גרנית הכרמל עברה ברבעון הרביעי להפסד של 19 מיליון שקל

ההפסד מיוחס להוצאת מס חד פעמית שנבעה מהחלטות ועדת טרכטנברג. תוצאות סונול בשנת 2011 הושפעו לרעה מהסטגנציה בשוק הדלקים, מרמת התחרות הגבוהה ומהורדת מרווח השיווק
|
דוד עזריאלי (צילום: BizTV)
חברת ההחזקות {גרנית} הכרמל שבשליטת איש העסקים דוד עזריאלי פרסמה היום (יום ג') את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי לשנת 2011 ולשנה כולה, מהם עולה כי החברה עברה ברבעון האחרון של השנה להפסד בשל הוצאת מס חד פעמית שנבעה מהחלטות ועדת טרכטנברג.

החברה מציינת כי תוצאות סונול בשנת 2011 הושפעו לרעה מהסטגנציה בשוק הדלקים, מרמת התחרות הגבוהה ומהורדת מרווח השיווק. לעומת זאת בתוצאות חברות הליבה האחרות של החברה,: סופרגז, GES וטמבור, חל שיפור משמעותי.

ברבעון הרביעי של שנת 2011 עברה החברה הפסד של כ-19 מיליון שקל לעומת רווח של כ-13 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי ברבעון הרביעי לשנת 2011 הסתכם בכ- 255 מיליון שקל לעומת כ- 290 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון הרביעי נפל ב-57% והסתכם בכ- 26 מיליון שקל לעומת כ-61 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עם זאת בשורה העליונה דיווחה חברת ההחזקות של עזריאלי כי הכנסות הרבעון עלו ברבעון הרביעי ב-23% ל-1.67 מיליארד שקל. החברה ציינה כי תוצאות הרבעון הרביעי הושפעו באופן מהותי מהרישום של הוצאת מס חד-פעמית בסך של כ- 19 מיליון שקל ברבעון זה בעקבות החלטות ועדת טרכטנברג.

תוצאות שנת 2011 כולה מצביעות על גידול של כ-20% בהכנסות החברה לכ-6.3 מיליארד שקל לעומת 5.2 מיליארד שקל בשנת 2010. עיקר העלייה בהכנסות נבעה מהעלייה במחירי הנפט וגידול במכירות סופרגז, טמבור ו- GES.

עם זאת, כבר בשורת הרווח התפעולי חלה ירידה קלה של 1.37% והוא הסתכם בשנת 2011 בכ-208.3 מיליון שקל לעומת. נציין כי בשנת 2010, כלל הרווח התפעולי רווח חד פעמי של כ- 22 מיליון שקל ממימוש אחזקות בחברת שב"ח. בנטרול רווח זה מציגה גרנית שיפור ברמת הרווח התפעולי, זאת למרות תוצאות סונול.

לדברי יוסי זינגר, מנכ"ל גרנית הכרמל, "הדוחות הכספיים לשנת 2011 מציגים שיפור משמעותי בתוצאות חברות הליבה למעט סונול. להערכתנו, השלמת הצעדים שננקטו בסונול לכשיושלמו, יפצו באופן מלא על הירידה במרווח השיווק. ברמה האסטרטגית, הרחבנו וקידמנו בשנה האחרונה את פעילותינו בתחומי המים, הגז הטבעי והאנרגיה הסולארית. אנו צופים כי בשנים הקרובות סופרגז ו- GES יתרמו נתח משמעותי יותר לרווחיות הקבוצה וטמבור תמשיך להוביל את תחום הצבע וגמר הבניה וליהנות מהתנופה החזקה בתחומים אלו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות