לידר על טאואר: "לא להתאכזב מהתחזית ל-Q2", מחיר היעד - 1.2 דולר

סבינה פודבל מלידר שוקי הון ממשיכה להמליץ על טאואר ב'קנייה' במחיר יעד של 1.2 דולר, זאת בהנחה שמחצית משטרי ההון יומרו למניות
|
(4)
ראסל אלוואנגר
לידר שוקי הון מתייחסים היום לסוגיית שטרי ההון בטאואר בהרחבה ובתוך כך מותירים את מחיר היעד ברמה של 1.2 דולר למניה כאשר התמחור מניח המרה של כ-50% מסך שטרי ההון הקיימים למניות החברה. מחיר המניה בסגירה עמד על 74 סנט - כך שמבדובר באפסייד של 62%.

"אם יתברר כי בכוונתם של הבנקים והחברה לישראל להמיר יותר ממחצית שטרי ההון שבידיהם למניות החברה, הרי שהדבר יבוא לידי ביטוי בהורדת השווי. בשלב זה מדובר כאמור על המרה של מעט מעל 20% משטרי ההון של החברה, כאשר ישנם סימני שאלה רבים בנוגע להיקף ועיתוי ההמרות העתידיות", מוסיפה האנליסטית סבינה פודבל.

כיצד משפיעים שטרי ההון על תמחור החברה? "חסם לביטוי הערך הגלום בחברה. לדעתנו, החשש ואי הוודאות מפני הדילול העתידי והיקפו, מכבידים על מניית טאואר ואינם מאפשרים לגלם בצורה מלאה את מלואו הפוטנציאל והערך הגלומים בחברה. לכן, נראה כי פתרון סוגיית שטרי ההון של טאואר עשוי להטיב בסופו של דבר עם המניה, גם במחיר של יצירת לחצים כבדים על הנייר בטווח הקצר".

לידר מתייחסים לתחזית החברה להכנסות של 163-173 מיליון דולר ברבעון השני בדומה לראשון. "לא צריך להתאכזב מתחזית ההכנסות שסיפקה טאואר ל-Q2.12. התחזית אכזבה מעט את השוק והמניה הגיבה בירידות. הסיבה המרכזית לכך נובעת להערכתנו מכך שמרבית החברות האחרות בתחום פעילותה של טאואר סיפקו תחזיות אופטימיות יותר לרבעון השני, ששיקפו שיפור לעומת הרבעון הראשון".

לגבי הדו"חות נכתב כי התוצאות היו מעל הצפי של לידר ברמת ההכנסות וברמת ה-EBITDA. "ראוי לציין לטובה את השיפור בשולי הרווח אשר רשמה החברה לעומת הרבעונים הקודמים, על אף הירידה בהיקף ההכנסות".

ומניין מגיע האפסייד למניה? "אנו מאמינים כי המתקן ביפן יתחיל להניב פירות משמעותיים החל משנת 2013-2014, לאחר סיום תהליך ההסבה, דבר שעשוי להוביל לשיפור מהותי נוסף הן בהכנסות והן ברווחיות החברה בטווח הבינוני".

לגבי התקדמות החברה בהודו נכתב כי "השתתפותה של טאואר במיזם, אם הקונסורציום יזכה, תבוא לידי ביטוי בשיפור משמעותי בתוצאות העסקיות של החברה". מצויין גם כי הפרויקט אינו כרוך בביצוע השקעות הוניות כלשהן מצדה של טאואר וגם שלהיות שותפה של IBM זה הישג בפני עצמו. עם זאת בשל אי הוודאות בנוגע לזכייה ולוחות הזמנים של הפרויקט, בלידר לא התחשבו בו בתמחור הנוכחי.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  לידר לא אמינים זוכרים את ההללצה על כיל?
  אנונימי 04/06/2012 17:14
  הגב לתגובה זו
  3 3
  כיל ב 110? מעולם לא הגיעה אח"כ הורידו את כיל ל 70 ומאז רק ירדה . טאואר אם יומרו שטרי ההון למניות היא תרד הרבה . עובדים עליכם
  סגור
 • 3.
  טאואר - קבר לכספים
  בור ללא תחתית 04/06/2012 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 3
  תמשיכו להריץ ולהמליץ
  סגור
 • 2.
  טואאר דרק של מניה שרקנים 4 דולר 2 דולר בסוף 0 דו (ל"ת)
  טואר ארי פיק פפפפ 04/06/2012 15:18
  הגב לתגובה זו
  0 6
  סגור
 • 1.
  טאואר נולדה מחדש..הזדמנות אחרונה לפריחה!!!
  אורי 04/06/2012 15:12
  הגב לתגובה זו
  9 0
  תוצאות טאואר טובות ברבעונים האחרונים ושיפור המסתמן כרגע בתעשיית הסמיקונדקטור מסמן גם שהשנים הקרובות יהיו טובות לחברה עם המשך גדילה בשוק ההודי,הקוריאני,והיפני. אם הנהלת החברה תדע לשפר מבנה ההון של החברה,בסוגיית שטרי ההון ותנקה אותם מהשולחן ע"י המרתם לחוב או מניות ,גופים פיננסיים גדולים שעוקבים אחר החברה יחלו להיכנס ולשחרר המלצות קנייה ואין ספק שהמניה תזנק. אם חברת צמיחה זו תמשיך לגדול בשיעורים דו ספרתיים מידי שנה בהכנסות אין לי ספק שהמניה תזנק לבסוף שערפל שטרי ההון יפוזר לבסוף!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות