בעקבות מחירי האשלג: ב-UBS הורידו את מחיר היעד של כיל ל-55 שקל

בחטיבת ניירות הערך של הבנק מזהים מגמה של ירידה מחיר האשלג אך מאמינים שזה ידחוף את הביקושים מעלה לקראת סוף השנה
|
(3)
מפעלי ים המלח
נראה ש"המירוץ לתחתית" נותן את אותותיו על שוק האשלג, לאחר שביום שני נחתם הסכם רכישת אשלג במחיר נמוך מציפיות האנליסטים. המגמה הזו הובילה את UBS להוריד את מחיר היעד למניית {כיל} ל-55 שקל.

"בהנחת מחיר של 420 דולר לטון, אנחנו מאמינים שכי"ל נותרה אטרקטיבית ברמת תשואת הדיבידנד ותזרים המזומנים", כתב בסקירתו רוני בירון, בכיר ב-UBS ניירות ערך.

ההנחה הזו הגיעה ברקע לעסקת אספקת האשלג שנחתמה ביום שני בין קנפוטקס וסינופרט במחיר של 400 דולר לטון - ירידה של 70 דולר מהחוזה הקודם בין הצדדים. "אנחנו מצפים שספקים אחרים יבצעו מהלך דומה של הורדת מחירים בקרוב", נכתב בסקירה.

נזכיר כי אתמול בכלל פיננסים חתכו מחיר היעד של יצרנית הכימיקלים הישראלית גם כן את לרמה של 45 שקל והותירו המלצתם על "".

לדברי האנליסט יונתן קרייזמן, "אנו מפחיתים תחזיות ל-2013 בעקבות ירידה חדה מהצפוי במחירי אשלג כמו גם סביבה עסקית פושרת יותר ביתר הפעילויות". הוא צופה כי ירידת המחירים של מחצב האשלג צפויה להימשך, ולהערכתו אין כל התפתחויות באופק שיהפכו את המומנטום השלילי לטובת יצרני האשלג.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ל-1
  אנליסט 02/01/2013 11:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא יודע עד כמה אתה מבין בגידולים-אבל מה שאמרת לגבי התירס- אם יהיה ביקוש גבוה לתירס זה רק יגדיל את הביקוש לאשל שהוא מרכיב חיוני בדשנים לגידול תירס....זה רק מוסיף על ההערכה שלי שהביקוש לאשלג ר יגדל
  סגור
 • 2.
  הערכה חובבנית
  אנליסט 02/01/2013 11:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עם כל הכבוד לקרייזמן הסקירה שלו על המניה לא ממש מעמיקה ולא לוקחת בחשבון מרכיבים נוספים מלבד המחיר......מה עדיף?מחיר גבוה וביקוש נמוך או מחיר קצת יותר נמוך עם הגדלת ביקושים? 2 צרכניות האשלג הענקיות סין והודו חייבות-והן לא עושות טובה-הן חייבות להגדיל את הביקוש לאשלג כי האוכלוסיה הרעבה רק גדלה.....לכיל יש יתרונות לוגיסטיים על פני הקנדים והרוסים במיוחד לאזור המזרח הרחוק...כיל גם מחלקת דיבדנ רבעוני שנותן תשואה שנתית של לפחות 7 אחוזים...ולא לשכוח שפוטאש -היצרנית הגדולה בעולם של האשלג לוטשת עינים להתמזג עם כיל ....כל הדברים האלה לא נלקחו בחשבון והמלומד התמקד רק במחיר שסוכם בין הקנדים לסינים...מה עוד שגם במחיר 420 דולר לטון עדיין הרווח לטון לכיל הוא עצום(מי שזכרונות קצר- המחיר לפני כמה שנים עמד בסביבות ה-200 דולר..)
  סגור
 • 1.
  כיל
  טור 02/01/2013 10:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה נכון עד שהאמריקאים יגדלו תירס לייצור דלק ירוק (מתנול).
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות