"בשנה החולפת הנחנו מספר תשתיות לצמיחה בשנים הבאות"

שלמה ינאי דיבר במסיבת עיתונאים שבה מסכמת טבע שנה נוספת של צמיחה. "זה רבעון רביעי ברציפות של צמיחה באירופה בסביבה שנמצאת בכיוון הפוך"
 | 
שלמה ינאי (צילום: סיון פרג')
חברת טבע שפרסמה הבוקר את תוצאותיה הכספיות לשנת 2011 ערכה מסיבת עיתונאים בהשתתפות מנכ"ל החברה שלמה ינאי ובכירי החברה.

"שנת 2011 הייתה שנה שישית ברציפות של צמיחה דו ספרתית לחברת טבע", אמר ינאי בפתח מסיבת העיתונאים. "זאת הייתה שנה אתגרית, לא פשוטה. יש לנו סיפוק מהיכולת שלנו לצמוח ולהרוויח ומשורת המזומן שאנחנו מייצרים כל שנה".

"בשנה הזאת, הנחנו מספר תשתיות לצמיחה בשנים הבאות בנושאים חשובים שבהם אנחנו רואים את עיקרי האסטרטגיה של טבע. הצמיחה הושגה ממספר מקורות: גם כתוצאה מרכישות שביצענו בשנים קודמות ובשנה החולפת, אך גם בזכות צמיחה אורגנית".

אחד מהנושאים עליהם שם ינאי דגש במסיבת העיתונאים הוא התחזקותה של טבע באירופה. "סימנו את אירופה כמקור שרוצים לפתח אותו. רכישת רציופארם הייתה רק אחד מסדרת מהלכים באירופה ובשנתיים האחרונות שילשנו את הרווח שלנו ביבשת".

"אירופה אינה רק מקום של משבר כלכלי אלא יבשת שבה חיים מעל 400 מיליון בני אדם עם רמת חיים גבוהה עם דרישות וצרכים של בריאות גבוהות ואוכלוסייה מזדקנת ועם בעיות כלכליות. זה רבעון רביעי ברציפות של צמיחה באירופה בסביבה שנמצאת בכיוון הפוך".

באשר לפעילות הגנריקה בארה"ב התייחס ינאי וציין כי "הגנריקה בארה"ב היה אחד האתגרים הגדולים של טבע בשנה החולפת. לאחר שלושה רבעונים פושרים, ברבעון הרביעי חזרנו לסטנדרט. ארה"ב תחזור להיות חברה שצומחת בשוק האמריקאי ונרצה להחזיר נתחי שוק שאיבדנו בשנה האחרונה".

ינאי דיבר גם על תרופת הקופקסון שהמשיכה לצמוח. "אמנם הקופקסון ממשיך לצמוח ואנחנו רואים אותו לא רק כתרופה מובילה, אלא הוא ימשיך להיות איתנו עוד הרבה שנים. גם לה יש מועד שהיא מוחלפת על ידי תרופות חדשות יותר וטובות יותר. ראינו את העובדה הזאת כבר לפני מספר שנים. התשובה שלנו לכך היא במתן תשובה רחבה יותר שנועדה להקטין את התלות שלנו במוצר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה