יש עשן אבל אין אש: תשואות שליליות עמוקות לקרנות הקנאביס ביולי

זו שרשמה תשואה של יותר מ-26% מתחילת השנה, וקרן הקנאביס שרשמה תשואה שלילית של יותר מ-10% רק בחודש יולי ומי היכו את השוק מתחילת השנה? // צפו בטבלאות
|
(2)
קנאביס, צילום: Istock

כלכלני מיטב דש פרסמו היום את הערכות לגבי התשואות של תעשיית הקרנות בסיכום חודש יולי ומתחילת השנה, ובולטת לשלילה התשואה של קרנות הקנאביס למיניהן שספגו ירידות בשיעור דו ספרתי בחודש האחרון.

בסיכום חודש יולי תעשיית קרנות הנאמנות השיגה תשואה חיובית ממוצעת של 0.3%. הקרן שרשמה את התשואה החודשית הגבוהה ביותר ביולי היא הקרן הממונפת "איילון 60 אקסטרים ת"א 35 פי 3" שעלתה ב-12.69%.

לפי כלכלני מיטב דש, קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל סיכמה את החודש עם תשואה חיובית של 1% בהובלת קרנות מניות ת"א 35 שעלו ב-4.15%. כמו כן, קרנות שמתמחות במניות בחו"ל רשמו תשואה חיובית בשיעור משוקלל של 3.1%, בין היתר, הודות לפיחות השקל מול הדולר.

קרנות אג"ח חו"ל רשמו החודש תשואה חיובית של 0.8%, על רקע התחזקות הדולר מול השקל ומול שאר המטבעות בעולם.

החדשות הרעות
הקרן שרשמה את התשואה הגרועה ביותר היא קרן "אי.בי.אי Cannabis 4D Solactive North American מנוטרל דולר" לאחר שירדה ב-10.7% ביולי. הקרן הושקה באפריל האחרון. לפחות 75% מהשווי הנקי של נכסי הקרן חשופים למניות הנכללות ב-North American Cannabis Index. מדובר במדד העוקב אחר הביצועים של חברות ציבוריות מצפון אמריקה עם פעילות עסקית משמעותית בתעשיית הקנאביס. חברה חייבת להיות בעלת שווי שוק מינימלי של 75 מיליון דולר קנדי לפחות ומניה קיימת במדד צריכה להיות בעל שווי שוק מינימלי של 67.5 מיליון דולר קנדי לפחות.

כמו כן, חברה הרוצה להיכלל במדד חייבת להיות בעלת מחזור מסחר יומי ממוצע מינימלי לפחות 250,000 דולר קנדי ומניה אשר קיימת במדד צריכה להיות בעלת מחזור מסחר יומי ממוצע מינימלי בסכום של 200,000 דולר קנדי לפחות. אגב, מדובר בקרן פטורה ממס, עם דמי ניהול של 0.8%. משמעות הדירוג 4D הינו חשיפה של עד 120% למניות (4) וחשיפה של עד 120% למט"ח (D). 

מניית הקנאביס השלישית הגרועה ביולי האחרון היא הקרן של איילון (4D) קנאביס. הקרן נושאת דמי ניהול בשיעור דומה (0.8%) ופטורה ממס.

הקרנות הגרועות ביותר בחודש יולי

עוד לפני שמדד ת"א 35 חצה הבוקר באגרסיביות את רמת ה-1,600 נקודות, הקרן הממונפת של איילון אקסטרים ת"א 35 פי 3 רשמה את התשואה הגבוהה ביותר בחודש יולי. עם זאת, את 7 החודשים האחרונים הקרן מסכמת בתשואה של 2.6% בלבד.

במקום השני ביולי ממוקדמת הקרן הממונפת "מגדל כפליים גרמניה מגודרת מט"ח" עם תשואה של 11% ביולי האחרון. עם זאת, מתחילת השנה הקרן רשמה תשואה שלילית של 6.6%.

הקרנות הטובות ביותר לחודש יולי

ינואר - יולי

הקרן שרשמה את התשואה הטובה ביותר מתחילת השנה כי הקרן "קסם אקסלנס 4D תיק השקעות גמיש" עם תשואה של 26.75%. אחריה הקרן הממונפת "מגדל 6F נאסד"ק כפליים" עם תשואה של 26.04% מתחילת השנה.

הקרנות הטובות ביותר מתחילת השנה

מנגד, הקרן הגרועה ביותר מתחילת השנה ועד כה היא הקרן הממונפת "תטא 6F ניהול חוזים ואופציות" עם תשואה שלילית של 17.68%. אחריה עם תשואה שלילית של 13.89% נמצאת הקרן "אפסילון 4A יתר", והקרן "SME ת"א 60 4A MTF" ממוקמת במקום השלישי עם תשואה שלילית של 11.02%.

הקרנות הגרועות ביותר מתחילת השנה

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חחח פליטי הביטקויין מצאו עוד אפיק להפסיד בו (ל"ת)
  קרנית פלוג 05/08/2018 17:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בישראל כמו בישראל: בתי ההשקעות בתרדמת
  מאיר ו. 05/08/2018 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנה ואפילו שנתיים אחרי שמניות הקנאביס בחו"ל עלו מאות אחוזים ניזכרו תוך התעוררות מקומה בתי ההשקעות להשקיע באמצעות תעודות סל וכדומה במניות קנביס בעולם. ברור שהם הגיעו שעה לאחר תום המירוץ ומצאו עצמם לבד במרתון מתיש שהכיוון למטה. פשוט אהבלים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות