צרות לאורמת: מוחקת 140-150 מיליון דולר בשני פרוייקטים בארה"ב

חברת האנרגיה הגיאותרמית מוחקת 110 מיליון דולר על פרוייקט צפון בראולי ו-30-40 מיליון דולר בפרוייקט בקליפורניה
 |  (2)
דיתה ברוניצקי
בשנים האחרונות התוצאות הכספיות של חברת {אורמת} הושפעו לשלילה מתחנת הכוח בצפון בראולי שבקפליפורניה. היום, מדווחת החברה כי היא מוחקת את מרבית ההשקעה בפרוייקט בהיקף של 110 מיליון דולר. בנוסף, תבצע אורמת מחיקה נוספת בהיקף של 30-40 מיליון דולר בתחנת הכוח בג'רזי וואלי.

חברת אורמת מוחזקת על ידי משפחת ברוניצקי וקרן פימי. החברה פועלת בתחום האנרגיה הגיאותרמית (מן האדמה) שבאמצעותה היא מספקת חשמל לחברות החשמל אשר פועלות בקרבת השדות הגיאותרמיים. ההפחתות שתבצע אורמת הינן הפחתות חשבונאיות שאינן במזומן. עם זאת, הפחתות אלו יקשו על החברה לחלק דיבידנדים בשל היקפן הגדול.

תחנת הכוח בצפון בראולי מייצרת נכון להיום 27 מגה וואט. הפרוייקט תוכנן להכיל 50 מגה וואט, וסך העלויות שבו היה גבוה בשל הכוונה לפתח את השדה לצריכה גבוהה של חשמל. אורמת כבר ביצעה הפחתה משמעותית בפרוייקט, וכעת מבצעת החברה הפחתה נוספת. על פי הערכות, לאחר ההפחתות, פרוייקט צפון בראולי יהיה רווחי וייצר מזומנים.

פרוייקט בעייתי נוסף של אורמת נמצא בנוואדה שבארה"ב שבו התגלו בעיות הזרקה של הנוזל הגיאותרמי. הפרוייקט הנוכחי קטן יותר אשר מייצר כ-12 מגה וואט של חשמל. באורמת מציינים כי חברת הבת אורמת טכנולוגיה החליטה שלא לבצע הפרשה לירידת ערך בגין התחנה.

דיתה ברוניצקי, מנכ"לית החברה מסרה: "אנו צופים כי השיפור הניכר בהוצאות התפעול שהשגנו ב 2012 יביאו ל EBITDA חיובי של התחנה בעתיד .יחד עם זאת, חוסר היכולת להחליף את חוזה רכישת החשמל הנוכחי בחוזה חדש בתעריפים גבוהים יותר, לצד הוצאות התפעול הגבוהות במיוחד של תחנה זו הביאו להחלטתנו לבצע את הפחת הערך".

לדבריה, "בנסיבות אלה, השקעות נוספות להגדלת כושר הייצור אינן מוצדקות כלכלית. אנחנו נמשיך לבחון דרכים לשיפור תזרים המזומנים העתידי של צפון ברולי על מנת לספק ערך לבעלי המניות. הלקחים התפעוליים הרלבנטים אשר נלמדו בצפון ברולי יושמו בפיתוח של תחנות חדשות אשר הפעלתן החלה בשנתיים האחרונות ובכך שיפרנו את יכולתנו לפתח פרויקטים מצליחים ורווחיים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אורמת
  הצופה 23/01/2013 20:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניה מזבלה נותנת תיקווה למשקיעים והופ נופלת כמו שאמרתי בעבר המניה או החברה גמרה את הקריירה בסה"כ הם נותנים אשליה למשקיעים ושוב אוכלים אותה גורביץ החכם רק בפריצה 2200 אז מה? מי נכנס אכל אותה בדרך לשער 1580 וכמובן הידרדרות חדה כלפי מטה דוידי הפעם עשיתה טעות השקעה חבל על הזמן בהצלחה לכולם
  סגור
 • 1.
  חברה ירוקה שעושה שחור בעיניים (ל"ת)
  assisa 23/01/2013 12:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור