יום הדין של נוחי דנקנר מתקרב - הבוקר יוגשו לביהמ"ש הצעות להסדר חוב

בתוך שבועיים אמור אייל גבאי להמליץ למחזיקי האג"ח באיזה מתווה לבחור; אחזקות ופיתוח חייבות 8 מיליארד שקל למחזיקי אג"ח ובנקים
 |  (5)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
יותר מ-10 שנים לאחר שרכש את השליטה בקונצרן הגדול במשק מידי משפחת רקאנטי, עלול נוחי דנקנר לאבד את השליטה בו בשבועות הקרובים. הנושים הרבים של קבוצת אידיבי אמורים להגיש הבוקר לביהמ"ש המחוזי בת"א את המתווים השונים להסדר חוב בחברה.

אדוארדו אלשטיין הודיע שלא ישקיע יותר באידיבי
השלב הבא - בתוך שבועיים (עד 21.7) אמור אייל גבאי, שמונה מטעם השופט איתן אורנשטיין ללוות את הליך הסדר החוב, להמליץ למחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות ושל החברה הבת שלה אידיבי פיתוח באיזה מתווה לבחור. ככל שהזמן חולף מצבה של מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח משתפר ואילו מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות ייאלצו לספוג תספורת גדולה הרבה יותר.

ביום חמישי הודיע איש העסקים היהודי ארגנטינאי אדוארדו אלשטיין שלא ישקיע כמתוכנן 75 מיליון דולר בקבוצה במסגרת הסדר חוב כולל. אלשטיין שכבר השקיע 25 מיליון דולר בקומות הגבוהות בפירמידה של נוחי דנקנר, הפנים שהסיכוי שיראה את כספו בחזרה הולך וקטן. דנקנר הביע אכזבה והמשיך לחפש ביתר שאת משקיעים נוספים מישראל (אנשי עסקים) ומחו"ל (קרנות פרייווט אקוויטי).

מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות בעד השתלטות
אתמול שלחה נציגות מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח מכתב לחברה ובו היא
דורשת הסברים מדוע החליט אלשטיין לחזור בו מכוונתו להשקיע בחברה. הנציגות רואה בחברה ובכל אחד מנושאי המשרה בה והדירקטורים שלה, כאחראים להתנהלות הלקויה ולנזקים שנגרמו או שעלולים להיגרם כתוצאה מאי העברת הכספים.

הזמן אינו פועל לטובת דנקנר והנושים מסלימים את פעולותיהם: ביום חמישי הצביעו מרבית מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות בעד השתלטות על החברה. הנושים הפרטיים, בניגוד למוסדיים מבינים פחות את יחסי הכוחות מול מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח והם הביעו באספת האג"ח זעם רב על הנציגות שלהם.

השקעות גרועות בחו"ל הפילו את הקבוצה
קבוצת אידיבי נקלעה למשבר תזרימי קשה על רקע המשבר בעולם. דנקנר צלח את השנים הראשונות של המשבר, אך מצויד בעודף ביטחון עצמי מופרז, נכנס להשקעות ענק בבנק קרדיט סוויס בשווייץ ובנדל"ן בארה"ב. שווי נכסים אלו כמו גם אחרים בחברת האחזקות ירד והקבוצה אינה יכולה יותר לעמוד בהחזר החובות לנושיה.

בחודשים האחרונים פורסמו מספר מתווים להסדר חוב כשהתרחיש המוביל הוא שמחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח ישתלטו על החברה ויממשו את נכסיה. היקף החוב של {אידיבי אחזקות} ואידיבי פיתוח למחזיקי האג"ח ולבנקים עומד על 8 מיליארד שקל. הדיון המכריע הבא יתקיים ב-25 באוגוסט אצל השופט איתן אורנשטיין, אז יגיע יגיע יום הדין של נוחי דנקנר.

הבוקר דווח שאדוארדו אלשטיין התפטר מתפקידיו בקבוצה: סגן יו"ר אידיבי אחזקות וסגן יו"ר אידיבי פיתוח.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הארגון להגנה על חסכונות הציבור - הישורת האחרונה
  אנונימי 07/07/2013 13:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כפי שאתם מבינים כבר, זו הישורת האחרונה! זה הזמן להצטרף אילנו ולהתחיל להילחם על החסכונות שלנו שהטייקונים והמוסדיים עושים בם כרצונם!!! אנו היום מהווים כבר ערוץ לכ 25% מהחוב בסידרה ד' הגדולה. צרו איתנו קשר ב- publicsaving@gmail.com או חפשו אותנו בפייסבוק: "חסכונות הציבור"
  סגור
 • 4.
  ההצעה החדשה נותנת ערך 36-56 לאגח אחזקות
  א 07/07/2013 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המזומן 185+215 + סדרת אגח 300 + אופציה חינם למניות פיתוח 20%
  סגור
 • 3.
  אך ינוחי - מערכון של הגשש עצוב לידו
  משה 07/07/2013 10:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זוכרים האת המערכון של הגשש - חלפון הנה יום הדין כולם בסיפור הזה ליצנים
  סגור
 • 2.
  לא רואה בעיות לתווך ארוך
  דודו 07/07/2013 09:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דבר טבעי ביותר בהשקעות. אין שומ סיבה לדאגות. לא קייםת עסק בעולם שרק מרווח תיש מקריםשל הפסדים. להמתין בסבלנות .
  סגור
 • 1.
  כמו שאומרת הפרסומת: הלכה המכונית, העיקר הבריאות....... (ל"ת)
  אחד 07/07/2013 08:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור