ט"ו בשבט: נייר חדרה צופה שהשנה תיחסך כריתת 170,000 עצים

|
חג לאילנות

לרגל חג ט"ו בשבט משיקה קבוצת נייר חדרה +0.08% נייר חדרה 12,840 +0.08% נייר חדרה בסיס:12,830 פתיחה:12,750 גבוה:12,900 נמוך:12,550 תמורה:2,206,903 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: נייר ממוחזר חדש. בחברה מעריכים כי המעבר לנייר ממוחזר תיחסך כריתתם של 170,000 אלף עצים בשנה. על פי נתוני קבוצת נייר חדרה, אדם העובד במשרד משתמש בממוצע בכ - 10,000 דפים בשנה. שימוש בטון נייר ממוחזר מציל כ - 17 עצים בגובה של כ-15 מטר.

מנכ"ל חטיבת הנייר של החברה, גיא ידלין אמר היום: "המעבר לנייר הממוחזר הוא הדרך שבה כל אחד יכול לסייע למחזור ולשמור על הסביבה, בפעולה פשוטה, בכוונתנו להציע אלטרנטיבות לכל מוצרי הנייר הלבן. אנו פונים לחברות עסקיות במטרה לרתום אותן למעבר לנייר ממוחזר 100% וגאים בשיתוף הפעולה הראשון מסוגו עם חברת HOT. בקרוב נשמע על חברות רבות שמצטרפות למהפכת הקיימות שמובילה נייר חדרה".

עוד נמסר מקבוצת נייר חדרה כי שיתוף פעולה ראשון מסוגו בארץ יתחיל בימים אלו: חברת נייר חדרה וקבוצת HOT יוצאות בשיתוף פעולה חדשני במסגרתו תעבור קבוצת HOT בהדרגה לשימוש פנימי בנייר ממוחזר ואף תפיק את חשבוניות החברה מנייר זה. בכך HOT הופכת להיות החברה העסקית הראשונה שעוברת לשימוש בנייר הממוחזר החדש.

לדברי אילן צחי מנכ"ל HOT: "אנחנו שמחים להיות שותפים למהפכת הנייר הממוחזר בישראל יחד עם נייר חדרה. ולהיות פורצי הדרך במעבר לנייר הממוחזר שאינו כולל שימוש בחומרים כימיים, יש בכך כדי לייצר תועלת סביבתית חשובה ואנו משוכנעים שהשוק ימשיך אחרינו".

גיא ידלין, מנכ"ל חטיבת הנייר של החברה, הודיע במקביל על תחילת מכירת הנייר הממוחזר, לראשונה, לציבור הרחב והוסיף כי הנייר הממוחזר 100% הוא פרי פיתוח עולמי ייחודי וחדשני, עליו עבדה החברה במשך מספר שנים, וכי להבדיל מסוגי נייר ממוחזר אחרים, שכבר מצויים בשוק, הוא אינו מכיל בכלל מרכיבים המבוססים על כריתת יערות - חומר הגלם המרכזי בתעשיית הנייר, ואינו מכיל, או דורש כל שימוש בחומרים כימיים המזהמים את הסביבה.

ידלין הסביר כי הנייר הממוחזר 100% הוא פריצת דרך אמיתית - לא רק בישראל, אלא בעולם כולו - ובשורה משמעותית בהשקעה המתמשכת בקיימות ובשמירת איכות הסביבה. לדבריו, הנייר הממוחזר 100% ישפר את אופטימיזצית הייצור של נייר חדרה, שכן חומר הגלם של הנייר הממוחזר 100% הוא פסולת הנייר הנאספת ומטופלת באמצעות החברה הבת של נייר חדרה - "אמניר", ובכך מתבצע ניצול מיטבי של פסולת הנייר.

ידלין ציין, כי החברה תקצה משאבים רבים להסברת הצורך במיחזור וטיפוח איכות הסביבה, ותשתתף במאמץ לחנך את השוק הישראלי בצורך לשמור על הסביבה שבה אנו חיים, ולהפוך אותה לטובה יותר. "היעד שלקחנו על עצמנו, הוא לייצר ולמכור עשרת אלפים טון נייר ממוחזר 100%. מדובר ביעד שאפתני במיוחד, אך אני סמוך ובטוח שהצרכן הישראלי יגיב בהתלהבות לנייר הזה ולמוצריו", אמר ידלין.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות