לוקחים אתכם יד ביד: כיצד לבצע בימים אלו חלוקת תיק אידיאלית, אג"ח ומניות

ליאור שוורץ, יועץ בכיר במרכז ההשקעות של דיסקונט, משיק פינה חדשה - 'התיק המומלץ'. בפינה הראשונה - תיק סולידי
 | 
(צילום: Getty images Israel), (צילום: Getty images Israel)
אתר Bizportal בשיתוף דיסקונט משיק היום פינה חדשה - 'התיק המומלץ'. אחת לשבוע יפרסם יועץ של דיסקונט תיק מניות מומלץ וזאת תוך בחינה של פרופיל המשקיע והסיטואציה בשווקים בכלל ובשוק ההון הישראלי בפרט.

ה'תיק המומלץ' השבוע מתייחס למשקיע בעל הפרופיל הבא: בן 50, שכיר, נשוי + ילדים בגיל בית ספר, מתגורר בתל אביב. קורא עיתונות כלכלית, גולש באתרים כלכליים, מגלה רצון לפעילות בשוק ההון. מעוניין בחשיפה של עד 15% למניות

הנחות העבודה שלי בבניית תיק ההשקעות : אינפלציה בשנת 2012 - 2.9%; אינפלציה 12 חודשים קדימה 2.6%; ריבית בנק ישראל סוף שנה 2.25%; תחזית צמיחה למשק - 2.8%

מפת המאקרו בשוק האג"ח : תשואות האג"ח עלו השבוע והן צפויות לעלות הלאה באופן מתון לאור הציפיות להתאוששות בכלכלת ארה"ב ובעקבות הודעת הפד כי הריבית צפויה להישאר נמוכה זמן רב; בארץ אני צופה עליית תשואות מתונה אך עקבית הנובעת מרמת התשואות בארה"ב וכן עקב גיוסי ההון של ממשלת ישראל שסביר שיהיו גדולים מהתחזית עקב ירידת ההכנסות ממיסים.

לאור השינויים בגורמי אי הוודאות לאינפלציה בעתיד, נראה כי יש מקום להחזיק באפיק הצמוד בעדיפות מסוימת על פני האפיק השקלי. מחלקת המאקרו של הבנק נותנת היום עדיפות לממשלתי שקלי 122 בתשואה של 4.6% ומעלה ואני סבור כי בנוסף ניתן לרכוש את אג"ח ממשלתי שקלי 816 בתשואה של 3.55 ומעלה. לגבי האפיק הצמוד ממליצה מחלקת המאקרו על עדיפות לאורך כל העקום אולם חשוב לעקוב אחר קצב השתנות התשואות כתוצאה מעליית מחירים בימים האחרונים.

המלצת החלוקה של התיק :
- 85% מהתיק יופנו לאג"ח לפי החלוקה הבאה: 47% מהתיק באג"ח לא צמודות ו-53% מהתיק באג"ח צמוד למדד, כאשר 35% מהתיק יהיה מושקע באג"ח חברות בדרוג גבוה של A+ ו-65% מהתיק יהיו מושקעים באג"ח של ממשלת ישראל שהינו רכיב סולידי יותר.

- 15% מהתיק יופנו לרכיב המנייתי לפי החלוקה הבאה: 50% בישראל ו-50% בחו"ל בדגש על ארה"ב.

מפת המאקרו בשוק המניות : מצוקת האשראי במשק, מכאן נגזור את עיקרי הערכותינו. מניתוח שנערך במחלקת המאקרו עולה כי למרות שתחזיות האנליסטים משקללות את העונתיות הצפויה במדדים, עדיין בתקופה של פברואר עד אוגוסט המדד נוטה להפתיע בממוצע כלפי מעלה וכמו כן נמצא כי השקעה במדד אג"ח ממשלתי 0-2 מאמצע פברואר עד אמצע אוגוסט מניבה לאורך שנה תשואת יתר על פני אג"ח ממשלתי שקלי וזו סיבה נוספת שבעטיה אעדיף משקל גבוה יותר לאפיק הצמוד.

הנתונים התומכים בכך הם : המגמה החיובית בשווקים בעולם, צמיחה שמתייצבת בארה"ב, ואילו במזרח נרשמה האטה מינורית בלבד. גם בעולם ניכרת מגמה בה משקיעים מגדילים בהתמדה את השקעתם במניות על חשבון אג"ח כתוצאה מתחושה שהסוגיות המורכבות שעל הפרק הולכות ונפתרות. לאור זאת המלצתי היא להתמקד בחברות גדולות הרב לאומיות שאינן נשענות על כלכלה אחת.

תפיסת עולמי גורסת : ניהול סיכונים ולא ניהול תשואות. על כן אעדיף השקעה בחברות חזקות ויציבות המחלקות דיבידנד הן בשוק האמריקאי והן בשוק האסיאתי באמצעות תעודת סל הקיימות בארץ.הכותב : ליאור שוורץ, יועץ בכיר במרכז השקעות ת"א צפון, בנק דיסקונט

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה