קבוצת דלק בוחנת מכירת החזקותיה בפניקס לידי קרן ההשקעות KKR

עדכון. את המגעים מוביל לפי שעה מנכ"ל חברת הביטוח אייל לפידות ומנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד. לעת עתה, יצחק תשובה אינו מעורב במגעים
 | 
(2)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו)
יצחק תשובה נערך לאימוץ מסקנות הריכוזיות - והחל בבדיקות ראשוניות למכירת החזקותיה של דלק קבוצה +1.23% דלק קבוצה 47,040 +1.23% דלק קבוצה בסיס:46,470 פתיחה:46,490 גבוה:47,990 נמוך:46,490 תמורה:13,525,521 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בחברת הביטוח הפניקס לידי קרן ההשקעות KKR. על פי הערכות, את המגעים מוביל לפי שעה מנכ"ל חברת הביטוח אייל לפידות ומנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד. לעת עתה, יצחק תשובה אינו מעורב במגעים.

במסגרת מסקנות וועדת הריכוזיות, נדרשות החברות לבצע הפרדה בין ההחזקות הריאליות לבין ההחזקות הפיננסיות בתוך ארבע שנים. מאחר ומרבית פעילותה של קבוצת דלק מרוכז בתחום האנרגיה, יעדיף תשובה למכור את החזקותיו בחברת הפניקס, המחזיקה גם בבית ההשקעות אקסלנס.

בדוחות הכספיים של החברה לשנת 2011 הודיעה קבוצת דלק, כי בעקבות ההמלצות הסופיות של הועדה להגברת התחרותיות במשק וביניהן הפרדת אחזקות פיננסיות על ידי תאגיד ריאלי, החברה בוחנת אפשרויות למכירת אחזקותיה בהפניקס חברה לביטוח.

היום אישרה החברה, כי במסגרת בדיקת האפשרויות למכירה, מתקיימות פגישות עם גורמים המתעניינים ברכישת הפניקס וביניהם עם הקרן הבינלאומית KKR.

מניות חברת הביטוח נסחרות בבורסה לפי שווי של 1.9 מיליארד שקל. קבוצת דלק מחזיקה ב-48% מההון של בחברה ו-53% מזכויות ההצבעה. במסגרת העסקה דורשת קבוצת דלק משמעותית על מחיר השוק. בשלב זה לא ברור האם קרן ההשקעות הזרה תהיה מוכן לשלם את הסכום.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הממונה על שוק ההון צריך להיכנס לתמונה!
  כלכלן ועמית 24/05/2012 11:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היינו כבר בסרט הזה כשקנו את הקופות והקרנות מהנבקים! הרוכשים שילמו פרמיה, ואחר כך ניסו להרוויח את זה בחזרה פלוס פלוס על ידי העלאת דמי ניהול והורדת רמת שירות. הגופים האלה זה לא כמו חברת סלולר או יבואן רכב - הפנסיה של עם ישראל והחסכון של כולנו מתנהלים בחברות האלה, ולא יכול להיות שכל פעם יבוא מישהו חדש, ישלם פרמיה, ויסחט את העמיתים השבויים כדי להחזיר השקעה. ואל תכניסו כאן את הטיעון הנבוב של "יש תחרות אתה יכול לעבור" כולם יודעים שמעברים תכופים בין קרנות שוחקים את החסכון, ושכל הקרנות חזירות באותה מידה. מה שצריך כאן זה הפסקת ההפרטות וניהול על ידי גופים ציבוריים שאינם למטרות רווח ולא יכולים למכור את זה כאילו זה חנות נעליים או קניון.
  סגור
 • 1.
  צריך להחרים את כל החברות של תשובה
  אנונימי 24/05/2012 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשובה הוא נבל שלא מהסס לקחת לנו את הפנסיות ולחיות עם כספנו כמו מלך. האיש הזה צריך ללמוד שהלוואות מחזירים. אני לא קונה יותר ביטוח של הפניקס כל זמן שהיא בשליטתו, לא משקיע באקסלנס ולא אקנה גם רכב מזדה/פורד/במו. יש גם רכבים אחרים טובים מאד ולא צריך להעשיר את תשובה.
  סגור