החששות - המשקיעים של מנדי במועדון "יו טרנד" הפסידו 100 מיליון שקלים

בקשות שהוגשו היום ע"י מנהל העיזבון לפירוק מכללת מגמות ומועדון המשקיעים שהקים נפתלי מנדלוביץ חושפים הפסדי עתק. מסגרת האשראי של המכללה בוטלה ונעצרו כל ההוצאות הכספיות מהחשבון
|
(8)
נפתלי מנדלוביץ (צילום: יח"צ)
פרשת מותו של נפתלי מנדלוביץ (מנדי) הגיעה היום לבית המשפט וחשפה נתונים עגומים אודות מצבה של מכללת מגמות. עו"ד אמיר ברטוב מנהל העיזבון הזמני שמונה למכללה הגיש היום את הבקשה לפירוק החברה ומועדון המשקיעים שהקים "יו טרנד" החושפת הפסד משוער של כ-100 מיליון שקלים לתלמידו.

הבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בפתח תקוה עולה, כי מלבד מנדי מייסד המכללה ומנכ"לה שהחזיק ב-90% מהון המניות של המכללה (חברת "מכללת מגה טרנד בשוק ההון") גם ראובן ג'אן, באמצעות חברת ג'אן ר. שירותי ניהול, החזיק ב-10%.

עו"ד ברטוב מציג בבקשה את המצב העגום של המכללה שלדבריו סבלה בשנתיים האחרונות מירידה בהכנסות, בין היתר בשל המשבר בשוק ההון. כתוצאה מכך נמצאה החברה בגרעון תקציבי מתמיד וצברה חובות הולכים וגדלים כלפי נושים שונים.

בין נושי החברה נמצאת גם חברת בריטיש ישראל מקבוצת מליסרון שמשכירה למכללה את המקרקעין בפתח תקווה וטוענת לחוב של 464 אלף שקלים. בסך הכל מעריך מנהל העזבון שלחברה חובות בסך כ-2 מיליון שקלים.

עם פטירתו של מנדי, ובשל יתרת החובה הגדולה בחשבון הבנק שלו, החליט הבנק לבטל את מסגרת האשראי ולעצור את כל ההוצאות הכספיות מהחשבון. כתוצאה מכך שותקה למעשה פעילותה השוטפת של המכללה ובוטלו כל הכנסים שתוכננו מראש ונדחו פתיחתם שך קורסים חדשים.

עוד נחשף כי למרות שאין בידי מנהל העיזבון הזמני הערכת שווי של לנכסי המכללה התקיימו מגעים ראשוניים עם גורמים עסקיים שגילו התעניינות ראשונית ברכישת פעילותה של המכללה וזאת בתמורה לסכומים שנעו סביבות 350,000 שקלים בלבד, בה בעת, כאמור, שחובותיה מוערכים בכ-2 מיליון שקלים.

מדוחות המכללה הנחשפים לראשונה בבקשת הפרוק עולה כי בשנת 2010 הסתכמו הכנסותיה בכ-7 מיליון שקלים והחברה רשמה בסך 45.8 אלף שקלים בלבד. בשנה הקודמת, ב-2009, הפסידה המכללה 504 אלף שקלים.

מנדי שנמצא מת במשרדו במכללת מגמות בלשהי חודש פברואר האחרון מתואר בבקשה כדמות ידועה ומוכרת בתחום שוק ההון, מורה ומרצה של אלפי תלמידים שרבים מהם נרשמו למכללה בעיקר בגללו והמוניטין שלו. עוד מצוין, כי מנדי היה גם בעלים של חברה שאיגדה השקעות של מאות אנשים (יו-טרנד בע"מ) כאשר רבים מן המשקיעים היו תלמידיו.
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  אפשר להבין את המשקיעים שהלכו אחריו
  הוא היה כריזמטי 27/03/2012 13:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשההשקעות הכושלות הלכו וצברו הפסדי עתק הוא לא היה יכול לעמוד בפני התלמידים שלו וקרה מה שקרה. מנדי הזכיר לא פעם שבעבר מעט מאוד חברות ציבוריות הגיעו למצב של חדלות פירעון אלא שהזמנים השתנו ורעות חדשות באו לשוק ההון והניסיון מהעבר היה בעוכרי המשקיעים. מורה ואופטמיסט מופלא - יהי זיכרו ברוך!
  סגור
 • 7.
  אדם יקר ומשקיע גדול- בתהפוכות הקיימות בשווקים
  ש. א. 27/03/2012 11:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק הטובים שורדים 30 שנה. שאף אחד פה לא יתייפייף, כל מי שהשקיע במכשיר מסוים ידע בדיוק את הסיכון בו. ומאיכן הוא ידע, הוא למד במגמות שהינה מכללה מצוינת. כאחד שלמד השקעות גם במגמות וגם בשתי אוניברסיטאות, אין בכלל מה להשוות. במכללה הכלים והידע שקיבלתי היו פי מאה יותר יעלים ורלוונטיים. באוניברסיטה מלמדים השקעות על קייסים שקרו לפני 100 שנה בארה" ב ומניחים שמה שהיה הוא שיהיה. לסיום, אדם גדול שהינו אחד האחראיים הבלעדיים לגידול ולפיתוח של שוק ההון והשקיפות בשנים האחרונותץ מדינת ישראל חייבת לו הרבה מאוד. בלעדיו עדיין הבנקים היו מנהלים לנו את הכסף ואחוז האבטלה היה 20%. השקעתי מעצותיו הרבה מאוד, פעם הרווחתי פעם הפסדתי. אבל תמיד הייתי מודע לסיכון בזכות הכלים שהוא לימד אותי. וכל חכמי החלם שימשיכו להשקיע אצל דנקנר, תשובה ועופר שמתעשרים על חשבונם במיליארדים. מנדי לעלום לא ביקש עמלה או אחוזים.
  סגור
 • 6.
  מסכנים המשקיעים / מהמרים / כבשים....
  תומר 27/03/2012 08:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  די, האיש רימה, האיש לקח, הציג מצג שווא, מעל ולא דיווח. אבל דבר אחד אי אפשר להגיד, היה לו מצפון. הוא היה אדם אופטימי, חביב ונעים הליכות. בסוף מסתבר שהיה לו גם מצפון - הפוליטקאיים אצלנו והעסקנים בהסתדרות יכולים ללמוד הרבה מהאיש הזה ועל לקיחת אחריות.
  סגור
 • 5.
  בינימין נתניהו היה מתלמידיו
  תלמיד 27/03/2012 08:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לוחם אמת,זיכרונו לברכה.
  סגור
 • 4.
  תעזבו את האיש לנפשו בעולם שכולו טוב (ל"ת)
  אז הלך הכסףףףףףףףףףף 27/03/2012 08:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  רוקדים על הדם- מנצלים את מותו
  המתעניינים 27/03/2012 07:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט בושה.
  סגור
 • 2.
  הערכה
  תלמיד 26/03/2012 23:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נשאר לי זיכרון טוב ממנו, אופטימיסט ללא תקנה
  סגור
 • 1.
  אלוהים ישמור
  רונן 26/03/2012 22:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שוק שוק שוק טוטאלי!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות