IDB לנאמני האג"ח: "התנערו מההסכם, הוא כולל תספורת של 1.5 מיליארד שקל"

במקביל להגשת הבקשה לביהמ"ש, משגרת אידיבי מכתב לנאמני האג"ח: "ההסכם נחתם במחשכים, בחיפזון מחשיד ובבהילות תמוהה"
 | 
(11)
נוחי דנקנר, צילום: יח"צ
נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת IDB, ממשיך במלחמה על השליטה בחברת ההחזקות בכל החזיתות. לאחר הגשת הבקשה לסילוק על הסף לביהמ"ש המחוזי בת"א והדברים שציין דנקנר בפני מקורביו בגנות ההסכם המשותף של נציגויות בעלי האג"ח, שיגרה היום (א') {אידיבי אחזקות} מכתב אל נאמני סדרות האג"ח, במסגרתו טוענת כי הההסכם שנחתם בין נציגויות הוא פסול, והיא דורשת מהנאמנים להודיע להתנער ממנו.

אידיבי אחזקות תוקפת במסגרת המכתב את התנהלות נציגויות בעלי האג"ח. כך, מציינת אידיבי אחזקות כי החברה "קיבלה בתמיהה ובהשתוממות את "מזכר ההבנות" המשותף של נציגויות האג"ח, וכי המזכר "נחתם במחשכים, בחיפזון מחשיד ובבהילות תמוהה, על ידי גורמים בלתי מוסמכים ובשם "גוף" מייעץ חסר מעמד משפטי (ולא בכדי שלא נחתם על ידכם) ומתוך יומרה להשתלט שלא כדין על קבוצת IDB, והכל מתוך התנהלות פסולה, חסרת תום לב ונעדרת כל סמכות".

באידיבי טוענים כי הסכם הנציגויות סותר את טענות נציגות החברה והנאמנים בביהמ"ש. לדברי החברה, "כשל בוטה נוסף הינו כי המזכר מניח לפתע - ממש בין לילה - כי ניתן לגבש הסדר חוב לחברה הכולל "תספורת" של כמיליארד וחצי ש"ח (!). יוזכר כי עמדתם העקבית של נציגות החברה והנאמנים - בכל פורום, בכל ישיבת משא ומתן ובכל ראיון לתקשורת - היתה כי תנאי בלעדיו אין לכל הסדר, הינו שימור נומינאלי של החוב למחזיקי אגרות החוב במלואו".

"ברי, כי אילו תנאי זה היה מוסר לפני חודשים רבים במהלך המשא ומתן שניהלתם עם בעלי השליטה והמשקיע, במהלכו כלכלו כל הצדדים את מהלכיהם על יסוד התניה זו, היה הדבר מאפשר הצעות שונות לחלוטין מצידם. והדברים ברורים".

עוד מציינים באידיבי אחזקות את ה"כבילה הפסולה", לטענתם, שנכללת בגדר ההסכם, לפיה הנציגות תימנע מלנהל מו"מ עם צדדים שלישיים, שהינו לדעתה דרך הילוך תמוהה הנגועה בשיקולים זרים. נציין כי אידיבי טוענת מזה זמן מה כי קרן יורק ופסגות מעוניינות ליטול את השליטה באידיבי.

עוד מציינת אידיבי במסגרת המכתב כי "נוכח משלוח ההודעה בדבר המזכר, כמו גם הפרסומים הנרחבים והמגמתיים שנלוו לו, נגרמו - ועוד עלולים להיגרם - נזקים כבדים, חמורים, ובעלי השלכות רחבות היקף, לחברה, לבעלי מניותיה, לחברות המוחזקות על ידה (במישרין ובעקיפין) ולגורמים נוספים, על כל הנובע ונגזר מכך".

לסיכום אידיבי פונה בדרישה אל הנאמנים לפיה "הנכם נדרשים להימנע מכל פעולה הקשורה בקידומו של המזכר והפעולות המפורטות בו וכן לפעול לכך כי כל גורם מטעמכם וכן כל גורם המתיימר לפעול בשמכם ימנע מלעשות כן. הנכם נדרשים עוד לאפשר לחברה פרק זמן סביר כדי להציג בפני הנאמנים ומחזיקי אגרות החוב הצעה משופרת ועדיפה על ההצעה נשוא המזכר".
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  נוחי דנקנר - כשל באופן מחפיר
  talg007 27/05/2013 03:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני מכרתי מזמן אך מניות IDB שהיו לי ברגע שהבנתי שדנקנר מהמר ופועל בחוסר הגיון כלכלי. כך שאין לי כל חשיפה. דנקנר כשל כאיש עסקים בצורה בוהקת, יתרה מזאת, הוא הוליך שולל וגרף לכיסו הרבה כסף. ממליץ לכם לקרוא את ירחון חודש מאי של דנקנר על מנת שתבינו את גודל השחיתות. דנקנר - לך הביתה. כשלת. תשלם ותמכור כל מה שאתה יכול, ותעביר את השליטה לבעלי החוב. לא צריכים כאן אנשי עסקים רמאים וכושלים כמוך
  סגור
 • 7.
  אילת חולון
  קובי 27/05/2013 00:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ברור שלנתציגות כדאי להשתלט על החברה מכירת חיסול,מעניין למה לא בקשו מלבייב ,זיסר, תשובה ,ובן דב ,למסור להם החבות.
  סגור
 • 6.
  עדיף ציפור אחד ביד
  אהרון 26/05/2013 19:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עדיף ציפור אחת ביד מאשר עשר על העץ . אנחנו בעלי איגרות החוב של אחזקות מעדיפים את הפיתרון המסתמן עם שיתוף פעולה של פיתוח מאשר את כל ההבטלות חסרות התוחלת וההזויות של נוחי המפנטז . נוחי פשוט ירד מהפסים הוא צריך אישפוז הוא עדיין חי בהרגשה שהוא שליט ומקבל תמיכה מכל מיני רבנים ולא מבין שאין יותר מה לעשות באי די בי . נוחי לך הביתה ותמתין להרמת מסך ושם יגלו את הפעלולים שלך ושל משפחות הפשע לבנת ומנור
  סגור
 • מי זה אנחנו?
  אבי 26/05/2013 21:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשם מי אתה מדבר? לי יש כמות רצינית של אג"ח, אתה מדבר בשמי? בטח יש לך 20K ואתה עושה רעש של 2M
  סגור
 • 5.
  אני מאמין לנוחי. טורפי נבלות עושים בארץ טרור (ל"ת)
  אורן 26/05/2013 19:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 4.
  מי ששולט כרגע בנציגי אידיבי הם יורק ואפקס קרנות חול..זה
  יואל 26/05/2013 16:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הם לא נציגים שלי יש לי הרבה אגח ואני מאמין לנוחי דנקנר
  סגור
 • יחצן עלוב
  אהרון 26/05/2013 20:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יחצן עלוב שכמוך לך יש אגח ? לי יש 2 מיליון אגח של אזקות ואני מעדיף כל הסדר שמסתמן מאשר להאמין לנוחי השקרן והנוכל שהביא אותנו למצבינו דהיום .
  סגור
 • למה לריב?
  אבי 26/05/2013 21:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אז מה אם יש לך כמות יפה של אג"ח גם לי יש המון ואני לא מחפש לתלות אף אחד אלא לנסות ולהוציא את המקסימום מהמצב הקשה. מה עדיף לך להעיף את נוחי בשביל נקמה ולהישאר עם פחות כסף?
  סגור
 • 3.
  אין אמונה בנוחי
  אהרון 26/05/2013 16:07
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אסור בתכלית להאמין לנוחי הוא שקרן פעלולן ונוכל
  סגור
 • 2.
  איש כבוד היה עושה חרקירי. לא דנקנר (ל"ת)
  צבי 26/05/2013 16:06
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  מעז יוצא מתוק
  ירון 26/05/2013 15:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ההסכם בין הנציגויות גרוע ומלא באינטרסים צרים. הדבר שטוב בו זה שהוא ניער את אדון נוחי להלחם ולמצוא פתרון הרבה יותר טוב ורציני אם הוא לא רוצה לאבד את הכל. שיהיה בהצלחה
  סגור