ברקע להתמתנות הראלי נרשם גיוס של 630 מ' ש' החודש בקרנות

המגייסות הגדולות: קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד והשקליות. קרנות אג"ח חברות וכללי גייסו בפברואר בקצב מוגבר כ-120 מיליון שקל. תעשיית הקרנות מנהלת את סך הנכסים הגבוה ביותר מאז ספטמבר 2011
 | 
(1)
הציבור לא נרתע:
הבורסה בתל אביב סיכמה עד עתה חמישי ימי מסחר בחודש פברואר במגמה מעורבת אשר לא הצליחה להעיב על המגמה החיובית בתעשיית הקרנות. ברקע למגמה המהוססת של מדדי המניות והאג"ח הציבור המשיך להזרים כספים לקרנות הנאמנות המסורתיות כפי שעשה בחודש ינואר, אך עם זאת עיקר הכסף מגוייס עדיין באפיקים בעלי הסיכון הנמוך. בתוך כך, תעשיית הקרנות מנהלות נכון להיום כ-112.8 מיליארד שקל ומדובר בסך הנכסים הגבוה ביותר מאז ספטמבר 2011.

הקרנות המסורתיות רשמו מתחילת החודש גיוס של כ-630 מיליון שקל - עלייה של כ-70% בקצב הגיוסים מחודש ינואר, כך לפי אומדנים והערכות של כלכלני מיטב שנמסרו על ידי רוני אפטר, מנהל מחלקת ריטייל. עבור הקרנות המסורתיות מדובר על קצב הגיוסים הגבוה ביותר מאז אמצע חודש ינואר 2011. עם זאת, כאמור, עדיין מתמקדים בסיכון נמוך: בראש המגייסות קרנות מדינה וצמוד מדד (260 מיליון שקל) והקרנות השקליות (190 מיליון שקל).

מדד המעו"ף רשם ירידות קלות של 0.2% ומנגד מדד ת"א 75 טיפס 1.2% החודש נכון לטרם פתיחת המסחר היום. בהתאם לכך, המשקיעים בקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) לא רשמו תזוזות דרמטיות, ומתחילת החודש נרשמו בהן גיוסים קלים של כ-15 מיליון שקל.

באפיק הקונצרני נרשמה מגמה חיובית: מתחילת חודש פברואר רשמו מדדי התל-בונד השונים עליות שערים של עד כשליש האחוז. ברקע לעליות המתונות נמשכו הגיוסים - כ-115 מיליון שקל ב-5 ימי מסחר בלבד בקרנות אג"ח חברות וכללי – קצב גיוסים יומי של כ-25 מיליון שקל ליום, וזאת לעומת קצב של פחות מ-10 מיליון שקל ליום בחודש ינואר – הגבוה ביותר מאז מרץ 2011.

האפיק הממשלתי רשם אמנם מימוש קל מתחילת החודש, דבר שלא מנע התגברות קצב הגיוסים לקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד לאחר כניסת כספים נוספת של כ-260 מיליון שקל. בחלק השקלי נמשכה המגמה המעורבת על רקע פדיון 212: גיוסים של כ-190 מיליון שקל בקרנות השקליות ומנגד פדיון קל של כ-50 מיליון שקל בקרנות הכספיות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קשקאיש
  שוק האשליות 12/02/2012 22:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קרנות נאמנות לא יותר טובות מאפיקי השקעה אחרים. תעודות-סל סובלות הרבה פחות מעמלות ניהול שמכרסמות ברווחים. כדאי להימנע מקרנות. יש גם הרבה קומבינות בין אם הקרן היא תיק השקעות בחשבון בחברת ההשקעות, או קרן נאמנות שנרכשת דרך חשבון הבנק. כדאי לקרוא את הכתבה הבאה: http://www.themarker.com/markerweek/1.662604 גם אני נדפקתי.
  סגור