לאומי שוקי הון על אלביט: אלביט אולי יקרה, אבל זה זמני

הלאומי שוקי הון סבורים כי אלביט התכוננה למיזוג הרבה שנים והדבר בא לידי ביטוי; "לאלביט השנה יש גידור חלקי, אבל תיסוף נוסף של השקל עלול להוות עבורה אתגר לא קטן"
|
בצלאל מכליס, צילום: יח"צ

לאומי שוקי הון התייחס לדו"חות אלביט מערכות -1.72% אלביט מערכות 57,000 -1.72% אלביט מערכות בסיס:58,000 פתיחה:57,550 גבוה:57,690 נמוך:56,940 תמורה:8,463,971 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , כשלדבריו, המיזוג עם תע"ש מתקדם כמתוכנן תוך שמירה הדוקה על המאזן של החברה וסביר להניח שבשנת המיזוג הצמיחה תקזז את המכפילים והחברה תמשיך לנוע עם הסקטור.

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום האנרגיה בלאומי שוקי הון: "במבט ראשון הדוחות אוששו את התפיסה שמאחורי רכישת תעש. הגידול בהכנסות ברבעון עמד על שיעור של כ-19% והתפלג על פני רוב אזורי הפעילות העיקריים. בדוח בלטו כצפוי, שתי מגמות חזויות: העלייה בהכנסות החצי שנתיות של כ-19% שרובה נבעה מאיחוד תעש והירידה ברווח התפעולי GAAP. הצבר עמד על 9.8 מיליארד דולר עלייה של כ-21% מול רבעון קודם ושל כ-1.4% מול רבעון קודם. העלייה בהכנסות בשיעור של כ-4% הייתה גם ביחס לרבעון הקודם, שכבר כלל את תעש".

"כצפוי, ברווחיות התפעולית המדווחת השתקפה מגמה הפוכה, והרווח התפעולי המדווח ברבעון ובמחצית עמד על 7.5% שיעור הרווח התפעולי NON GAAP עלה בין הרבעונים מ-8.2% ל-8.4% מההכנסות. לפני רכישת תעש, אלביט הודיעה כי היא משנה את האסטרטגיה של שימוש במאזן החזק ככלי שיווקי, אבל מדובר בתהליך ממושך, ובינתיים הייתה ירידה מינורית מאוד בימי לקוחות. הסינרגיות מהרכישה ניכרו במו"פ ובהוצאות השיווק שהשיעור של כל אחד מהם מסך ההכנסות ירד בערך ב-1%. מנגד הוצאות הנהלה וכלליות הראו מגמה הפוכה עם עלייה של אחוז. מדובר באחת המטרות של ההתייעלות ואלביט שואפת לראות את הנתון הזה מתחת ל-5%."

"הדוח מאושש את רוב המגמות. אלביט התכוננה למיזוג הרבה שנים והדבר בא לידי ביטוי. עד כה החברה הצליחה להתמודד עם רמת שערי החליפין שפוגעים בה כמו בכל היצואנים. לאלביט השנה יש גידור חלקי, אבל תיסוף נוסף של השקל לרמות של 3.2 שקל לדולר עלול להוות עבורה אתגר לא קטן. מכפיל הרווח החזוי של החברה ימשיך להיות גבוה בשנת המיזוג ועוד כמה שנים לאחריו. מכפיל EV/EBITDA מגלם פרמיה מתונה יחסית בלבד. סביר להניח שבשנת המיזוג הצמיחה "תקזז" את המכפילים והחברה תמשיך לנוע עם הסקטור".

לדו"חות אלביט מערכות לרבעון השני של 2019

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות