הנציגות דורשת מדנקנר לחשוף הגורמים האמיתיים לנסיגת אלשטיין - עד מחר

הנציגות דורשת למנות צוות בלי תלוי לניהול גיוס הון. "החברה שבה ובוחנת אפשרות לגיוס חוב לאידיבי פיתוח, בתנאי שוק אפור"
 | 
(7)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
יממה לאחר שנודע כי התפוצצה השותפות בין דנקנר לאלשטיין ושעות אחדות לפני שהצדדים יפגשו שוב בבית המשפט לצורך בחינת המתווים להסדר החוב, דורשים הערב (שבת) הנציגות והנאמנים של מחזיקי האג"ח של אידיבי מהחברה לחשוף את הגורמים האמיתיים לנסיגת אלדשטיין ולמנות צוות בלי תלוי לניהול גיוס הון לחברה.

הנציגות מתריעה, כי על-מנת להאריך את נסיונותיו הנואשים של בעל השליטה להחזיק בשליטה ובהשפעה על החברה ונכסיה, שבה ובוחנת החברה אפשרות לגיוס חוב לאידיבי פיתוח, בתנאי שוק אפור, שיובילו לפגיעה אנושה בנכסי החברה ובזכויות נושיה. הנציגות דורשת להקים צוות נפרד ובלתי תלוי בבעל השליטה, על-מנת לגייס הון מניות חלופי לחברה.

הנציגות תובעת מהחברה לפרסם עד תחילת המסחר מחר דו"ח מיידי הנוגע לנסיבות אשר הובילו את אלשטיין לסגת מהצהרותיו על הזרמת הון לחברה

למעשה נציגות האג"ח של אי.די.בי פיתוח העבירה אמש מכתב חסר תקדים בחריפותו לחברה. במכתב כותבים עורכי הדין גיא גיסין ואייל רוזובסקי (ממשרד גיסין ושות' וממשרד צרלמאיר פילוסוף רוגובסקי, צפריר טולידאנו ושות' ושות'), כי הנציגות רואה בחברה ובכל אחד מנושי המשרה והדירקטורים שלה, כאחראים להתנהלות הלקויה ולנזקים שנגרמו או שעלולים להיגרם.

במכתבה כותבת הנציגות, כי "מזה זמן, מתקשים הנציגות והנאמנים להשלים עם דפוס הפעולה שעל פיו מתנהלת אי די בי חברה לפתוח, ולפיו פועלת החברה להגן בראש ובראשונה על האינטרס הצרים של בעל השליטה בחברה והעדפתם על פני טובת החברה ונושיה".

הנציגות מוסיפה, כי ההודעות על הזרמת ההון מטעם אלשטיין, הפיחו בה תקווה, כי החברה נענית לתביעתה להזרמת הון מהותי לחברה עצמה. ועל רקע זה, פירטה הנציגות את התנאים (לרבות היקף ההון הנדרש ועיתוי הזרמתו), אשר בהתקיימם היא תפעל להקפאת ההליכים המשפטיים. אלא שבסוף השבוע האחרון, מוסיפה הנציגות, התברר כי אלשטיין נסוג מהצהרתו על השקעתו בחברה.

לאור זה, מבקשת הנציגות מהחברה לפרסם מי מטעם החברה ניהל את המו"מ עם אלשטיין ועם המשקיעים הפוטנציאליים (לרבות אי.די.בי. אחזקות ונושיה). החברה נדרשת לפרסם, לא יאוחר ממחר, לפני תחילת המסחר, דוח מיידי מפורט באשר לנסיבות שהובילו לכך שאלשטיין החליט לסגת מהמהלך.

זאת ועוד, תוהה הנציגות במכתב, האם דירקטוריון החברה היה מעורב בפיקוח על המהלך הכה מהותי לגיוס הון מניות לחברה, או שמא הותיר גם הפעם את השליטה על התהליך בידי מר דנקנר ובידי מנהלי החברה שמונו על ידו.

במכתב, מביעה הנציגות חשש, כי ללא השקעתו של אלשטיין, ועל-מנת להאריך את נסיונותיו הנואשים של בעל השליטה להחזיק בשליטה ובהשפעה על החברה ונכסיה, שבה ובוחנת החברה אפשרות לגיוס חוב לאדבפ (בתנאי שוק אפור – פריים + 9.5%), שיובילו לפגיעה אנושה בנכסי החברה ובזכויות נושיה.

לפיכך, דורשת הנציגות להודיע על הקמת צוות נפרד ובלתי תלוי בכל דרך שהיא בבעל השליטה, לשם ניהול מגעים ומו"מ לגיוס הון מניות חלופי לחברה ולהימנע מכל התקשרות עם גופים מממנים לגיוס חוב כלשהו על בסיס נכסי אדבפ, מKKR או כל מלווה פיננסי אחר, אלא באישור כדין של הנושים ובית המשפט כנדרש.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  הבנקים דורשים מאידיבי תנאים גרועים יותר מKKR
  מבולבל 07/07/2013 07:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הבנקים דורשים צמוד למדד + 7% תמורת הארכת המחמ ואילו KKR דורשת צמוד לדולר + 10% - לפי השנים האחרונות הריבית שהבנקים דורשים גבוהה הרבה הרבה יותר !!! בנוסף הבנקים דורשים אופציה ל20% מאידיבי ואילו KKR דורשת 15% - אז מי כאן שוק אפור ולמי יש תאבון בלתי נדלה ??
  סגור
 • 6.
  אתם מחזיקי האג"ח אשמים, רק אתם
  הצדיק מיהופיץ 07/07/2013 06:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בלחץ כזה ובהתנהגות כזו כל אחר יברח, מה תעשו אם החברה תעבור אליכם? תנהלו אותה? אין לכן מושג בניהול,גם בהשקעות אין לכם מושג,שבו בשקת ותשתקו
  סגור
 • 5.
  הקרן האמריקאית דורשת כמו אלשטיין
  תמים 07/07/2013 00:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מה נושי פיתוח רוצים גם כסף וגם מניות ?
  סגור
 • 4.
  אלשטיין ראה שאין צדק המערכת המישפט ברח כל עוד נפשו בו
  אזרח 07/07/2013 00:39
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מה הוא מטומטם להשקיע 100 מליון דולר בלי לקבל הגנה בית המישפט איפה קיים בעולם שמאלצים לימכור חברה כמו כלל ביטוח בימים ספורים זה לא צדק זה מסחרה ליבי על נוחי אני מאחל לו שימצא פיתרון ויצליח
  סגור
 • 3.
  אם הדבילים האלה לא היו מחזיקים אותו עם סכין לצואר
  אמ 06/07/2013 23:39
  הגב לתגובה זו
  4 0
  דנקנר לא היה מחפש הלוואות בשוק האפור. חבורה של טיפשים מגעילים
  סגור
 • 2.
  מה יש לברר? הנ"ל הבין שהוא מגיע לארץ קומוניסטית
  צפון קוריאה 06/07/2013 22:33
  הגב לתגובה זו
  2 1
  עם שלי והגז וכיל הוא בורח.... קיבל שכל .... מי מתעסק עם הישראלים? כל המשקיעים פה יברחו בקרוב האחים עופר יברחו
  סגור
 • 1.
  מה יש לה להגיד? הטייקון נפל היא שמחה? איתו נופלים הרבה
  שלי יחימוביץ 06/07/2013 22:24
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אולי גם הבנקים. אז מה בדיוק רוצה הגאון הכלכלי החדש? עד שהיא לא תפיל את עידן עופר היא לא תפסיק בינתיים היא מטפלת בגז. זה לטובת הציבור שבינתיים רק מפסיד מההשקעות שלו. לא רואה לא גז לא כסף וגם לא יראה יש לה כסף לבגץ. מעניין מי תרם לה .
  סגור