מוטי זיסר במהלך: הגיש בקשה לביהמ"ש לגיבוש הסדר באירופה ישראל

חברת האם של אלביט הדמיה טוענת שגיבוש הסדר יהפוך את החברה והקבוצה כולה לבריאה מבחינה פיננסית
|
(3)
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
בעל השליטה ב אלביט הדמיה -3.12% אלביט הדמיה 338.8 -3.12% אלביט הדמיה בסיס:349.7 פתיחה:349.7 גבוה:349.7 נמוך:334 תמורה:17,693 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מוטי זיסר בדרך לגיבוש הסדר חוב בחברת האם אירופה ישראל שדרכה מחזיק הראשון באלביט הדמיה. היום (ב') הגישה חברת אירופה ישראל בקשה דחופה להסדר נושים לבית המשפט המחוזי בת"א, זאת לאור חילוקי דעות שנתגלו בין החברה לבנק הפועלים.

לפי ההערכות הרווחות בשוק, בנק הפועלים מבקש למנוע את ההסדר המתגבש בין קרנות ההשקעה הזרות יורק ו-DK לבין מוטי זיסר בחברה הבת אלביט הדמיה ע"י העמדת מניות השליטה, שהבנק מחזיק בשיעבוד עליהן, לכינוס נכסים. עד כה בנק הפועלים טרם העמיד המניות לכינוס נכסים, ונראה כי מוטי זיסר ביקש להקדים 'תרופה למכה' ולקדם גיבוש הסדר בחברת אירופה ישראל טרם פניית בנק הפועלים לערכאות.

נציין כי ההסדר שמתגבש באלביט הדמיה עיקרו הקצאת מניות לבעלי החוב בלא מובטח של החברה, ללא הזרמה כספית מצד זיסר, זאת תוך הקצאת אופציות במחירי מימוש גבוהים לאירופה ישראל והלכה למעשה מתן אפשרות לזיסר להגדיל החזקותיו בחברה.

אירופה ישראל טוענת במסגרת הבקשה לביהמ"ש כי על אף שחוב האשראי בין בנק הפועלים לבינה מוגדר בהסכם ומשולם כמוסכם, בנק הפועלים התריע כי בכוונת למנות כונס על מניות השליטה המשועבדות. עוד טוענת אירופה ישראל כי יש למנות נאמן, רו"ח חן ברדיצ'ב, שימנע מהלכים חד צדדיים וסחטניים, מה גם שהתנהלותו של הבנק לוקה לכאורה בשיקולים שאינם ענייניים תוך איום בנקיטת הליכי כינוס שכרוכים בסיכונים לא מבוטלים לחברות בקבוצה, לבעלי האג"ח ולאחרים.

בנוסף, אירופה ישראל סבורה כי התיק חורג מדלת אמותיהם של החברה ובנק כנושה מובטח, היות ולהליכים כנגד החברה נודעת השפעה כל חברות הקבוצה כולה ועל תהליך הסגרה החוב המתגבש ביחס אליהן. לאור זאת, טוענת אירופה ישראל כי ההסדר המתגבש יהפוך את החברה והקבוצה מבחינה פיננסית ובעלות הון עצמי מצרפי של מיליארדי שקלים, דבר אשר יש בו תועלת לכלל הנושים ולבנק בפרט.

נזכיר כי אלביט הדמיה חייבת למחזיקי האג"ח שלה 2 מיליארד שקל. ביום חמישי הורידה סוכנות הדירוג מידרוג את דירוג האשראי של החברה בארבע דרגות מ-B2 ל-Ca, והצטרפה לסוכנות הדירוג S&P מעלות שהורידה ביום רביעי את דירוג החברה ל-D, זאת לאור דחיית תשלומי הקרן והריבית בחודש פברואר בסך של 82 מיליון שקלים לנושיה, בעלי אגרות החוב הקצרות מסדרות א' ו-ב'.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  חוסר אמון
  חיים 26/02/2013 00:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוטי זיסר עצמו הבטיח לפני כשנה אחרי שמכר במליארד נכסים שאצלו לא יהיה תספורת..
  סגור
 • 2.
  המניה גמורה. אפילו בנסדק היא יורדת חזק
  נתי 25/02/2013 22:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וזאת למרות ההצהרות של זיסר. לא קונים. לא מאמינים לו. העסק גמור
  סגור
 • 1.
  ידע פצצה מחר אלביט תחזיר את מה שירדה היום
  משקיע 25/02/2013 16:56
  הגב לתגובה זו
  4 4
  ואפילו תכפיל את עצמה ידע מצוינת חברים המחיר בריצפה!!!!! לא ממליץ ולא מריץ פשוט קורא את המפה!!!! שווה להיכנס!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות