קרן פונטיפקס תשקיע בהיירסטטיקס, חברת פורטפוליו של מעין, סכום כולל של כ-6 מיליון שקלים

המחצית השניה של ההשקעה תבוצע לפי שווי של פי 3 משווי החברה הנוכחי. לפני כשבועיים הודיעה החברה על השקעה של כ- 3.5 מיליון דולר בגיזמוקס לפי שווי של כ- 26 מיליון דולר
 | 
עוד הצפת ערך
חברת {מעין ונצרס} הודיעה היום (א') כי חברת הפורטפוליו, היירסטטיקס המוחזקת בכ-35% בדילול מלא, המפתחת טכנולוגיה להשתלת שיער בשיטה חדשנית, חתמה על הסכם השקעה עם קרן פונטיפקס III להשקעה כוללת של כ-6 מיליון שקלים במספר שלבים, לרבות עמידה באבני דרך. לאחר השקעת כל סכום ההשקעה תחזיק פונטיפקס בכ-28% מהיירסטטיקס.

על פי הסכם ההשקעה, יושקעו כספים בהיירסטטיקס לפי שווי עולה לחברה. בשלב ראשון, תשקיע פונטיפקס, סך של כ-2 מיליון שקלים לפי שווי של 10 מיליון שקלים. בשלב שני יושקעו כ-950 אלף שקלים נוספים לפי שווי של כ-14 מיליון שקלים, על פי שיקול דעתה של היירסטטיקס והחל מהשלב הראשון ועד 12 חודשים. בשלב השלישי יושקעו כ-2.8 מיליון שקלים לפי שווי של כ-32 מיליון שקלים להיירסטטיקס – פי 3 משוויה הנוכחי של החברה. השקעה בשלב השלישי זו כפופה לאבן דרך שהינה השלמה בתוך 18 חודשים מהשלב הראשון של ניסוי ראשוני בבני אדם.

גיא רוזן, יו"ר מעין ונצ'רס: "אנו גאים בהשקעה של פונטיפקס, גוף מוביל בהשקעות בתחום המכשור הרפואי, אשר מעידה על ההבטחה הגדולה הטמונה בהיירסטטיקס. ההשקעה זו הינה ההשקעה הרביעית מתחילת השנה בחברות פורטפוליו שלנו על ידי משקיעים אסטרטגיים".

"קדמו להשקעה בהיירסטטיקס הסכמים בחברות גיזמוקס, בי-ננו ופולכרום שהודיעו על השקעות וחבירה לגופים בינלאומיים אשר צפויים לקדם באופן משמעותי את החברות. אנו מאמינים כי תהליך ההבשלה של חברות הפורטפוליו ימשיך לתפוס תאוצה והחברות תמשכנה להציג התקדמויות עסקיות מציפות ערך לבעלי המניות של מעין ונצ'רס", כך לפי רוזן.

ד"ר יהודית זילברשטיין, מנהלת חממת מעין ונצ'ורס: "הטכנולוגיה של חברת היירסטטיקס יוצרת מהפכה בתחום שיחזור השיער בדומה למהפכת הבוטוקס בעולם האסטטיקה, בכך שהופכת את הפרוצדורה הניתוחית המונהגת היום לצורך השתלת שיער, להזרקה פשוטה, בעלות סבירה ועם תוצאות של מראה שיער טבעי".

בועז שנהב, יזם ומנכ"ל היירסטטיקס: " היירסטטיקס מציעה פיתרון ייחודי שמבטיח תוצאות אסתטיות טובות במחיר סביר. יתרונותיה הטכנולוגיים של החברה יאפשרו לה להגדיר מחדש את שוק שיחזור השיער – שוק אדיר מימדים שלא זוכה כיום לפתרונות הולמים ומשביעי רצון."

מפונטיפקס נמסר כי "ההשקעה בהיירסטטיקס מתבצעת לאור הטכנולוגיה הייחודית של החברה המאפשרת מחד, ייעול זמן טיפול השתלת השיער ונוחות משופרת למטופלים, ומאידך תוצאות אסטטיות טובות מהפתרונות המקובלים. לאור זאת, הפתרון של היירסטטיקס עשוי להשתלב היטב בשוק השתלת השיער".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה