הרמז העבה שסיפק טראמפ בראיון לרשת פוקס ניוז - לגבי זהות יו"ר הפד' הבא

בסוף ינואר הקרוב תסתיים תקופת כהונתה של ג'נט יילן, והמירוץ נמצא כעת בנקודת רתיחה. צפו בקטע
 |  (3)
רגעי ההכרעה
המירוץ לתפקיד יו"ר הפד הבא נמצא בנקודת רתיחה, כאשר הנגידה הנוכחית ג'נט יילן תסיים את תקופת כהונתה בסוף ינואר הקרוב. ביום שישי האחרון התראיין טראמפ לרשת פוקס ניוז. טראמפ נשאל שאלה ישירה - 'את מי הייתי רוצה לראות כיו"ר הפד' הבא?' וכך הוא ענה: "כמו שאת יודעת, נפגשתי עם מספר אנשים, ומרבית האנשים אומרים שבסוף זה יורד לשניים - טיילור ופאואל. נפגשתי גם עם ג'נט יילן שאני מחבב אותה מאוד, אני באמת מחבב אותה. אז יש לי 3 שאני מסתכל עליהם ויש עוד כמה אחרים. הייתי אומר שאני אקבל החלטה בקרוב מאוד". כלומר טראמפ סיפק רמז ברור מאוד לפיו שני המועמדים המרכזיים שלו הם ג'רום פאוול וג'ון טיילור.  אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי בפסגות, כתב היום כך: "כדי להעריך את מי טראמפ ימנה בסופו של דבר צריך להיכנס לראש של טראמפ, דבר שמיום ליום נראה קשה יותר לביצוע. לכן, קשה להעריך מהם הסיכויים של כל מועמד וניתן רק לבחון את הסיכויים הגלומים באתרי ההימורים (ראה מטה). מכיוון שטראמפ הפך את הדה-רגולציה במערכת הפיננסית לחלק מרכזי בקמפיין שלו, כפי שהדברים נראים סביר להניח שההחלטה של טראמפ תתקבל בעיקר על סמך עמדת המועמדים לגבי תהליכים אלו ופחות על סמך עמדתם בנוגע למדיניות הריבית. לכן, על אף שהדבר לא בא לידי ביטוי באתרי ההימורים, נדמה שהסיכויים של ילן להמשיך לקדנציה נוספת אינם גבוהים במיוחד וזאת בשל ההתבטאויות הפומביות כנגד דה-רגולציה. הערכה זו התחזקה בשבוע האחרון כאשר הדיווחים בתקשורת לימדו שהפגישה של ילן עם טראמפ הסתיימה לאחר חצי שעה בלבד. כל מי שהיה אי פעם בראיון עבודה שנמשך חצי שעה יודע בדיוק על מה מדובר".
גרינפלד פירט לגבי שני המועמדים המרכזיים כעת:
ג'רום פאוול – נראה כרגע כמועמד המוביל. פאוול מכהן כיום כחבר מועצת המנהלים של הפד (ולכן הוא גם חבר מצביע בוועדה המוניטארית) ודומה בדעותיו לגבי המדיניות המוניטארית לילן. עם זאת, בהיותו גם משפטן וגם רפובליקני פאוול גמיש יותר מילן לגבי הנושאים הרגולטוריים כך שהוא מתאים לטראמפ ולשווקים כמו כפפה ליד.
ג'ון טיילור – טיילור הוא מהכלכלנים הבכירים בעולם בעשורים האחרונים וזה שעל שמו קרוי כלל טיילור שהוא הכלי הפופולרי ביותר בעולם כיום לקביעת מדיניות מוניטארית. דעתו על נושאי הרגולציה לא בהכרח ברורות אך מהתבטאויות בעבר נדמה שהוא מתנגד באופן עקרוני למעורבות מוגזמת של הממשלה בשווקים כך שהוא עשוי להתאים לטראמפ. עם זאת, מבחינת המדיניות המוניטארית טיילור הוא ללא ספק ניצי יותר מילן ומכיוון שלפי כלל טיילור הריבית בארה"ב צריכה להיות גבוהה יותר מכפי שהיא כיום הרי שמבחינת השווקים מדובר במועמד פחות אטרקטיבי.
לאתר ההימורים שמדרג את הסיכויים של המועמדים כעת - לחץ כאן
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הלוואי שמי שיבחר יעלה את הריבית לשמיים (ל"ת)
  ביבי 22/10/2017 14:55
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • אין חשש כזה - כולם מכורים לכסף הזול, וזה ייגמר רק במשבר (ל"ת)
  נרקומניה 22/10/2017 15:08
  הגב לתגובה זו
  2 6
  סגור
 • הכל בנוי על דחיית המשבר, כמו אסטרטגיית הביטחון שלנו
  כלכלן 28/10/2017 01:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דוחים את המלחמה הבאה ויודעים שהתגיע
  סגור