הלמן-אלדובי: "לפרק את אמפל - מושכת דמי ניהול של כמיליון שקלים בשבוע"

בבית ההשקעות יוצאים היום נגד הכוונה להגיע הסדר חוב עם קבוצת אמפל: "העמיתים לא צריכים לממן את משכורות העתק. כחברת אחזקות אין לאמפל ערך מוסף ביצירת ערך לבעלי החוב"
|
(3)
יוסי מימן (צילום: רפי דלויה)
קבוצת הלמן-אלדובי יוצאת היום לקרב ומתנגדת לכוונה להגיע הסדר חוב עם קבוצת {אמפל אמריקן} שבשליטת יוסי מימן. בקבוצה טוענים כי כחברת אחזקות אין לאמפל ערך מוסף ביצירת ערך עבור בעלי החוב וכי טובת העמיתים מחייבת לפרק אותה לאלתר.

"כחברת אחזקות, לאמפל , לרבות שכר ודמי ניהול, אשר הינן גבוהות באופן מיוחד והנאמדות בסכום של כמיליון שקל מדי שבוע. הוצאות אלו ממשיכות להיות משולמות, על חשבון מחזיקי אגרות החוב, בשעה שאמפל דוחה את תשלומיה לבעלי אגרות החוב. הוצאות אלו ממשיכות להיות משולמות, על חשבון מחזיקי אגרות החוב, בשעה שאמפל דוחה את תשלומיה לבעלי אגרות החוב".

עוד טוענים בהלמן-אלדובי כי כל עיכוב בפירוק אמפל עלול להתבטא בירידת שווי נכסיה ואין כל סיבה שבינתיים עמיתי הגמל ובעלי יחידות בקרנות הנאמנות, של כל בתי ההשקעות, ימשיכו לממן את משכורות העתק של בכירי אמפל.

בפניה שיצאה להרמטיק נאמנות ( של אמפל סדרה א), כלל פיננסים נאמנויות (נאמן של אמפל סדרה ב), ואמפל (נציגות סדרה א' ו-ג' ונציגות סדרה ב'), קוראת הקבוצה לנציגות בעלי החוב שלא לפתוח במו"מ עם אמפל לדחיית תשלומי האג"ח, מכל הסדרות, לתקופה של שנתיים ודורשת שכל החברים בנציגות יצהירו לאלתר כי פעילותם בנציגות אינה עומדת בניגוד עניינים.

"למיטב ידיעתנו, החוב של אמפל יכול להיפרע בדרכים שונות, בין היתר באמצעות האחזקות שלה בחברות בנות" אומרים בהלמן-אלדובי. "אולם, לא הוצגה בפני מחזיקי אגרות החוב כל ראיה כי אין לאמפל מקורות מימון אחרים לתשלום החוב במועדו, לבד מן ההצהרה הסתומה של אמפל כי תשלום למחזיקי אגרות החוב במועד שנקבע יפגע באפשרות של אמפל לעמוד בהזרמות כספיות הנדרשות על ידה להמשך פעילותה".

בקבוצה מציינים כי יש להם חובת נאמנות כלפי עמיתי הקופות שבניהולם ולא יוכלו לשאת מצב שבו אמפל תעדיף לדחות את התשלומים ולקצץ בזכויותיהם של בעלי אגרות החוב, על חשבון תשלומים גבוהים וחסרי פרופורציה לתפעול. בהלמן-אלדובי דורשים מנציגות בעלי החוב לפעול לפירוק מיידי של אמפל על מנת לחסוך בהוצאות תפעוליות ולהשיא את התמורה לבעלי איגרות החוב. "כל עיכוב בפירוק אמפל עלול להתבטא בירידת שווי נכסיה ובעלויות רבות, דבר שיפגע בטובת מחזיקי האיגרות" אומרים בקבוצה.

בהלמן אלדובי מדגישים כי חלק מקופות הגמל שבניהול הקבוצה מחזיקות באגרות החוב של אמפל (סדרות א 'וב') אולם, חובה זו עומדת בעינה בין אם ההחזקות בני"ע מסוים הינן מהותיות ובין אם לאו.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לא אמיתי
  זיפו 28/01/2012 13:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מושכים דמי ניהול של מיליון שקל לשבוע מהציבור , על ניהול של חברה שמפסידה כל שנה עשרות מיליוני שקלים. לקרוא ולא להאמין. לפירוק עכשיו ומיד.
  סגור
 • 2.
  משתינים עלינו בקשת !
  הפראייר 26/01/2012 17:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לחסל את החזירות לאלתר !
  סגור
 • 1.
  צודקים בהחלט
  כיפה אדומה 26/01/2012 12:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע זמן לעשות חשבון עם טיקונים שמסתבר הם נוכלים לא קטנים וחיים על חשבון בעלי החוב
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות