הפועלים ודויטשה בנק יספקו מימון להקמת תחנת הכח של IPM

יעמידו מימון בהיקף של 1.6 מיליארד שקל; עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-2 מיליארד שקל
|
תחנת כוח, צילום: Istock
תחנת הכוח IPM באר טוביה, אשר בבעלות חברת טריפל-מ, מדווחת כי חתמה על הסכם מימון עם דויטשה בנק ובנק הפועלים, בהיקף של כ-1.6 מיליארד שקל לפרויקט הקמת תחנת הכוח הפרטית של החברה בבאר טוביה. עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-2 מיליארד שקל.
תחנת הכח IPM תופעל על בסיס גז שיירכש ממאגר לוויתן ומאגר תמר, בהתאם למתווה הגז, כאשר התחנה עתידה להתחיל לפעול כבר במחצית השנייה של 2020 וצפויה לייצר כ-450 מגה וואט .הסכם המימון נחתם בהתאם לרגולציה החדשה במשק החשמל שהוביל שר האנרגיה והתשתיות, יובל שטייניץ, יחד עם יו"ר רשות החשמל, אסף אילת.
תחנת הכוח, אשר תוקם ותופעל ע"י חברת סימנס, צפויה לספק כ-3.5% מצריכת החשמל בישראל ולייצר ביעילות של כ-60%. מרבית תפוקת התחנה (85%) תימכר לרשת החשמל הארצית והיתרה תימכר ישירות לצרכנים פרטיים גדולים.
הסכם המימון הובל על ידי דויטשה בנק, יחד עם קונסורציום בינלאומי שכלל את קרדיט סוויס, KFW ובנקים אירופאיים נוספים. בנק הפועלים הוביל את ההסכם יחד עם קונסורציום שכלל את הפניקס, מגדל והבנק הבינלאומי. משרד עו"ד גורניצקי ושות' ייצג את IPM בגיבוש ההסכם, בעוד שמשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן ושות' ייצג את בנק הפועלים ודויטשה בנק.
אסף ויטמן, מנכ"ל IPM: "הפרויקט, שנוסד לפני כ-13 שנה, נחשב לאחד מהפרויקטים הגדולים והמורכבים שנעשו בשנים האחרונות במדינת ישראל. הסגירה הפיננסית היא אבן הדרך המרכזית בפרויקט ואנו גאים להתחיל בבניית התחנה כבר בחודשים הקרובים יחד עם חברת סימנס, ולהצטרף לתחרות במשק החשמל".
אהוד בן ש"ך, יו"ר דירקטוריון IPM: "הסכם זה הינו צעד חשוב בהתפתחותה של IPM כתחנת הכוח היעילה בישראל, ואנו מאמינים שהצטרפותנו לתחרות במשק החשמל תהווה בשורה של ממש, שתאפשר למפעלים להוזיל את עלויות האנרגיה באופן משמעותי בשוק הישראלי ולפתח את משק הגז הטבעי. השנה האחרונה היתה מאתגרת והצלחנו בשיתוף פעולה בין כל השותפים להגיע לצומת חשובה זו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות