"הר הביטוח" - האם מדובר על בשורה?

 |  (1)
אתמול השיק אגף שוק ההון ביטוח וחסכון את אתר האינטרנט "הר הביטוח". על פי סרטון ההדרכה נאמר כי הושקה גם אפליקציה לטלפון החכם אך למרות חיפושים לא הצלחתי למצוא אותה. אתר זה מצטרף ליוזמות נוספות של האגף ליצירת שקיפות וסדר במערך הביטוחי והפנסיוני.
אתר המסלקה הפנסיונית המאפשר לנו לקבל ריכוז של כל התכניות הפנסיוניות שלנו כולל קופות גמל וקרנות השתלמות, מחשבון הבריאות החדש שמאפשר לנו לבצע השוואת מחירים בין חברות בפוליסת הבריאות האחידה וזאת מבלי להתעלם ממדד השרות של אותן חברות ביטוח, אתר השוואת מחירי ביטוח החיים וכמובן אתרי הפנסיה/ גמל/ ביטוח נט הוותיקים (שגם הם בחלקם עוצבו מחדש)  אמורים לאפשר ללקוח לקבל תמונה מדויקת על הביטוחים שיש ברשותו.
האם הר הביטוח עושה את העבודה?
מבדיקה בדבר הפוליסות האישיות שלי ומבדיקה שביצעתי בזמן אמיתי ללקוח ששלף למולי עשרות הודעות ואישורים ישנים וחדשים של פוליסות ביטוח, הר הביטוח אכן מספק כלים לא רעים בכלל לבצע בדיקה בדבר הביטוחים הקיימים שלנו ועלותם. יתרה מזאת, אתר זה נותן לנו גם מידע  בדבר פוליסות הרכב העסק והדירה שלנו , באיזו חברה קיים הביטוח ומה עלותו.
בכניסה לאתר תתבקשו להזדהות באמצעות תעודת זהות כולל תאריך הנפקה ותישאלו שאלות לגבי הנפקת דרכון ויציאה לחו"ל ב-3 השנים האחרונות. בסיום התהליך, באמצעות שישה מעגלים גרפיים, תקבלו מושג על כמות ביטוחי הבריאות, ביטוחי החיים, אובדן כושר העבודה, סיעוד וביטוחי הרכב והדירה שיש לכם.
לחיצה על אחד המעגלים תפתח את הביטוחים הקיימים באותו מעגל, תציג לכם את חברת הביטוח המבטחת ואת עלות הביטוח. בשביל לדעת על אילו סכומים אנחנו מבוטחים נידרש ללחוץ בשנית ולעבור לפורטל של הגוף המוסדי. יחד עם זאת גם אפשרות הצפייה במידע בגופים אלו עברה שיפור ניכר ותוך כמה שניות נוכל לקבל סיסמא זמנית למכשיר הנייד שלנו ולצפות בנתונים כולל תנאי הפוליסות.
כל הכלים הללו משפרים את זמינות המידע ומאפשרים ללקוח לקבל מידע מעודכן וזמין ולהימנע מכפל ביטוחי. בנוסף, האתר מאפשר לנו לטפל בפעם ראשונה גם בבעיה קשה שלא הוסדרה עד היום של "גילוי" כספים של נפטרים.
עד היום, במידה ולא ידעת האם הקרוב שנפטר רכש ביטוח כלשהו היית צריך להמתין לצו אישור צוואה או לפנייה יזומה של הגוף המבטח בכדי לדעת האם קיים ביטוח כלשהו. האתר החדש מאפשר לנו להיכנס באמצעות פרטים הן של הקרוב והן של הנפטר בכדי לקבל מידע בדבר הביטוח.
לסיכום, נראה כי הר הביטוח אכן מאפשר לנו נגישות למוצרים שעד היום המידע עליהם היה מעורפל ולא ברור. אתר זה יאפשר הן ללקוח הסופי אבל בעיקר לאנשי המקצוע לתת תמונה מלאה ונכונה יותר בדבר המצב הביטוחי.
האם עם ישראל נכנס בהמוניו?
התשובה היא כנראה שלא. במעבר לסרטוני ההדרכה נראה שנרשמו כ-2,000 צפיות בסרטוני ההדרכה. בנוסף, מכיון שבחלק מהמקומות השמות הם שמות מסחרים מומלץ כמובן להיעזר באנשי מקצוע בכדי לקבל את ההסבר המקצועי בדבר מה קיים לנו ומה לא, ולא לקבל החלטות שיכולות להביא לפגיעה בלקוח.
מצורף לינק לאתר.

הכותב הוא המומחה הפנסיוני של Bizportal

** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולותו/  או יעוץ במוצר פיננסי ו/ או שיווק פיננסי ו /או ייעוץ מס/ ו/ או יעוץ פיננסי ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות ו /או הקופות המוזכרים לעילו/או קיים להם אינטרס כלכלי במוצרים האמורים ו/או נמצאים בקשרים עסקים עם החברות המוזכרות.**
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דווקא אתר מוצלח
  יוסף 06/04/2017 11:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יוזמה מבורכת של משרד האוצר שאחרי הר הכסף משיקה את הר הביטוח. זה נותן מבט כולל על הביטוחים שלך ועל כפילויות ביטוחיות שאנחנו משלמים. אני מצאתי כפילות משולשת על כמה ביטוחי בריאותצ שלא ידעתי על קיומם. פרוייקט מצויין וצריך לתת ח"ח על העניין
  סגור