על אחת הבעיות שנוצרו למשקיעים בסלים של מניות - והסיפור של מניית אמדוקס

פרשן וול סטריט של Bizportal מתייחס לבעיות שנוצרו למשקיעים שמעדיפים סלים
 |  (52)
מאז 2009 אנחנו כותבים שהסיכוי שהמשקיע ההדיוט יהיה מסוגל לבחור במניה מנצחת הולך וקטן, ולא רק בתחום הטכנולוגי. מילא שהיכולת לאבחן במדויק מה בדיוק עושה החברה וכיצד היא משתלבת בנישת הפעילות שלה קשה ביותר, אבל גם ההבנה של התפתחות השווקים (השינויים בהרגלי הצריכה וההתאמה להם), יכולתה של החברה לחזות ולהתאים עצמה לתהליכי ההתפתחויות הם משתנים שקשים לזיהוי ובטח לכימות.
כניסתן של טכנולוגיות כמו הענן, עלייתו של דור האינטרנט של הדברים (IOT) והשימוש ההולך וגובר באפליקציות אומרים למשקיעים שהיכולת שלהם להתמודד עם כמות המשתנים שצריך להכניס למודל בחירת ההשקעה שלהם שואפת לאפס. הבעיה של הבנת השינויים שנבעו מהמהפכה, מקרו ומיקרו, אינה חדשה, אבל מאז 2008-9 היא הופכת לבעיה המרכזית של המשקיעים ההגיוניים. משקיע, אפילו אם הוא עוקב מקרוב אחרי התפתחויות וחדשנויות בטכנולוגיה ומנסה להשליך מכך על בחירת ההשקעה הנכונה, מגלה שקצב השינויים שכופה מהפכת הטכנולוגיה על התעשיות השונות ועל מנהגי הצריכה אינו מאפשר זאת. חברות שנחשבו כמובילות בטוחות בכול התחומים, מ-QCOM ועד ל-WMT, מוצאות עצמן לפתע נלחמות על נתחי שוק שעד לאחרונה היו "בטוחים".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
הבאנו בשבוע שעבר את דבריו של מנכ"ל מיקרוסופט שדיבר על נושא זה. קחו למשל חברות כמו IBM ו-DEC שכבר בשנות ה-70 זיהו והחלו לפתח את טכנולוגיות הtime-sharing מתוך ההנחה שצריך לפתח משהו לניהול שטף האינפורמציה שכבר אז "הפחיד" את המשתמשים. ההנחה הזו התממשה עם הופעת הטלפונים החכמים ושטף האינפורמציה שבר כול שיא. הציפיות של IBM ו-DEC הוכחו כנכונות והביאו ליצירת טכנולוגיות כמו cloud computing, האינטרנט של הדברים ועוד.
גברת עם סלים
מישהו יכול היה להעריך כמה כסף חדש ייווצר כתוצאה מהשימוש בטכנולוגיות? כמה ענקיות תעשייה חדשות נוצרו וייווצרו כתוצאה? מישהו חלם שהיכולת לטפל באינפורמציה תביא לכך שאמזון.קום תתחרה בוולמארט? במילים אחרות, הלקח של השנים האחרונות לימד את המשקיע ההדיוט שעדיף להתרכז בסלים ובקרנות. לא רק בשל חוסר היכולת לזהות "מניה מנצחת" אלא גם בשל הצורך להפחית סיכוני שבשנים האחרונות הפכו לא פחות חשובים מהסיכויים. וול סטריט, שהבינה את הכיוון עוד בסוף המאה הקודמת, פתחה לצורך כך מכשירי השקעה כמו הסלים ובהצלחה אדירה. מדוע? כי הם פתרו למשקיעים חלק רציני מבעיית ההבנה וגם הפחיתו הסיכונים.
אולם, נראה שההתקדמות המהירה של מהפכת הטכנולוגיה והשינויים שהיא יוצרת פוגעת גם בסלים. נישות חדשות נוצרות וגדלות במהירות ונוגסות בנישות קיימות מה שבגלל הפן השיווקי מחייבות חברות (במיוחד הגדולות) לכסות מספר נישות מה שמחמם את פעילות ה-M&A אבל גם יותר הזדמנויות רבות לכניסה של חברות חדשות לתחרות.
השינויים הללו פוגעים במשקיע גם אם השקיע בסל במקום במניה ספציפית. אם למשל הוא מחפש השקעה בסייבר סקיוריטי כדוגמה (תחום שלכול הדעות מבטיח צמיחה) ושבגלל המסובכות העדיף סלים או קרנות על מניות ספציפיות, הוא מגלה שההשקעה בסל לא רק שלא משקפת נאמנה את תחום הסייבר נטו אלא שהסיכונים אינם קטנים. סלי הסייבר כוללים, לצד חברות הסייבר סקיוריטי נטו (כמו סייבר ארק) חברות שאצלן נישת הסייבר סקיוריטי היא חלק קטן מעסקיהן (למרות שמבחינת הנישה הן המובילות, כמו סיסקו או ג'וניפר) וכיוון שחברות אלו משפיעות על הסל, יכול להיווצר מצב שבו הסל עולה או יורד בגלל "לחצים" שכלל לא קשורים בסייבר.

סיסקו - מובילה, אבל איפה הסייבר סקיוריטי? | צילום: נעה מגר
גם הירידה בסיכונים שאמורה לאפיין סלים וקרנות אינה מוכיחה עצמה, וזאת בשל העובדה שמהפכת הטכנולוגיה הביאה לשינויי דרסטי בהרכב המשקיעים. נוצר דור חדש של משקיעים שמסוגל, בעזרת הפלטפורמות החכמות והאפליקציות, להגיב במהירות. זה יוצר זעזועים נוראיים בשווקים ואינו פוסח על הסלים. המשקיע של 2016 צריך לנווט דרכו בין הקשיים המתרבים בהערכת המניות שהוא מעוניין לרכוש ולעשות זאת תוך זעזועים, ברמות שבעבר היו מנת חלקם של משקיעי החלום בלבד. היום הם שכיחים גם במניות ה-S&P ואפילו ב-30 מניות הדאו ונראה שזו רק ההתחלה.
בגלל כול הסיבות הנ"ל, הרכבת סל שמשקף נאמנה תחום או נישה מסוימים הופכת לבעיה רצינית. אם הסל משוקלל לפי ערך שוק אז חברות כמו AAPL ,AMZN ,WMT ,BAC, INTC ואחרות "מובילות" את הסלים ואם הסל משוקלל "קול אחד לכול מניה" אז מניות חלום הן ש"מובילות" ואו אז ניצב המשקיע בפני דילמות נוספות.
תעשיית הסייבר - צמחה כפול מתעשיית הטכנולוגיה כולה
קבוצת PureFunds שיצרה את סל הסייבר סקיוריטי HACK טוענת ש: "יצרנו את סל הגנת הסייבר כדי להציע למשקיעים חשיפה לתעשייה מתפתחת זו. הסל מורכב מחברות שמציעות חומרה, תכנה, ייעוץ ושירותים להגנה בפני פשעי סייבר, ומנסה להגיע לתוצאות שדומות למדד ה-ISE Cyber Security Index".
אלא שעד כה, בכמעט שנתיים קיום, הניב הסל "בעל הפוטנציאל הענק" פחות מהסלים הכבדים הטכנולוגיים XLK או QQQ וזאת למרות שתעשיית הסייבר צמחה יותר מכפול מהתעשייה הטכנולוגית כולה. הסל כולל 34 מניות שחמש המובילות בו הן SYMC ,PFPT, BLOX, IMPV ו-SAIC. חברות כמו CSCO או JNPR שמהבחינה העסקית הן המובילות בתחום הגנת הסייבר (אבל זה חלק זעיר מעיסוקיהן הכוללים), נמצאות במקומות ה-10 וה-15 בהתאמה וחברה כמו צ'קפוינט במקום ה-16.
מיום הנפקתו הניב HACK כ-7% בעוד ש-CSCO, שאצלה הגנת הסייבר חלק זעיר בהכנסותיה אבל היא עדיין השחקן המרכזי בתחום, הניבה 23.5%. השאלה שעולה, כמו בכול נישה, היא "האם לרכוש את הסל או להסתפק בהשקעה ב-CSCO שהמשך ההובלה שלה בטוח למדי?". יש הטוענים שכדי להשקיע בסייבר סקיוריטי (או בכול נישה חדשה אחרת) עדיפה השקעה ב-2-3 חברות בתחום, 1-2 מהגדולות ו-1-2 מהמתמחות החדשות מאשר בסל עצמו. מי שהשקיע ב-CSCO וב-SYBR כדוגמה הכה את ה-HACK בגדול. אנחנו מאמינים שהסלים והקרנות, לטווח הארוך, עדיפים אבל כ"א ואמונתו.
האם אמדוקס עולה מדרגה?
בהמשך לקטע על הסלים, אז ל-DOX יש נוכחות אמתית בשני סלים, ה-FXL וה-OMEV 1.6 ו-0.9 אחוזים מהסלים בהתאמה. DOX נמצאת בקו עליה ארוך שמשקף צמיחה איטית לאורך זמן. לדעת כמה מהמומחים בתחום ה-IT מתרבים הסימנים שהחברה עושה מהלכים של שדרוג על מנת להיכנס לקבוצת החברות המובילה בעולם בתחום שילוב המערכות, חברות מהסוג של ג'ונסון קונטרולס, טייקו, שניידר אלקטריק, ועד סיסקו ואריקסון.
מדובר בתחום "תפירת החליפות" לתעשיית ה-IT. חברות ה-Systems Integration, בד"כ חברות תשתית ענקיות, מחברות קומפוננטות תת מערכתיות למערכת שלמה ומפקחות על כך שהמערכת השלמה תתפקד כראוי וביעילות. מדובר בתחום שנעשה מורכב יותר עם כול צעד קדימה של מהפכת האינפורמציה. אין עדיין ETF שמוקדשת לנישה הענקית הזו אבל הדבר יקרה כי מדובר בנישה שחשיבותה הולכת וגדלה שהרי הביקוש לחליפת תקשורת או אינפורמציה כוללת הולך וגדל. אין ETF עדיין כי כול החברות שהזכרנו מופיעות בסלים וקרנות ש"משחקים" בתחומים כמו תשתיות, IT, Application software וכו'.
אמדוקס בנתה לעצמה שם בתחום שנקרא "פתרונות לשיפור הוויית הצרכן", כאשר היא מספקת תכנות ושירותים לחברות בתחומים שונים, בעיקר מדיה ותקשורת, שבאמצעותם החברות הללו משפרות את השירותים שהן מספקות לצרכנים וגם מתייעלות בעצמן. התחרות כאן עזה, מחברות התוכנה הגדולות Oracle, Redknee, Salesforce ו-SAP דרך אינטגרטורים גדולים כמו Tata, אינפטסיס, IBM, היוליט פאקארד, Accenture ו-Cognizant וספקי התשתיות כמו נוקיה (ובמיוחד אלקטל-לוסנט שרכשה), סיסקו, אריקסון, Huawei, NEC ועוד.
ה"חליפות" שהאינטגרטור מציע ללקוחותיו הן אינטר דיסציפלינריות ומורכבות ביותר. מי שמעוניין להבין טוב יותר את המסובכות של התחום שיקדיש כמה דקות לסרטון הזה. אמדוקס עדיין לא שם אבל העובדה שהצליחה לשכנע את AT&T להסתמך על הפלטפורמה שלה כדי לעזור ללקוחותיה בתחום הטלקום ומפתחי הענן לצורך ההפעלה, הניהול והשירות של הפלטפורמות של AT&T לדור ה-IT הבא (AT&T's ECOMP platform) ולפונקציות הווירטואליות העתידיות, אומרת שאמדוקס עושה צעד גדול קדימה בתפירת חליפת IT והניסוי הראשון נערך מול פארטנר העולמית.
אמדוקס ידועה ביכולותיה הטכנולוגיות, באגרסיביות השיווקית שלה, בניהול יעיל ביותר ומה שאולי הכי חשוב, במערכת היחסים עם AT&T. מערכת יחסים זו נמשכת עוד מימי "תינוקות הבל", אז מול Southern Bell (שהייתה בעלת מניות מובילה באמדוקס) שרכשה את AT&T בזמנו. ההסכם על הפלטפורמה החדשה מאפשרת לחברה הישראלית קרש קפיצה לליגה הלאומית של האינטגרטורים ובמיוחד לאור מערכת היחסים שבין AT&T לאינטל.
דרו מקלין, נשיא עסקי האינטגרציה של אמדוקס, מבכירי טייקו, אמרסון וג'י פי מורגן בעברו, שהובא לאחרונה לאמדוקס, הוזמן לאחרונה לשיחה עם מנכ"ל אינטל בריאן קרזניץ' וזאת בעקבות צירופה של AT&T כחברה שמינית ל"קבוצת ה-7", שבעת הלקוחות המובחרים של אינטל (פייסבוק, גוגל, מייקרוסופט, אמאזון, Baidu, עלי-באבא ו-Tencent). "חברות הטלקום", אמר מקלין, "עייפות מההסכמים הישנים עם האינטגרטורים. הן מחפשות חברות אינטגרציה שיכולות לתת להן פתרונות בווירטואליזציה ועל המערכת כולה מבלי שתחייבנה אותן לאמץ את הטכנולוגיות שלהן".
נראה שאינטל ו-AT&T מבינות זאת ונראה שאמדוקס (וגם Accenture לפי המומחים) נמצאות בקדמת היכולת לעמוד בדרישות אלו. צירופו של מקלין שבין השאר נחשב גם כמומחה מוביל בתחום ה-IOT הוא שהביא מומחים להתחיל ולהסתכל שוב על החברה הישראלית ולאן היא מכוונת. הצלחה של החברה לעבור מהגדרה של חברה שמספקת פתרונות תמיכה לתפעול המערכות (OSS) ופתרונות תמיכה לניהול העסק (BSS), פתרונות שעוזרים לחברות הקצה לממש את הוויית הצרכן, לחברה שמציעה אינטגרציה מלאה בעצמה ובמיוחד אם תצליח לשכנע את האנליסטים שמדובר בתהליך מעבר אמתי (איך אומרים בוול סטריט? "לשנות התדמית מפרד לסוס מרוץ") יכולה להשפיע חיובית ובצורה משמעותית על המניה.
הסיכום הוא שאמדוקס עושה כעת מהלך שעשוי לשנות לטובה את הערכת החברה בוול סטריט והצעתנו שתבדקו היטב כי לחברה הזו יש את כול המרכיבים הדרושים להצלחה.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(52):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 24.
  מתחרים שלנו הגיעו לשווי של מיליארד ד' גם אם נכשלו בניס
  GLMD 27/09/2016 09:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה היום בגלובס. מפנה אותכם ל youtube מכנס גלברט כהנא נובמבר 2014 מצגת גלמד - הפוטנציאל של תרופת הארמקול
  סגור
 • 23.
  אוטיוניטי
  נחום 26/09/2016 18:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אתה מסביר את הירידות באוטיוניטי, הרי הם עושים סוג של רהאורגניזציה כדי להעלות את המכירות רמה ולהגיע לחוזים גדולים יותר.בתחילת השנה השוק קיבל את זה ב"שימחה",אבל לאחרונה,מאז אמצע השנה,יש ירידות.מה אתה שומע/יודע-אולי לא הולך להם כ"כ,או שיש עיכוב בהוצאה לפועל של התוכנית?
  סגור
 • התייחסתי לאוטוניטי מעל ומעבר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 26/09/2016 20:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 22.
  דויטשה בנק
  שואלת 26/09/2016 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה, אתה אמנם מומחה לוולסטריט, אבל קשה להשאר אדישים לאיתותים השליליים בענין דויטשה בנק. האם תוכל לומר מה דעתך? האם נראה לך שמדובר בליהמן מספר 2 חלילה?תודה רבה!
  סגור
 • דויטשה בנק
  שלמה גרינברג 26/09/2016 16:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתחיל בכך שחשיבותו של הבנק בוול סטריט גדולה מאוד כיוון שמדובר בבנק גלובלי והרבה יותר. להשוות את DB לליהמן זו השוואה שאינה במקומה, 2 סיפורים שונים לחלוטין אבל ההשפעה, במקרה ש DB יפול או יכנס לקשיים אמיתיים, תהיה גדולה, במיוחד בגרמניה ואירופה כולה (כולל בריטניה). צריך להבין שלא כליהמן, בנק השקעות קטן יחסית בניו יורק, DB שזור בהיסטוריה הכלכלית של גרמניה ואירופה והמשמעות של נפילתו תהיה, מלבד כלכלית, גם פסיכולוגית ופוליטית. להבדיל מהבנקים האמריקאים DB לא התאוששה עדיין ממשבר 2008 והיא אחד משני הבנקים שמובילים בעולם שנכשלה במבחני הלחץ האחרונים שנערכו. DB, בגלל מערכת הקמעונות הענקית שלו, הריבית הנמוכה והצמיחה האנמית בגרמניה ואירופה סובל יותר מבנקים אירופאים גדולים והניסיון להתמזג עם קומרסבנק היה במטרה לחזק את הבנק. שכחתי לציין שהבנק יושב על כמות אדירה של נגזרים (דריבטיבים) בסכום מלא לפדיון של למעלה מ 41 טריליון דולרים (כן, טריליון). זה אחד הבנקים הגדולים שלא סגר פוזיציות לאחר 2008. זו אינה בעיה כול עוד אין מיתון. קשה להאמין, אחרי 2008, שהממשל הגרמני לא יתמוך, הם מוכנים והלקח נלמד.
  סגור
 • תודה רבה שלמה על צפירת הארגעה:)
  שואלת 26/09/2016 18:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה באמת מריח לא טוב. אבל אם אתה סבור שהממשל הגרמני אכן יפרוש מערך הגנה הולם, זה מרגיע.
  סגור
 • 21.
  אשטרום קבוצה
  טוח ארוך 25/09/2016 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלומה בבקשה אומנם קבוצת אשטרום קשורה לתעשיות בניה וכו' [וכתבת על התחום] אך אם תוכל להתייחס לחברה הנ"ל שווי שוק 800 מל' מחזיקה באשטרום נכסים [1200 מליארד] ב54% ובאשדר [500 מליון] כך שרק לפי האחזקה בבנות צריכה להסחר כ-30% מעל מחירה בבורסה מלבד זאת לאשטרום קבוצה יש מגזר של בניה פיתוח ותשתיות מגזר תעשיות ייצור חומרי בניה לכל שלבי הבניה [מחזיקה ב-BG ] נכסים רבים מאוד בחול גם יש לה מגזר זכינות אני מאוד מתלהב מהמניה אודה לך מאוד אם תחווה דעתך על המניה. תודה
  סגור
 • מכיר היטב את החברה אבל
  שלמה גרינברג 26/09/2016 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איני מתייחס לחברות בבורסה בת"א
  סגור
 • מאכזב, לא יכלתה לזרוק מילה?
  טווח ארוך 26/09/2016 22:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואיפה הציוניות :) אתה לא חייב אבל ציפיתי שבכ"ז... בשביל אחד שקורא אותך באופן קבוע.
  סגור
 • 20.
  שלמה שלום לא כתבת אף מילה עלGE
  חזי 25/09/2016 09:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא לא נמצאת באף סל? תודה
  סגור
 • מדוע הייתי צריך להתייחס ל GE ?
  שלמה גרינברג 26/09/2016 11:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והיא נמצאת הסלים רבים
  סגור
 • תודה לא ידעתי
  חזי 26/09/2016 13:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש מצב שאתה כותב באיזה סלים?
  סגור
 • תהנה
  אחד שעוזר 28/09/2016 00:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  http://lmgtfy.com/?q=ETF GE
  סגור
 • למה שלא תלך לאתר
  שלמה גרינברג 26/09/2016 14:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  www.etfchannel.com תכניס GE ןתילחץ על "באיזה סלים היא מופיעה" או תשאל בגוגל. אני מרגיש כמו בגן ילדים
  סגור
 • חבר'ה מה יהיה ? קצת עצמאות, תושיה, יזמות, אומת הסטרטאפ
  גן ילדים 26/09/2016 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה לא יודע לבצע חיפוש בגוגל ? זה דורש בסהכ 5 אותיות ? ETF GE והתוצאה הראשונה תביא אותך לטבלה.
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 26/09/2016 14:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טען עוד
 • 19.
  תתייחס לOPK בבקשה?על הפוטנציאל,האם קיים?
  בני 25/09/2016 08:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  על נישת המוצרים,העל השוני מול חברות ביומד אחרות,תודה.
  סגור
 • התייחסתי אין ספור פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 26/09/2016 11:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 18.
  TWTR sale
  אורן 24/09/2016 21:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהפוך על הפוך ובעולם המטורף שבו אנחנו חיים. אם הדוחות הקרובים של טוויטר (סוף אוקטובר) יאכזבו - זה יכול להטיס את המניה. לא מצליחים להגדיל הכנסות בצורה משמעותית מה שייאלץ אותם להתפשר על המחיר שדורשים עבור בחברה. רק חסר שהדוחות יהיו מצויינים....
  סגור
 • 17.
  שבוע טוב מר גרינברג
  נחום 24/09/2016 20:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איך אתה מסביר את הירידות באוטיוניטי, הרי הם עושים סוג של רהאורגניזציה כדי להעלות את המכירות רמה ולהגיע לחוזים גדולים יותר.בתחילת השנה השוק קיבל את זה ב"שימחה",אבל לאחרונה,מאז אמצע השנה,יש ירידות.מה אתה שומע/יודע-אולי לא הולך להם כ"כ,או שיש עיכוב בהוצאה לפועל של התוכנית?
  סגור
 • 16.
  אפשר לרכוש את הסל ולתגבר אותו .....
  יוסף 24/09/2016 14:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ב 1-2 מניות גדולות בנושא למשל אני רכשתי ETF סימול IBUY קמעונאות מקוונת שמכילה בעיקר חברות צמיחה בנושא ומשקל קטן למניות עוגן גדולות כגון שאמזון ואיבי למשל שבתעודה הם במשקל קטן רכשתי את המניות בנוסף גם במשל
  סגור
 • 15.
  שלמה שלום דעתך על allot
  אלירן 24/09/2016 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  החברה נמצאת על המדף הרבה זמן כאשר יש לה יצרת מזומנים של בערך 100 מליון דולר כאשר השווי שלה הוא סביבות ה-170 האם גם היא מספיק אטרקטיבית לענף בו היא נמצאת ?
  סגור
 • מה פירוש "על המדף"?
  שלמה גרינברג 24/09/2016 17:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבעיה ש אלוט, כפי שאני חוזר וכותב היא במכירות, אין פריצה. מה שצריך לבדוק זה את המוצרים והטכנולוגיות שאולי נשארים מאחור.
  סגור
 • על המדף = מחפשת קונה. (ל"ת)
  אלירן 25/09/2016 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ALLT
  שלמה גרינברג 26/09/2016 11:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לאלוט יש בעיה של מכירות שלמעשה יורדות והפסדים. העובדה שבסוף הרבעון השני היו לה 116 מיליון דולרים ושוויה כ 173 מיליון אינה גורם שבגללו מציעים הצעת רכש והאינפורמציה על רכישה מתבססת על שמועות בגלל הירידה במחיר (מה שדווקא אינה סיבה לרכישה כאמור). כתבתי מספר פעמים שעד שלא נראה פריצה, של יותר מרבעון אחד, במכירות (וצריך לזכור שזו חברה וותיקה) אין סיבה להתאוששות.
  סגור
 • 14.
  הבורסה קנתה עוד שמרים לנפח אותה עוד למעלה
  susחברים 24/09/2016 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הזהרו היום לכנס לבורסה כי מכנים לכם שם עקיצה ראו אוזהרתם הבורסה בסי כול הזמנים בשנת 92 במפולת הי התנהגה אטו דבר
  סגור
 • שנת 1992 הייתה שנה של עליות. (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/09/2016 17:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תנשנש קצת nash
  tbra glmd 24/09/2016 17:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי בתחום ה nash חברה נכשלת בניסוי, קורסת לשווי 90 מיליון דולר ואז קונים אותה בשווי של (עד) 1.7 מיליארד דולר - אמיתי אמיתי.
  סגור
 • 13.
  חברים אלי תבנו שהמניות לו מתנהלות לפי שוו שוק
  susחברים 24/09/2016 11:20
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הם מתנהלים לפי אך הבנקים הם משכים את השוק רק למעלה כי היום הם שקעים עמוק בתוך הבורסה בגלל זה הבורסה רק עולה למה כי יש מכונות בבורסה והי מתנהלת לפי אך שהם משקעים במניות ולכן תמיד הציבור יפסיד את הכסף שלו הי לו עובד לפי שוי המניה שהי שווה זה כמו שוק ראיתם שנסדק נפלה ופו רק עלתה כול הזמן זה אומר שהבנקים קנו מניות והם לו נתנים להם ליפול מי שיפול זה הציבור לכן הבורסה יבשה רק בגלל זה
  סגור
 • 12.
  במקום להשקיע בסל..
  היועץ1 24/09/2016 08:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במקום להשקיע בסל לבחור 2-3 מהגדולות ועוד 1-2מהחדשות מאותו סל,נראה רעיון מצוין השווה בדיקה לכל הסלים.(etf עצמאי)
  סגור
 • 11.
  Gopro -Karma
  Rsi 23/09/2016 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מה דעתך על הרחפן החדש של גופרו ? שובר שוק ? המניה מתאוששת יפה בזמן האחרון
  סגור
 • מה דעתי על הרחפן? אין לי דיעה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/09/2016 17:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לדעתי בקרוב לשורטיסטים ישרף הטוסיק (30 אחוז שורט)
  ארז 26/09/2016 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפעם הלך להם טוב - כתבות מהללות את הרחפן והמצלמה. בסהכ תמורת 1100 דולר אתה יכול לקנות את הרחפן והמצלמה (ביחד) - מוצר דומה (כולל מצלמה באיכות 4k) עולה היום באמזון 1460 דולר. A drone that records at 4K and has a 12MP camera will cost at least $1,460 today on Amazon.com. GoPro is selling the Hero5 and drone bundle for $1,099. The bundle that includes a Hero5 Session costs $999. The company is clearly offering value for its consumer base, a move that should drive higher sales in the quarters ahead.
  סגור
 • 10.
  glmd
  glmd 22/09/2016 22:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שחקנית nash בשווי 60 מיליון דולר - לא תקנו ? טובירה נכשלה בניסוי (רק מביא ציטוטים שרצים בטוויטר) GLMD 60m market cap NASH play in P2b trial & remember TBRA failed their trial
  סגור
 • 9.
  CCL מתחילים לטפל בטירוף של רכבת ההרים במחירי הנפט
  ארז 22/09/2016 21:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזמינים אוניות שיופעלו על LNG (ועל הדרך אפשר למכור ללקוחות באזז ווארד חדש green cruising ....) Two New 180,000-ton Ships for Carnival Cruise Line Will Be Largest Ever Built for the Company and First In North America to be Powered by Liquefied Natural Gas MIAMI, Sept. 6, 2016 to take delivery of two new 180,000 gross-registered-ton cruise ships in 2020 and 2022 which will be the largest in the fleet of the world's most popular cruise line. Both ships will be powered by Liquefied Natural Gas
  סגור
 • 8.
  אמאל'ה.מה קרה לאוטיוניטי?!..... (ל"ת)
  נחום 22/09/2016 19:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שלמה מה קורה ב אטיוניטי
  משה 24/09/2016 14:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תוך שנה אבדה מעל 50 אחוז משוויה .
  סגור
 • 7.
  שלמה היקר אולי אתה תוכל לעזור
  אורי 22/09/2016 18:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קניתי מלפני כשנה את המניה הזוcYH. מאז רק נופלת ונופלת מה הסיבה אם תוכל לכתוב לי בבבקשה אני יודע שאתה לא נוהג לתת עצות וכו. אבל אולי בכל זאת תודה מראש
  סגור
 • 6.
  מבין ש-JCI וטייקו אמורות להתאחד, מה שיוסיף מקדם כח
  יוסי 22/09/2016 17:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה רואה בתחום האינטגראציה בתקשורת "התחום הם הבא", אז נראה שאיחוד כוחות של שתי חברות מובילות, רק יחזק אותן.
  סגור
 • אכן
  שלמה גרינברג 22/09/2016 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו אחת הסיבות המרכזיות למיזוג אבל הן מתמקדות בסקטורים שונים מהסקטור איליו נושאת אמדוקס עיניה
  סגור
 • 5.
  באחד הבנקים הגדולים המליצו לי על HACK שהיתה ב-33$ (ל"ת)
  יוסי 22/09/2016 17:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • HACK מומלצת ע"י רבים אבל רק לטווח הארוך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2016 18:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  Island of Guernsey.
  ארז 22/09/2016 14:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  DOX מאוגדת באיי התעלה - מקווה שהחננות מהאיחוד האירופי לא יתלבשו עליהם וינקנקו אותם במיסים (מקווה שכן יבצעו את זה כמובן) - הרי ברור שאין להם שום פעילות אמיתית שם (אוכלוסיית האי 60 אלף איש) Amdocs Limited is incorporated under the laws of the Island of Guernsey. מויקיפדיה Guernsey has a 0% corporation tax rate on most companies.
  סגור
 • היא לא היחידה ורשומה מאז 1988 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2016 14:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אמדוקס אכן חברה מצויינת. המניה יקרה
  גילי 22/09/2016 14:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ממש יקרה עכשיו
  סגור
 • בהחלט מסכים ואם תקראי שוב תראי זאת (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2016 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  כרגיל כתבה נהדרת
  אורי 22/09/2016 11:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמחתי לקרוא שTגם בחיגגה אני בפנים שנה טובה שלמה רק מאד מאכזב אותי השנה חב התרופות כטבע אלרגן cYHועוד חברות מקווה לטוב
  סגור
 • 1.
  בלו צ'יפס
  אפרים 22/09/2016 10:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תרשה לי ,בפעם הזו(ואין הרבה כאלה)לחלוק עליך שלמה יקר..ראשית בתעודות הסל איבדתי את האמון באוגוסט שעבר לאור מה שהתרחש שם...פלוס המינוסים שאתה מציין..לדידי המקום הנכון להיות בו הוא המניות של הבלו ציפס(בהתאמת סקטורים לרוח התקופה..למשל ריבית נמוכה=תקשורת,יוטיליטיס,וכו...ומנגד אנרגיה וקומודיטי מי שברח לפני שנתיים עשה טוב אפילו אם מדובר ב-XOM או CVX)..העובדה שמדובר בפרות מזומנים,שגם אם רבעון אחד או שניים חלשים,יודעות לבצע את ההתאמות הנדרשות(ראה המהפך העצום בסיסקו,ראה ההתאמות שעשתה אינטל,ראה הכניסה האגרסיבית של אורקל לענן.. וראה גם בתחומים אחרים WMT שמתאימה עצמה ל-E קומרס MMM PG JNJ ועוד ועוד),פלוס העובדה שמתוך הגדרה הן דפנסיביות(מאחזקותי זכורה לי הדוגמא של COST שהחזקתי ב-2008 ולא זזה!!!)+דיבידנד חביב בדרך כלל והרי לך נוסחא(אמריקאית בדוקה)לישון בשקט עם תיק בוולטיליות רגועה...
  סגור
 • אז איך בדיוק אתה חולק עלי
  שלמה גרינברג 22/09/2016 11:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מאז ומעולם ובמיוחד מאז 2009 אני חוזר וכותב שהמקום הנכון להשקעה למשקיע ההגיוני הוא בחברות המובילות שמחלקות דיווידנד אבל עדיין עדיף להשקיע בסל דוגמת ה DIA שהרי גם לבחור מנצחת מבין 30 מניות הדאו זה לא פשוט ומסוכן בהרבה
  סגור
 • לא אוהב תעודות סל (ל"ת)
  אפרים 22/09/2016 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • חבל מכוון שתעודות לאורך זמן הם בהסתברות גבוה ...
  יוסף 24/09/2016 14:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יותר לתשואת עודפת ובסיכון קטן יותר בגלל הסטיית תקן שלהם הקטנה יותר שלהם
  סגור
 • זכותך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/09/2016 14:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור