וול סטריט סגרה בירידות קלות ברקע לנתוני המאקרו

בעקבותם העלו המשקיעים ספקולציות שונות באשר לכיוונה העתידי של הריבית, בייחוד לאור הצהרותיהם היום של הנשיאים בפד. אי .סי. איי השלימה את עסקת המיזוג ומניותיה נמחקו היום מהנאסד"ק כאשר היא סוגרת בעלייה של 3.75%
|
וול סטריט סגרה בירידות קלות ברקע לנתוני המאקרו

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים קלות, מבול נתוני מאקרו חזקים נחת עם פתיחת המסחר בניו יורק, הצביע עדיין על חוסנה של הכלכלה הגדולה בעולם. המשקיעים דווקא נראה שהפכו מאוהבים בהורדות הריבית של ה'פד' והחליטו לפרש את עוצמת הכלכלה, כאי שינוי בריבית ה'פד' בפגישה בחודש הבא. למרות, שדווקא האינפלציה נרגעה מעט, ומעניקה עוד דרגות חופש מוניטריות.

חיזוק לדעתם, קיבלו המשקיעים מהצהרותיו של נשיא הפד של סנט לואיס שהצהיר כי תהיה זו טעות מצד המשקיעים לצפות לרצף של הורדות .

מנגד בדעה קצת אחרת, יושב ראש הפדרל ריזרב לשעבר, אלן גרינספן, אמר היום בראיון ל-BBC כי הסיכויים למיתון הראשון בכלכלה האמריקנית מזה שש שנים עלו בצורה משמעותית עם נפילת מחירי הבתים, אשר מאיימים על חוסנה של הצריכה הפרטית. כידוע, מנוע הביקושים של הכלכלה האמריקנית היא הצריכה הפרטיתף שאחראית, לשני שלישים מצד הביקוש.

עוד בין המנווטים את המסחר היום אנו מוצאים את נשיא הפד של אטלנטה, לוקהרט, שטוען כי ההתאוששות של שוק המגורים בארה"ב, תתרחש רק במחצית השנייה של 2008. כמו כן, מיישר קו עם הגישה של גרינספן, כי המשבר בשוק המגורים עשוי לפגוע בצריכה הפרטית בארה"ב.

הנאסד"ק סגר בירידה של 0.3% לרמה של 2,701 הנקודות. הדאו ג'ונס סגר בירידה של 0.12% לרמה של 13,895 נקודות .

מאקרו

מונעת ממבצעים לרכישות רכבים ומחירים נוחים למוצרי הצריכה הבסיסיים, הצריכה הפרטית בארה"ב עלתה ב-0.6%, בחודש אוגוסט, הקפיצה החדה ביותר מזה שנתיים, כך דיווחה לשכת המסחר היום. יצרני הרכבים עשו מאמצים גדולים להוציא רכבים רבים למכירה. מוקדם יותר השנה דווח על ידי הממשל האמריקני כי רכישת כלים ממונעים רשמה עלייה של 2.8% בחודש אוגוסט בלבד.

ההוצאה על תחום הדיור שלא-למגורים קפצה 2.3% בחודש אוגוסט, ומצננת מעט את הירידה בפעם ה-18 ברציפות בתחום הבנייה למגורים, כך הודיעה לשכת המסחר היום. ההוצאות הכוללות לפרוייקטים לבנייה בהתאמה עונתית עלו ב-0.2% בחודש אוגוסט. ההוצאות הכוללות לבנייה רשמו ירידה של 1.7% בהשוואה לשנה שעברה, ברקע למשבר שוק המגורים בארה"ב.

הפעילות העסקית בארה"ב רשמה עלייה בלתי צפויה בעוד הייצור והתעסוקה רשמו התרחבות, כך הראה דוח פרטי המכונה מדד מנהלי הרכש של שיקגו. הברומטר העסקי רשם קריאה של 54.2 הנקודות בחודש ספטמבר לעומת 53.8 הנקודות בחודש שעבר. נציין כי קריאה מעל ל-50 הנקודות מורה על צמיחה, בעוד שקריאה מתחת ל-50 הנקודות מצביעה על מיתון בפעילות.

סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישגן פורסם היום, והראה שרוח הצרכנים עדיין קיימת. האינדקס לחודש ספטמבר רשם קריאה של 83.4 נקודות- אי שינוי מהקריאה של חודש אוגוסט, וירידה קלה מהקריאה של אמצע ספטמבר- 83.8 הנקודות. עם זאת המדד מצוי בירידה מחודש יולי כאשר בו נרשמה קריאה של 90.4 הנקודות. הקריאות האחרונות אינם שונות מהותית מאלו של יוני ברמת 85.3 הנקודות.

נפט

מחירי הנפט סיימו עונה תנודתית, עם ירידות קלות היום, הנפט לנובמבר נפל ב-1.22 דולר או 1.5%, וסגר במחיר של 81.66 דולר במסחר בבורסת הסחורות בניו יורק. החוזים על הנפט רשמו עלייה צנועה של 4 סנט השבוע לעומת מחיר הסגירה ביום שישי שעבר במחיר של 81.62 דולר.

סחורות

מחירי הסחורות חוו החודש את העלייה החודשית החדה ביותר מזה 32 שנה, בהובלת הקמח, נפט, וזהב, בעוד נפילת הדולר הגבירה עוד יותר את המגמה של עליית מחירי התבואות והמתכות. העליות החדות נרשמו גם ממניעים ספולטיבים, בעוד הם עושים שימוש בסחורות כאמצעי גידור מפני האינפלציה.

אינדקס הקומודיטיס של Reuters/Jefferies הנקרא CRB רשם עלייה של 8.7% בחודש החולף, החדה ביותר מאז יולי 1975. מחירי החיטה טיפסו לשיא חדש בחודש ספטמבר, ברקע לחששות מפני ירידה בתפוקת הקמח העולמית. אם לא די בכך, גם מחירי התירס והסויה הושפעו ממגמה זו. הנפט גם כן שבר שיא, והזהב רשם שיא של 27 שנה. הפדרל ריזרב מבחינתו אכן הוריד את הריבית במטרה למנוע מהכלכלה להתדרדר, אך כנראה הביא עימו בעיות אחרות, כמו חולשת הדולר.

אמריקניות בכותרות

חברת 3Com המפתחת ציוד לרשתות, ומצוייה בהפסדים כספיים מאז שנת 2000, הסכימה היום להצעת הרכש בסכום של 2.2 מיליארד דולר מ - Bain Capital LLC ושותף סיני לשעבר. החברה הרוכשת הודיעה כי היא מתכוונת לשלם 5.3 דולר פר של החברה הממוקמת ב- Marlborough, Massachusetts. מחיר המשקף של 44% על מחיר הסגירה אמש. חברת Huawei Technologies, שבעבר חלקה שותפות עם 3Com, תיקח לעצמה נתח קטן יותר.

מניות APPLIED MA נסחרה ברקע להודעתה, כי היא מתכוונת לרכוש להגדיל את רכישת חלקי המכונות מסין על מנת לחסוך בעלויות הייצור.

מניות MICROSOFT מרכזות עניין בעקבות דיווח החברה כי תמשיך למכור את מחשבי Hewlett-Packard ו-Dell כשהם מצוידים בגרסת ה-Windows XP וזאת עד ל-30 ליוני וזאת בניגוד להצהרותיה הקודמות כי תעבור למכירה מלאה של מערכת ה-Vista במחשביה.

ישראליות במרכז

חברת אי .סי. איי טלקום הודיעה היום כי היא השלימה את המיזוג עליו הודיעה בתחילת יולי, במסגרתו תרכש החברה בידי קבוצת הפרייבט אקוויטי, Swarth Group, ומספר קרנות השקעה נוספות, תמורת סכום כולל של 1.24 מיליארד דולר. במסגרת הסכם המיזוג, שדרש את הסכמתם של כ-99% מבעלי מניות החברה, ועליו נערכה הצבעה לא שיגרתית בתאריך 29 באוגוסט 2007. בעלי מניות החברה יקבלו לידיהם 10 דולר בעבור כל מניה, לפני עמלות ומיסי על רווחי הון.

מניותיה של חברת ביגבנד רשתות , קרסו עוד במסחר המוקדם בניו יורק, לאחר שהחברה הפחיתה משמעותית את הצפי ההכנסות לרבעון השלישי. ביגבנד מאבדת כ-2.19 דולר, או 24.2%, למחיר של 6.88 דולר. אתמול סגרה המניה בשער של 9.07 דולר.

האם אלווריון הישראלית (אלווריון חו"ל ) שמתמחה במערכות אלחוטיות בעלות טווח תדרים רחב נמצאת על הכוונת של ענקית התקשורת האמריקנית - סיסקו? על פי אתר האינטרנט Unstrung, סיסקו שוקלת מזה תקופה מסוימת לחדור לתחום ה-WiMax על ידי רכישה של חברה או מספר חברות מהתחום, כששמה של אלווריון מצוין כעת כאחת האפשרויות המובילות.

דוח של 8-K חשף אמש, כי האתר אנסוור דוט קום על חוזה עם ענקית מנועי החיפוש המקוון גוגל, שאמור לפקוע בעוד מספר חודשים. העסקה, מביאה את האתר Answers.com, להיות נפוץ מאוד בתוצאות החיפוש של המנוע של גוגל, ההסכם הכולל לשיתוף פעולה בין החברות יפוג נכון לעכשיו ב-2010.

הלת'קייר הישראלית (סימול: HCTL) נסחרת ברקע לאסיפת בעלי המניות אשר צפויה ביום א' הקרוב במסגרתה יוחלט האם החברה תהפוך מחברה לציוד רפואי לחברה לייצור ביודיזל. במידה ותאושר העסקה צפויות מניות החברה שנסחרות כעת סביב 0.85 סנט למניה להיסחר במחיר של כ-1.5 דולר למניה.

על פי פרסומים באתר eetimes.com מנהלת יצרנית השבבים טאואר סמיקונדוקטור (טאואר חו"ל ) מגעים עם החברות ההודיות: SemIndia ו-HSMC ליצירת שיתופי פעולה במסגרתן יתכן כי השתיים ישתמשו בטכנולוגית הייצור של טאואר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות