נאמן MF גלובל הודיע ש-105 מיליארד הדולר שנעלמו - נמצאו

"החוקרים של הנאמן הצליחו לעלות על המסלול של רוב הכסף המזומן, שמסתכם ב-105 מיליארד דולר, אשר נכנס ויצא מחשבונות MF Global Inc. בשבוע האחרון שלפני ההכרזה על פשיטת הרגל"
 | 
(getty images israel)
הנאמן של MF גלובל הודיע היום: "נמצא רוב הכסף שנעלם", הנאמן של הברוקר שהיה אחד המובילים בתחום המסחר בחוזים העתידיים בסחורות, אשר הודיע ב-31 באוקטובר על פשיטת רגל ורבים מכספי לקוחותיו נעלמו, הודיע אתמול בלילה (ב') כי הצליח להתחקות אחר מרבית הכספים שנעלמו.

על פי הודעת הנאמן: "החוקרים של הנאמן הצליחו לעלות על המסלול של רוב הכסף המזומן, שמסתכם ב-105 מיליארד דולר, אשר נכנס ויצא מחשבונות MF Global Inc. בשבוע האחרון שלפני ההכרזה על פשיטת הרגל, והם משלימים את התהליך של המעקב אחר העסקאות הנוספות שנותרו לבדיקה".

הנאמן בפירוק של חברת ההשקעות שנוהלה על ידי ג'ון קורזין הוא ג'יימס גידנס. נזכיר כי קורזין היה מנכ"ל גולדמן זאקס לשעבר ומושל ניו ג'רזי לשעבר, והוא התפטר ב-4 בנובמבר.

פשיטת הרגל שהיתה השמינית בגודלה אי פעם בארה"ב קרתה מאחר והברוקר עמד בפני Margin Call או דרישה להעמדת ביטחונות בסך 310 מיליון דולר בימיו האחרונים, סכום שעלה על שווי השוק של החברה. הדרישה להזרמת הכספים היתה כרוכה ברובה בהשקעות שבוצעו בין ה-24 באוקטובר ל-31 באוקטובר על אגרות חוב אירופיות. ב-28 באוקטובר עמד שווי השוק של החברה על 198 מיליון דולר בעוד שבחשבונות בוצעו עסקאות שהעידו על החזקות בסך 6.3 מיליארד דולר באג"ח ממשלתיות אירופיות.

לאחר שהצליחו לעקוב ולמצוא 840 עסקאות בהיקף של 327 מיליארד דולר שבוצעו בימים האחרונים שלפני הקריסה, ציין אמש הנאמן גידנס כי הצוות בראשו הוא עומד עדיין מנתח איפה נמצאים עוד 1.2 מיליארד דולר מכספי הלקוחות שנעלמו. נזכיר כי הכספים שנעלמו הובילו לשימוע בקונגרס בעת בה הלקוחות אמרו כי איבדו את האמון בתעשיית החוזים העתידיים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה