וול סטריט נעלה בירידות חדות על רקע החששות ממיתון

אלו מגיעות היום לאור הנתונים הקודרים שמגיעים משוק התעסוקה האמריקני, היום פורסם על ידי משרד העבודה כי המשק איבד 4,000 משרות בחודש שעבר. טבע ירדה 0.4%, סרגון איבדה 4.8%
|
וול סטריט נעלה בירידות חדות על רקע החששות ממיתון

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר האחרון לשבוע זה בירידות שערים חדות. בכי רע, וכבר אין זו שאלה האם משבר שוק המגורים בארה"ב חילחל לתוך יסודות הכלכלה. המשק האמריקני איבד 4,000 משרות בחודש אוגוסט במגזר הלא-חקלאי, לעומת צפי לתוספת של 100,000 משרות חדשות.

המגמה ביתר שווקי העולם תרמה אף היא לסנטימנט השלילי בבורסות האמריקניות. שווקי אסיה חתמו הבוקר בירידות, וגם המדדים המובילים באירופה סגרו עמוק בטריטוריה השלילית. את המגמה השלילית בשווקים הובילו החששות כי משבר הסאב פריים יפגע באופן משמעותי ברווחי הבנקים הגדולים כבר ברבעונים הקרובים. באירופה, שלושת הבנקים הגדולים דויטשה בנק, קרדיט סוויס ו-UBS נסחרים בירידות שערים.

בתוך כך, אלן גרינספאן יו"ר ה'פד' הקודם ממשיך לזרוע אימה בשווקים בעקבות התבטאויותיו הקיצוניות. אמר גרינספאן כי להערכתו המשבר בשנים 97-98 מקביל למשבר הנוכחי.

"הייתי ממתין עד שהעננה תתפזר לפני שרצים ורוכשים ממניות הבנקים", אמר Bob Parker, סגן נשיא ב-Credit Suisse בלונדון.

"משקיעים רבים מעדיפים לסיים את השבוע כשהם מחוץ לבורסה ונטולי כל התחיבות עד לפרסום נתוני המאקרו", אמר Matthew Buckland, טריידר מ-CMC לונדון.

הנאסד"ק סגר בירידה של 1.86% לרמה של 2,565 הנקודות. הדאו ג'ונס סגר בירידה של 1.87% לרמה של 13,113 הנקודות.

מאקרו

הכלכלה האמריקנית איבדה כמות משרות בלתי צפויה בחודש אוגוסט, ובכך גוברים הסיכונים לצמיחה מהירה במחצית השנייה של השנה. המשק האמריקני איבד 4,000 משרות בחודש שחלף במגזר הלא-חקלאי, הרבה מעבר לתחזיות הקודרות ביותר לתוספת של 35,000 משרות בלבד. נזכיר, כי בחודש שעבר נוספו רק 92,000 משרות חדשות למשק האמריקני, כך שבהחלט ניתן לחוש בהתדרדרות מהותית במצב שוק העבודה.

נפט

הסנטימנט הכללי כלפי הזהב השחור ממשיך להיות שורי כתוצאה מעליה במתיחות הגיאו פוליטית במזרח התיכון, ירידה דרסטית במלאי הנפט וקיומה של עונת ההוריקנים באיזור ארה"ב. "הירידה הנרחבת במלאי הנפט מראה כי הדלדלות המלאים העולמית מחלחלת גם לארה"ב אשר בדר"כ החזיקה מלאים גבוהים יותר ביחס למדינות ה OECD" מסר אנטואן הלף אנאליסט מ Fimat Research. הכרזתה של סוריה כי מטוס ישראלי טס בשטחה וכי היא עשויה להגיב הזניקה את מחירי הנפט מעלה אל מעבר לרמת ה-77 דולר אולם, מימושים רבים והרגעות מסויימת במטיחות החזירו את הנפט להסחר סביב הרמות של 76.500 דולר לחבית.

אמריקניות במרכז

מניות חברת הארלי דוודיסון (HOG) נסחרו היום על רקע פרסום אזהרת רווח של החברה והנמכת התחזיות. בחברה אמרו היום, כי מדובר בתקופה קשה לצרכנים האמריקניים ובעקבות כך מכירות החברה צנחו בחדות בחודש אוגוסט.

חברת הנדל"ן Hovnanian Enterprises נסחרה על רקע הדיווח אמש על הפסד של 77.9 מיליון דולר ברווח הנקי לרבעון - צניחה של 27%.

חברת Leap Wireless דיווחה אמש כי תשקול את הצעת הרכש MetroPCS Communications. בנוסף הודיעו בחברה, כי סמנכ"ל הכספים התפטר.

בעלי מניות חברת TXU הצביעו היום בחיוב להצעת הרכש מאת קרן פרייבט אקוויטי, תמורת 45 מיליארד דולר, בכך הסירו את המכשול האחרון לעסקה, שנראתה כלא מובטחת ברקע לתנאים הגרועים בשווקים הפיננסים. החברה הודיעה, כי 340 מיליון מניות השתתפו בהצבעת בעליהן או 74% מסך המניות של החברה.

ישראליות במרכז

אלביט מערכות (אלביט מערכות חו"ל ) דיווחה אמש, כי קבלה ב- 5 בספטמבר אישור למרכיב המימון האמריקאי של תוכנית צי"ד (צבא יבשה דיגיטלי) של משרד הביטחון, בהיקף כספי של כ- 300 מליון דולר. זאת, בהמשך להודעת החברה מתאריך 13 בדצמבר 2004 כי נבחרה על ידי משרד הבטחון לשמש כקבלן ראשי בפרוייקט זה.

חברת טבע (טבע חו"ל ) תעשיות פרמצבטיקה, הודיעה היום כי בהמשך להחלטת בית המשפט בארה"ב מה-5 לספטמבר, היא תחל במשלוח ראשוני לטבליות ה- Famvir, תרופה אשר במקור שייכת לנוברטיס. טבע קיבלה היתר לשיווק התרופה באופן בלעדי ל-180 יום, והפצת התרופה תהיה במינונים של 125 מ"ג, 250 מ"ג ו-500 מ"ג לטבלית.

חברת הרמוניק הישראלית הודיעה היום כי חברת הבת שלה Rhozet חתמה על חוזה עם חברת הלווין הישראלית יס די בי אס. חברת הלווין בחרה בפתרון של Rhozet לשירותי ה- VOD החדשים שהיא אמורה לספק בעתיד. כמו כן, כידוע 'יס' רכשה בעבר מהרמוניק את הפיתרון המוביל של החברה ה- DiviCom לשירותי ה-HD וכן את מעביר השידורים הרגילים- מפענח ה-SD. כיום, חברת הלווין יס מעבירה שידורים לכ-500,000 בתי אב בישראל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות