ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

עדכוני המלצות: עונת הדו"חות בתל אביב בהילוך גבוה - מה לקנות ומה למכור?

ריכוז המלצות להיום, מניית אל על צללה במחזור גדול אחרי הדו"ח; הנה תגובת האנליסטים
 |  11
האקסל עובד
Share
רשימת עדכונים:


אל על. האנליסט נועם פינקו מפסגות כותב היום כך בתגובה לדו"חות שפרסמה היום החברה: "אל על בגדול נמצאת בתקופה טובה בזכות הנפט הנמוך והגידול המשמעותי בהיקף הנוסעים שמפצה על הירידה במחירי הטיסה. הדוחות היו יכולים להיות טובים הרבה יותר אלמלא הבעיות עם הטייסים שישפיעו גם על הרבעון הבא. על אף שהחברה לא תעמוד בתחזית הרווח השנתי שלנו (108 מיליון דולר) אנו נשארים בהמלצת 'קניה' הואיל ואנו כן מניחים שהמצב ייפתר ולאחר מכן, בתלות במחיר הנפט, הרווחים צפויים להיות גבוהים יותר. עם זאת אנו מורידים את מחיר היעד מ-4.5 שקלים ל-4.2 שקלים בשל עלויות נוספות הצפויות. נעדכן את המודל בצורה יותר מפורטת לאחר שייפתר הסכסוך".

בהסתכלות קדימה כותב פינקו כי "באוקטובר חלה ירידה קלה בהיקף הנוסעים של אל על בשל מיעוט ימי טיסה לעומת אוקטובר אשתקד. ולגבי נובמבר ודצמבר? מתחילת נובמבר החריף מאוד הסכסוך של החברה עם הטייסים והחברה הודיעה על ביטולי טיסות הואיל ולא נמצאו טייסים לטיסה או הגברת השימוש במטוסים חכורים. החברה ציינה כי עד עתה לא הייתה פגיעה מהותית בהכנסות אך כל עוד הסיפור לא נגמר, לא ברור האם ההכנסות אכן לא ייפגעו, שלא נדבר על הפגיעה במוניטין. מעבר לכך, גם אם ההכנסות לא ייפגעו, ההוצאות יעלו ויפגעו ברווח הרבעוני. אז לאין תלך המניה? אנו מניחים כי למו"מ עם הטייסים תהיה השפעה גדולה מאוד על כיוון המניה. למעשה מחישוב שלנו בהתבסס על הדוחות (שוב, קשה לדעת בדיוק) עולה כי העלות של שיבושי הטיסות עולה השנה לחברה יותר מרבע מהרווח השנתי!!! ופוגעת מהותית בבעלי המניות. אין לנו כוונה לקחת צד בסכסוך בין הצדדים אבל ברור שיידרש פיתרון".שטראוס. האנליסטית מיכל אלשיך מאקסלנס כותבת כך לאחר פרסום הדו"חות הבוקר: "ממליצה לא להגדיל חשיפה למנייה ולשבת בהתאם למשקל שוק בלבד למרות תוצאות יפות בדו"חות הכספיים ושערי חליפין של הריאל והרובל שבינתיים גבוהים מאשתקד, וזאת בשל חוסר וודאות בשווקים מתפתחים ובסחורות מאז הבחירות בארה"ב, ריקול שני בסברה ועלייה של 20% במחירי קפה גולמי מתחילת השנה".פרוטרום. האנליסט נועם פינקו כותב כך לאחר פרסום הדו"חות הבוקר: "דוח נוסף של צמיחה גבוהה לחברה המשקף את אסטרטגיית המיזוגים והרכישות האגרסיבית שלה, לצד צמיחה אורגנית גבוהה המצביעה על הטמעה טובה של כל הרכישות המיזוגים המבוצעים. אסטרטגיה זו כמובן צפויה להמשיך איתנו בשנים הקרובות. אנו לא מבצעים שינויים משמעותיים במודל שלנו ומשאירים את המלצת ה'החזק' במחיר יעד של 195 ש"ח, נמוך בכ-8% ממחיר המניה בבוקר. נציין כי העליות בימים האחרונים במניה נובעות בין היתר מהביקוש הגבוה הצפוי למניה כתוצאה מהשינוי במדד MSCI ונאמד בכ-100 מ' דולר לעומת מסחר יומי ממוצע של כ-6 מ' דולר בלבד".

סלע נדלן. האנליסט עוז לוי פרסם אתמול המלצה למניה לאחר הדו"חות שפורסמו ב-9 בנובמבר. וכך כותב לוי: "בהתאם ליציבות הענף, שומרת החברה גם השנה על יציבות בשיעור התפוסה של נכסיה המסתכמים נכון לסוף הרבעון השלישי על 93.5%.ל הערכתנו, לשיעורי התפוסה הנוכחים קיים פוטנציאל שיפור בטווח הבינוני. זאת, לאור העובדה כי לחברה שני נכסים מהותיים (בניין אסותא ברעננה ודיזיין פלוס בבאר שבע) בשיעורי תפוסה נמוכים יחסית, אשר עברו תהליך של מיצוב מחדש בתמהיל השוכרים ולהם פוטנציאל שיפור הדרגתי בתפוסה". לוי התייחס לצמיחה המואצת בנכסי החברה וכתב כי "בסביבת המאקרו הנוכחית עשויה החברה להמשיך להגדיל את מצבת נכסיה בכ-350-400 מיליון שקל בשנה, דבר העשוי להביא לגידול הדרגתי ברווח למניה". ההמלצה נקבעה על תשואת יתר ומחיר היעד על 7.27 שקלים, אפסייד של 13.5%.

בזק. חברת התקשורת תפרסם מחר את דו"חותיה לרבעון השלישי. מניית בזק מציגה מזה זמן ביצועי חסר ורחוקה כ-15% ממחירה בחודש יולי האחרון וסביב 25% ממחירה בחודשים פברואר-מרץ של 2016. ברוסאריו קפיטל מסבירים היום כי "הסיבות לחולשת המניה הן בראש ובראשונה סיבות מאקרו של הענף או במילים אחרות "ים רגולטורי רוגש" ורעש ציבורי רב סביב החברה ועוצמתה בשוק התקשורת המקומי. ברמת המיקרו, עולות מספר סוגיות ברמת החשבונאות (השלכות מיזוג yes וכדומה) וכן ברמת היכולת לעמוד בהנחיות ההנהלה לתוצאות 2016 ומה תהיינה ההנחיות לשנת 2017." ברוסאריו צופים הכנסות של 2.5 מיליארד שקלים, EBITDA של 1.04 מיליארד שקלים ורווח נקי של 380 מיליון שקלים. ברוסאריו כותבים כי "לאחר ניכוי הדיבידנד האחרון, השווי ההוגן שלנו למניית בזק עומד על 7.7 ש"ח, גבוה בכ- 17% ממחיר המניה כיום, פער יחסית גדול ביחס לשנה האחרונה בה היינו מאד זהירים לגבי נכס הבסיס של קבוצת יורוקום, כאשר תשואת הדיבידנד של החברה עומדת על כ- 7.5% ברמה שנתית". נציין כי גם ברקליס הוציאו היום התייחסות לבזק עם מחיר יעד של 8 שקלים והמלצת 'משקל יתר'.

לעמוד המלצות אנליסטים - לחץ כאן

נציין כי מחר, בין היתר, יפרסמו גם קבוצת עזריאלי, בזק וכיל.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

11 תגובות ב-9 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
9 שלמה 23/11/2016 07:55 לקראת העלאת הריבית
בנקים , ביטוח , וגם סאפיינס. בהצלחה
8 קורא 22/11/2016 23:17 כל סיכום עם הטייסים יתפוצץ - הם והמנכ"ל לא ימשיכו חד
הכל בלוף לדעתי המנכ"ל שונא אותם והם אותו. הוא לא בא מחיל האוויר וחושב שהם חיילי רס"ר שהוא יעמיד בשלשות למסדר בוקר... אז הוא חושב...
7 שייקה 22/11/2016 20:49 איך אל על איך ?!
מה זה ההמלצה המטומטמת הזאת על אל על ? מנייה שירדה היום 12 אחוז , זה בניגוד לכל חוקי ההיגיון להמליץ על מניה כזו בושה וחרפה האנליסטים האלו
6 גם אם צריך הלואות. 22/11/2016 18:48 צודק מספר 5 להשקיע בכל הכסף בדירות להשכרה !!! (ל"ת)
5 אחד העם 22/11/2016 18:38 לברוח מהבורסה לקנות דירה (ל"ת)
4 יוסף 22/11/2016 17:45 מזמן היית צריך להחליף סוסים
נגמרו הימים של טבע, כיל, בזק ואפריקה. יש חילופי דורות עכשיו צריך להסתכל על פרוטרום, טאואר, נדלן מניב, ועוד .... עד שגם להם יגמר הסוס
3 היום אדום מאוד 22/11/2016 17:29 תחילת הסוף להדק חגורות (ל"ת)
2 מה עם כיל! 22/11/2016 15:41 למה לא מופיעה! מחר מפרסמת דוח!!
היום עולה ב-2.5% האם זה מקדמה למחר!!! חבל שאתם מזניחים מנייה שפעם הייתה נחשבת למניית העם. טבע הבאה בתור והבורסה תישאר "עירום וערייה".
עמי 22/11/2016 16:24 בכי"ל לא צפוי מאזן משמח
לכן לא מתייחסים אליה. מחירי האשלג בשפל.
ממתי ביז מפרסמים 22/11/2016 16:59 רק הודעות משמחות! בגלל זה חשוד!! (ל"ת)
1 טאואר 22/11/2016 14:46 דוח מעולה צריכה להיות לפחות בשער 7700 עד סוף השנה (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.