ד"ר קליין: "אי אפשר להשאיר את בחירת הנגיד רק בידי ראש הממשלה ושר האוצר"

בראיון לג"לצ שבו הצהיר הנגיד לשעבר כי הוא לא מעוניין לשוב לתפקיד אמר קליין "צריך ועדת איתור רחבה יותר שתציע לראש הממשלה יותר ממועמד אחד"
 |  (4)
בנימין נתניהו יאיר לפיד, צילום: Getty images Israel
נגיד לשעבר, ד"ר דוד קליין התראיין הבוקר (א') אצל רזי ברקאי בגלי צהל וענה על שאלות בנוגע לטלטלה שעוברת על בנק ישראל בעקבות פרישתם של שני המועמדים שאותם החליטו למנות לתפקיד הרם ראש הממשלה ושר האוצר - אך בדקה התשעים שניהם הסירו את מועמדותם וגרמו למבוכה גדולה.

בתשובה לשאלה, אם יפנו אליך לכהן שוב כנגיד האם תסכים? ענה הנגיד לשעבר ד"ר דוד קליין, "לא . זה לא רציני".

על אופן בחירת המועמדים לתפקיד, אמר ד"ר קליין "יש משהו פגום בתהליך בחירת הנגיד. דרך המינוי שנמשכת באותה הצורה עשרות שנים היא כבר לא מתאימה וצריך לעשות את ההתאמות הדרושות".

"החלק הראשון של בחירת הנגיד הוא החלק שטעון הרחבה. אי אפשר להשאיר את בחירת הנגיד רק בידי ראש הממשלה ושר האוצר, אלא צריך ועדת איתור רחבה יותר שתציע לראש הממשלה יותר ממועמד אחד. כיום המצב הוא שונה והציבור רוצה וצריך להיות מעורב יותר בקבלת ההחלטות, גם כאלה".

על השאלה ניסו ללכלך אותך בימים בהם עמדת מול ועדת בך (קודמו של טירקל)? ענה ד"ר קליין: "לא".

כשנשאל אם הוא יודע מה גרם להודעות הפרישה של שני המועמדים האחרונים, פרופ' פרנקל ופרופ' ליידרמן ענה קליין, "במקרים האחרונים אני באמת לא יודע מה גרם להם לפרוש. אבל העובדה שזה קרה מעידה כי כנראה היתה בעיה, כי אחרת המועמדים לא היו פורשים".

כשנשאל על ד"ר פלוג אמר קליין כי שאלה זו חורגת מהתנאים שהוגדרו מבחינתו לקיום הראיון אך הסכים לומר "אני מוכן להגיד על קרנית פלוג שהיא בהחלט מועמדת ראויה ובכך אני אסתפק".

נשמח אם פלוג תיבחר

ניצה קסיל, יו"ר ועד עובדי בנק ישראל "אנחנו נעבוד עם כל מי שימונה. הבחירה היא בידיו של ראש הממשלה ושר האוצר. אנחנו מאוד מאוד נשמח אם ד"ר קרנית פלוג תישאר כנגידה בבנק ישראל, כמו שנשמח גם על כל מינוי אחר".

"כפי שאתה יודע בבנק ישראל מדובר על עובדים מאוד מקצועיים ואין מחלוקת על המקצועיות של עובדי בנק ישראל. עבדנו עם הרבה מאוד נגידים במשך השנים עם השקפות עולם שונות והמשכנו להיות עובדים מקצועיים ולא פוליטיים".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  נראה שלממשלה אסור כלום למעט לשלוח חילים אל מותם (ל"ת)
  rr 04/08/2013 13:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אי אפשר להשאיר בחירת נגיד בידיהם אבל יציאה למלחמה?
  אי אפשר 04/08/2013 11:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בלי ועדה? בלי בג"צים? בלי אדם טבע ודין? בלי תנועת נשים נגד מלחמה? בלי משאל עם? כמובן רק דרך ועדה שהיא ממש נקיה מכל רבב ונטולת אינטרסים ויד רוחצת יד. ועדה זה העתיד החדש
  סגור
 • 2.
  ד"ר קליין - הגזמת
  בעל חנות מכולת 04/08/2013 10:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  רק את בחירת הנגיד א"א להשאיר בידיהם? גם את סידור מדף נייר הטואלט במכולת שלי , לא הייתי משאיר בידיהם.הבעיה שהם נהנים מקולות של עם מטומטם ובור שאין לו שום הבנה מה זה תהליך קבלת החלטות.וכך כמעט בכל תחום מקבלים החלטות מהמותן הדורשות בסופו של דבר וועדת חקירה.
  סגור
 • 1.
  עובדים מאד מקצועיים רק איך זה שהאזרח הקטן משלם? (ל"ת)
  עובדי בנק ישראל 04/08/2013 09:41
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור