"הקונסולידציה בשוק ההון היא אומנם בלתי נמנעת, אך היא תפגע ביעילות השוק ותגביר את התנודתיות בבורסה"

מיזוג בין בתי ההשקעות בשוק המקומי הוא צעד מתבקש, כך מגיבים בכירים בשוק ההון ל-Bizportal בהמשך למיזוג בין מיטב ודש איפקס. "הצניחה במחזורים והרגולציה פגעו קשות בהכנסות מעמלות"
(צילום: Getty images Israel)
"בשיעור הראשון של קיינס למדנו שכוחות הביקוש וההיצע של שוק חופשי מאזנים זה את זה, אז כאשר המחזורים בשוק צונחים והכנסות של בתי ההשקעות נפגעות - אף אחד לא יכול להגיד 'לא ידענו'", כך הגיבו היום (ג') בשיחה עם Bizportal בכירים בגופי ההשקעות הזרים בהתייחסות למיזוג בין בתי ההשקעות דש-איפקס למיטב.

המיזוג הענק בין מיטב לדש-איפקס צפוי להתבצע בדרך של החלפת מניות ובסופו הוא יהיה בית ההשקעות השני בגודלו בישראל עם נכסים מנוהלים של מעל ל-100 מיליארד שקל. לידיעה על מיזוג דש ומיטב .

חיים ישראל, סגן מנהל המחקר שווקים מתעוררים במריל לינץ' העולמית: "זו התפתחות אבולוציונית. הצניחה במחזורים והצעדים הרגולטורים הביאו לפגיעה של יותר מחצי בעמלות בשוק ההון ולכן הקונסולידציה היא בלתי נמנעת. הגופים נפגעו והם חייבים לפעול. גופים קטנים מתמזגים לתוך גדולים. חלק ממודל כלכלי שהוא ברור לחלוטין שנובע בעיקר מהפגיעה בהכנסות".

בהתייחסות להשפעות העסקה על המסחר בבורסה בתל אביב אמר ישראל, כי התוצאה היא הגברת הריכוזיות. "מבחינת המשקיעים והסוחרים ניתן לצפות להמשך הגידול בתנודתיות כיוון שהשוק נשלט ע"י פחות גופים אך הם יותר גדולים. הדבר פוגע ביעילות השוק. צריך לזכור שבימים הטובים הזרים היו 20-25% מהמסחר והיום הם כמעט נעלמו לחלוטין. ככל שהשוק יותר ויותר מרוכז נוצרת בעיה יותר קשה והיא לשני הכיוונים, בדיוק כמו שראינו ביום רביעי כאשר מניות הבנקים הגיבו באגרסיביות להנחיות החדשות להלימות ההון".

הדר אשרת, מנהל דסק המניות בדויטשה בנק: "מיזוג בין בתי ההשקעות בישראל, בדומה למה שראינו בעסקת דש ומיטב, היה מתבקש. השוק המקומי צריך לעבור קונסולידציה ואני לא חושב שאף אחד הופתע מהמהלך שעליו דובר בשוק. הרגולציה המוגברת והירידה במחזורים בשוק מחייבים את בתי ההשקעות למצוא פתרונות ייעול. בסה"כ אני חושב שרואים את המהלך הזה בעין די חיובית, מאחר שבשוק מבינים שבתנאים הנוכחיים אין הרבה מקום לכל כך הרבה גופים. ברמת הבנקים הזרים אנחנו אדישים לשינוי הזה כי בתי ההשקעות הישראלים פונים לקהלים אחרים".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מכונות אוטומתיות,מידע פנים=בורסה בלוף=גנבים (ל"ת)
  מוסדות=מושחתים 20/03/2012 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  רשות המיסים שחטה תרנגולת אשר הטילה ביצי זהב
  משקיע זר 20/03/2012 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רשות המיסים שחטה את התרנגולת אשר הטילה ביצי זהב. מתחילת 2012, המיסוי על ריווחי הון בבורסה הועלה ל25% מהרווח. המיסוי זהה למיסוי המקובל בשווקים המפותחים, לכן אין יתרון בתחום זה להשקעה בבורסה הישראלית. לא רק הזרים עזבו, אלא הישראלים מעבירים את השקעותיהם לחו" ל. ורק ברשות המיסים מופתעים שהבורסה גוססת והכנסותיהם פוחתות והולכות. הפחתה מחודשת של המס על רווחי הון בייחס למקובל בחו" ל, עשוי להחזיר זרים וישראלים לבורסה המקומית.
  סגור
 • השקעות
  דוד 20/03/2012 13:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שהישקיע בבורסה אכל אותה בגדול עכשיו אני יודע למה שיתמוטט הכל קומבינות .
  סגור
 • 3.
  חכו חכו - כמה אנשים הולכים ללכת הביתה... (ל"ת)
  שמעון 20/03/2012 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  נכון מאוד - השוק פה בדרך לקרוס (ל"ת)
  אבי 20/03/2012 12:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  דמי ניהול
  ברוקראג 20/03/2012 11:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך לחוקק מיד חוק להחזיר את דמי הניהול לקדמותם , הציבור הטיפש לא מבין איזה נזק נגרם לו כתוצאה מכך , הצעד היה פופליסטי אבל הגביר את הריכוזיות ומונע תחרות ושוק חופשי , מחוקקים תפסיקו להתערב חוקי הכלכלה מסתדרים לבד בלעדיכם , המשקיעים בורחים מהארץ , איך אפשר לעשות פה עסקים שכל שני וחמישי משנים חוק בשביל בחירות ...במקום להוריד דמי ניהול בקרנות נאמנות ששם זה רוב הכסף ושם גובים עד 4 אחוז עמלות נוספות בחרתם לחתוך בקופ" ג ???? לא נשמע פופליסטי , אז מה כן ?
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות