לא רק טאואר: חברת השבבים הוותיקה שממשיכה לצמוח

Amkor הפועלת בתחום השבבים נסחרת לפי מכפיל רווח של 18.60. האם התמחור סביר? ומה לגבי הצמיחה העתידית?

|
(1)

חברת Amkor Technology הינה אחת החברות הגדולות בעולם בתחום מיקור החוץ של הרכבת שבבים OSATS (ר"ת Outsourced Semiconductor Assembly and Test Services). החברה מתמחה ב'אריזת' שבבים וכן מספקת שירותי בדיקה שונים ליותר מ-250 יצרניות  ומפתחות רכיבים לתעשיית השבבים.

בניגוד לחברות המתכננות, מפתחות ומייצרות את השבבים שלהן בעצמן (Fabless/ IDM) חברת Amkor היא חברת מיקור חוץ אשר מרכיבה, אורזת ומבצעת בדיקות שונות לשבבים במפעליה עבור מפעלים המייצרים ומרכיבים שבבים עבור חברות אחרות שלהן מתקני ייצור (IDM Fab/ foundaries). 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

Amkor הוקמה ב-1968 והנהלתה יושבת בטמפה אריזונה. לאמקור מרכזי פיתוח, ייצור ומכירות הממוקמים באזורי מפתח בתעשיית האלקטרוניקה באסיה, אירופה וארה"ב. השבבים שמרכיבה החברה משמשים בטלפונים חכמים, אייפדים ועוד אביזרים אלקטרונים במגוון תעשיות. כמו כן החברה מספקת מארז לשבבים המשמשים לאחסון, תעבורת נתוני ברשת, פלאפונים, לרכיבים ומערכות בתעשיית הרכב, מחשבים ועוד מוצרים רבים. החברה מעסיקה 29,300 עובדים במתקניה ברחבי העולם.

שנת 2017 הייתה שנת שיא עבור שוק השבבים העולמי כאשר השוק שבר את מחסום ה-400 מיליארד דולרים בהיבט של כלל המכירות. על פי ההערכות של כל גופי המחקר הנחשבים. הגורם המרכזי לצמיחה הזאת היו ביקושים גדולים בשוק הזיכרונות ועליית מחירי שבבי ה-NAND וה-DRAM, למובייל ולמחשבים הניבו רווחים אדירים ליצרניות הזיכרונות. הצמיחה בשוק השבבים צפויה להמשיך גם ב-2018, אם כי בקצב מתון יותר.

על פי מרבית ההערכות מכירות השבבים ב-2018 צפויות לגדול ב-7% ל-438 מיליארד דולר ועל פי דו"ח חדש של חברת המחקר IC Insights, מנועי הצמיחה המובילים בשוק השבבים בשנים הקרובות צפויים להיות תחומי הרכב והאינטרנט של הדברים (IoT). וכן תחומי הציוד הרפואי, ההתקנים הלבישים, המובייל, השרתים ויישומים צבאיים. 

צמיחה באמצעות רכישות
Amkor המעוניינת להגדיל את האפשריות שהיא מספקת ללקוחותיה ולהמשיך לצמוח, עושה זאת גם באמצעות רכישת חברות עם טכנולוגיות משלימות. במהלך 2016 השלימה אמקור את רכישתה של חברת j-DEVICES CORP היפנית שהחלה את דרכה כמיזם משותף בו השקיעו יחדיו אמקור וטושיבה היפנית בשנת 2009. אמקור השלימה את אחזקותיה ב-J-DEVICES ל-100 אחוז. האחרונה בעלת אחיזה חזקה בכל הקשור לרכיבים המשמשים בתעשיית האוטומציה והעניקה לחברה אחיזה חזקה בקרב יצרניות השבבים ביפן.

במהלך 2016 אמקור אף רכשה את חברת Nanium S.A הפורטוגלית אשר מתמחה באריזה בשיטת  Wafer Level Fan-Out (WLFO), אשר נחשבת לאחת משיטות האריזה המבוקשות והיעילות כיום משום שמאפשרת עיבוד נתונים מהיר ויעיל יותר, ומה שמגדיל את מגוון היכולות של אמקור.

מניתוח דוחות הכספיים של אמקור עולה כי מכירות החברה גדלות בקצב הדרגתי שעולה כל שנה. אולם, עליה של 35% במכירות של שנת 2016 ביחס לשנת 2015 היא אירוע חריג ומשמעותי מאוד. מכירות החברה גדלו מרמה של 2.885 מיליארד דולר לרמה של 3.894 מיליארד דולר  צמיחה של 35% אשר נובעת מהשלמת רכישת חברת השבבים J-DEVICES מרמה של 60% אחזקה בחברה לרמה של 100% בעלות על החברה.

רכישה זו באה לידי ביטוי כבר בדוחותיה הכספיים של החברה בשנת 2016 ומכירות החברה צמחו ב-1.09 מיליארד דולר כאשר קצב המכירות גדל עם השנים. בשנת 2017 מכירות החברה עמדו על 4.190 מיליארד דולר וצמיחה של עוד 7.5% ביחס לשנת 2016, כלומר, נראה שהחברה מתבססת ברמת המכירות החדשה ואף צומחת למרות גידול של 35% בשנה הקודמת. תחזית החברה מראה המשך צמיחה במכירות גם בשנים 2018 עד שנת 2020 בקצב של 5%-6% כל שנה בהתאמה, ונראה כי חברת AMKR תגיע לרמת מכירות של 4.8 מיליארד דולר בשנת 2020.

כאשר בוחנים את סעיף ה-EBITDA מסך המכירות אנו רואים כי מדובר בשעורי רווח מצוינים, אשר עומדים על רמה של מעל 20%, למעט בשנת 2017 שבה החברה סיימה את השנה עם שיעורי EBITDA של 16.58% מסך המכירות. ההסבר הוא רכישת Nanium S.A אשר הגדילה משמעותית את המכירות והקטינה את ה EBITDA  סעיף זה עמד על 694 מיליון דולר ומכירות החברה עמדו על 4.186 מיליארד דולר ביחס למכירות של 3.894 מיליארד דולר עם EBITDA של 849 מיליון דולר המהווה 21.8% מסך המכירות.

תחזיות החברה מדברות על חזרה מהירה למסלול זה כבר בשנת 2018 ואנו נראה מכירות של 4.44 מיליארד דולר עם EBITDA  של 946 מיליון דולר ומהווה שיעור של 21.3% מסך המכירות. גם בשנים 2019-2020 אנו נראה שיעור גידול זהה וזאת על רקע תחזית שמרנית של החברה.

אם בוחנים את שיעור הרווח הנקי של החברה, ניתן לראות כי הצמיחה המשמעותית חלה בשנת 2016 בה החברה הציגה רווח נקי של 164 מיליון דולר לעומת 57.6 מיליון דולר בשנת 2015 זהו שעור צמיחה של 180%.

כמו ששיעור הצמיחה הוא תוצאה ישירה של השלמת הרכישה של ​J-DEVICES המוצלחת וניתן לראות שמגמה זו של שיפור בסעיף הרווח הנקי נמשכת גם בשנת 2017 בה הציגה אמקור רווח נקי של 261 מיליון דולר ושיפור של כ 60% משנה קודמת, נראה כי משנת 2015 עד שנת 2017 הרווח הנקי גדל ביותר מפי 4.5 תוך שלוש שנים.

נראה כי בנקודה שבה החברה נמצאת כעת לא יהיה לה קל לשכפל ולשמר נתון זה וכדי לבסס את הרווח הקיים תצטרך לשקוד על ייעול החברה וייתכן שאף באמצעות רכישה של חברה נוספת שתמשיך לשפר את הכנסותיה ורווחיותה.

שווי שוק החברה כיום הוא 2.60 מיליארד דולר ומכפיל הרווח כיום הוא 18.60 והמכפיל החזוי לשנים 2018-2020 צפוי לרדת לרמה של 12.8, 11.10 ו-9.9 בהתאמה כל שנה. המכפיל הענפי עומד כיום על 23.3 ונראה כי חברת amkr מתומחרת נמוך יחסית לענף.

מנוע צמיחה חשוב של החברה בשנים הקרובות אמור להתבסס על נישת ה-IC Automotive  שלה שימושים רבים במערכות שליטת ובקרת נהיגה ועל הגברת הנוכחות בסין ואסיה אצל יצרניות הטלפונים הגדולות. ולכן אמקור השקיעה בשנתיים האחרונות 1.2 מיליארד דולר בהרחבת והגדלת המפעל שלה בשנחאי. כמו כן, החברה גם משקיעה במחקר ופיתוח במטרה למצוא דרכים לשפר את האריזות שמייצרת ולהוזיל את עלויות החומרים והשיטות הכרוכות בהן. 

לסיכום, נראה כי אמקור היא חברה שיכולה לנצל את הפריסה הגיאוגרפית הרחבה שלה וחוסנה  יחד עם רמת הטכנולוגיה הגבוהה המאפיינת אותה  והמאפשרת לה לתת מענה לצרכים של יצרנות השבבים בשוק מתפתח ודינאמי.

 ** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל 
 
הכותבים הם מנכ"לים משותפים באביב-שגב בוטיק השקעות

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני משקיע בטאואר
  ירון 12/03/2018 21:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאמין שטאואר תרכוש עוד חברה או תרכש בעצמה בפרמייה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות