אחרי הבלגן: תביעה ייצוגית הוגשה נגד פסגות ואדלסבורג בסך 217 מיליון שקל על העסקה שעשו במניות קבוצת דורי

"לא טובת החברה ואף לא טובתם כמחזיקי ניירות ערך של החברה הכווינו את המוכרים"
|
(6)
עוד מכשול

ביום שאחרי סאגת פסגות-גזית גלוב-דורי, מגיעה הבקשה לאישור תביעה יצוגית כאשר הטענה המרכזית היא ש'פסגות' הפרה את חובת ההגינות שלה כבעלת כח הכרעה, את חובת תום הלב ואת החובה לפעול בדרך מקובלת, "כאשר ביצעה מכירה חובלת של מניותיה למי שביקש והיה צריך עליה לדעת שמבקש להכשיל את הצעת הרכש למניות דורי קבוצה ממניעים זרים ומשיקולים שאינם כלכלים ו/או קשורים למניות דורי קבוצה". 

בקשה לאישור תביעה ייצוגית על סך 217 מיליון שקל הוגשה היום (א') לבית המשפט המחוזי בלוד על ידי עו"ד יהונתן ינאי וע"וד אלי אקסלרוד. מבקשי הבקשה תובעים את אדלטק אחזקות, אדלטק נדלן, יוסף אדלסבורג, אופיר גרינברג ואת בית ההשקעות פסגות. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

אל הסכום של 217 מיליון הגיעו התובעים לפי חישוב של הפסד 118 מיליון שקל במניות קבוצת דורי, לפי סיום המסחר ב-14 לחודש, כשהמניות הגיעו לשווי של 8.9 אגורות. כמו כן, מניית דורי בניה הגיע לשווי של 32.8 אגורות - הפסדים של 99 מיליון שקל.

בכתב הבקשה נטען, כי הנתבעים פעלו מתוך אינטרס אישי שלהם להפעיל לחץ על קבוצת דורי: "לא טובת החברה ואף לא טובתם כמחזיקי ניירות ערך של החברה הכווינו אותם... המשיבים (הנתבעים) הפרו הלכה למעשה את חובת תום הלב המוטלת עליהם בהיותם בעלי מניות בחברה, ופעלו בדרך שאינה מקובלת".

אחד הסעיפים בבקשה הינו כנגד בית ההשקעות פסגות, שפעל, לפי התביעה, מתוך אינטרס לגרוף רווחים עודפים, כשהתשלום אותו קיבל בית ההשקעות הינו 'שוחד' בגין קבלת זכות לטרפד את ההצעה ולגרום נזק לחברה: "פסגות ביצע עסקה זו בחוסר תום לב מוחלט, בגדר 'אחרי המבול', כך לפי התביעה:
 
"המשיבים (הנתבעים) ידעו והבינו היטב... את המשמעות של ביצע העסקה והכשלת הצעת הרגש עבור יתר בעלי המניות של החברה והחברה עצמה.... הדין מחייב כי הם יישאו בחבות לנזקי שנגרמו למבקשים ויתר חברי הקבוצה מהתנהלותם".

בכתב התביעה נטען כי אופיר גרינברג (מנכ"ל אזורים לשעבר) "שימש לכאורה, מתווך בעסקת המכירה בין פסגות לבין אדלסבורג, בין אם כמתווך בלבד ובין אם כרוכש המניות בפועל והמוכר לאדלסבורג...".

לפי התביעה, הנתבעים הפרט את חובתם לנהוג בהתאם לחובה החלה עליהם, לפיה יש למנוע ניצול לרעה של הכח הרב הנתון בידיהם. עוד טוענים התובעים, כי הנתבעים הפרו את חובת האמון וההגינות החלות עליהם כבעלי יכולת הכרעה כלפי יתר בעלי המניות, כמו גם את חובת תום הלב והחובה לפעול בדרך מקובלת.

תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  צריך לתבוע את גזית גלוב
  bj 18/01/2016 11:51
  הגב לתגובה זו
  2 1
  גזית הציעו לקנות את דורי קב' בשער 63 ולבסוף מכרו אותה במחיר של כ- 9 ! בלבד. אם התכוונו לקנות ביוקר ברמות בלתי סבירות וזה אחרי הכנות ארוכות וממושכות, הרי תכננו לפגוע במחזיקי המניות מן הציבור. הם אכן, בתגובה של שלוף מהמותן בתוך יממה אחת , מכרו את החברה במחיר זול באופן בלתי סביר פגעו במחזיקי המניות מקרב הציבור בכך שבפעולה בלתי שקולה לחלוטין הציגו תג מחיר נמוך ובלתי סביר בבחינת תמות נפשי עם ...
  סגור
 • 5.
  כל הכבוד לתובעים
  ש.ק. 17/01/2016 19:50
  הגב לתגובה זו
  5 4
  הגיע הזמן שמנהלי כספם של אחרים יתנו את הדין על חוסר האחריות בהחלטה לדחות את הצעת הרכש שהיתה מבוססת על מחיר השוק בתקופה האחרונה אני מקווה שימצא שופט שישלח אותם למאסר ולהחזרת הנזק שנגרם למשקיעים התמימים כמו למנהלי קרטל הלחם
  סגור
 • 4.
  תביעה הזויה לחלוטין
  thh 17/01/2016 19:17
  הגב לתגובה זו
  11 3
  פסגות נהגו בחוסר תום לב? האמא של התום לב שפעלו לטובת המחזיקים בכספים אצלהם. נדמה כי התובעים לא מבינים כלל את מהות המסחר בשוק ההון
  סגור
 • 3.
  הכל טוב ויפה אך מי שירויח מכך יהיו עורכי הדין ולא הנזוק (ל"ת)
  guaeu 17/01/2016 18:59
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 2.
  תביעת סרק שיקרעו אותם בהוצאות (ל"ת)
  קנאמיל 17/01/2016 18:32
  הגב לתגובה זו
  11 6
  סגור
 • טען עוד
 • 1.
  תביעה כלפי פסגות הזויה
  tnbui 17/01/2016 15:52
  הגב לתגובה זו
  10 3
  גם לגבי אדלסברג לא ברור אם יש בסיס כלשהוא
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות