דור אלון הרוויחה 85 מיליון שקל על הכנסות של 1.9 מיליארד

דור אלון צמחה בכל תחומי הפעילות; מצפה ש-am:pm תגיע השנה למחזור של 450 מיליון שקל וב-2021 ל-550 מיליון שקל
|
סניף ampm, צילום: עדי ברזילי
דור אלון מדווחת על שיפור בתוצאות. החברה העוסקת בנדל"ן, תחנות דלק, חנויות נוחות וסופרים, מדווחת על הכנסות של 1.9 מיליארד שקל ברבעון השני ורווח של 85 מיליון שקל.
ההכנסות ברבעון עלו בשיעור של כ-1.5%. הרווח גולמי הסתכם לסך של כ-236 מיליון שקל לעומת סך של 228 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח תפעולי ברבעון הסתכם לסך של 126 מיליון שקל, לעומת סך של 54 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח כאמור הסתכם ב-85 מיליון שקל, לעומת כ-31 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הנהלת החברה מספקת דגשים עיקריים לתוצאות הפעילות ברבעון:
- עלייה במכירות הדלקים במתחמי התדלוק בהתאמה לנתוני המשק שפורסמו על ידי מינהל הדלק, לצד שחיקה במרווחים כתוצאה מהפחתת מרווח השיווק בנזין 95 והתגברות התחרות בסולר.

- השינוי במחירי הדלקים תרם לרווחי מלאי בהקף של כ-1.5 מיליון שקל ברבעון הנוכחי, לעומת רווחי מלאי בהיקף של כ-7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

- גידול במכירות גפ"מ ללקוחות ביתיים וגידול במכירות גז טבעי ללקוחות תעשייה יחד עם שיפור ברווחיות של אמגזית הביא לעלייה של 2.5 מיליון שקל ברווח התפעולי של חברת הבת דור אלון גז, הנכלל במגזר השיווק הישיר לעומת הרבעון המקביל אשתקד. 

- במהלך הרבעון הושלמה עסקה לרכישת תיק לקוחות פעילים של גפ"מ ביתי, אשר יחד עם ההתפתחות האורגנית הביאה לגידול במצבת הלקוחות הפעילים, העומדת לסוף הרבעון על כ-134 אלף לקוחות, לעומת כ-120 אלף לקוחות לסוף 2018. 

- תחנת הכוח בקרית גת – התחנה בשלבי הרצה מתקדמים לקראת הפעלה מסחרית צפויה ברבעון הרביעי של שנת 2019. החברה השלימה את רכישת מלוא חלקם של השותפים בתחנת הכוח. 

- קמעונאות: גידול של 12% בסך מחזור המכירות בחנויות הנוחות במתחמי התדלוק ובחנויות העצמאיות, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שתרם לתוספת רווחיות גולמית אשר איזנה את הקיטון ברווחיות ממכירת הדלקים.

- המכירות בחנויות זהות בכלל הפורמטים עלה ברבעון בכ-4.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד . 

- הסבת חנויות אלונית במתחמי התדלוק לפורמט "מיני סופר" הביאה לצמיחה ניכרת במכירות אותם סניפים.

- עליית ערך משמעותית בהיקף של כ-80 מיליון שקל בפרוייקט הנדל"ן בהרצליה פיתוח -אלוני ים. שמאות עדכנית של אלוני ים קבעה לפרויקט שווי של כ-480 מיליון שקל. 

- החברה ממשיכה לפתח את פרויקטי הנדל"ן השונים לרבות אלוני כפר סבא והרצליה. לחברה יש נכסים נוספים שעשויים להשביח. 

במקביל לדוחות פרסמה החברה תחזית הכנסות של הסופרים ממנה עולה כי am:pm צפויה להגדיל את הכנסותיה מ-421 מיליון שקל בשנה שעברה ל-451 מיליון שקל השנה. תוך שנתיים (2021) הרשת צפויה להגיע למחזור מכירות של 550 מיליון שקל.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות