הציבור לוקח צעד אחורה: האטה בקצב הגיוסים בקרנות המנייתיות והמסורתיות

|
כיוון הכסף

את שבוע המסחר האחרון חתמו המדדים המובילים בבורסה המקומית בתשואות מעורבות כאשר מדד המעו"ף איבד בסיכום השבוע 0.9% ובכך השלים שבוע רביעי רצוף של ירידות, ואילו מדד ת"א 90 הוסיף שיעור זניח של 0.1%. מעבר לים, מתווה העלאות הריבית המתון יחסית שהציג הפד' בעדכון הריבית בשבוע החולף נתן את אותתיו ושלח את מדדי הוול סטריט למהלך עליות, כאשר ה-S&P500 חתם את השבוע בעלייה של 0.24 ובצמוד לרמת שיא כל הזמנים ומדד הנאסד"ק התחזק בשיעור של 0.67%.

עם זאת, המדדים בבורסה המקומית עדיין נותרים עם תשואות מעורבות מתחילת השנה כאשר מדד המעו"ף (ת"א 35 החדש) רשם תשואה שלילית עד כה של כ-3% בעיקר בשל הסנטימנט השלילי במניות הפארמה. בצד החיובי, מדד ת"א 90 התחזק בשיעור חד של כ-9%.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בתוך כך, הציבור מצידו האט בשבוע החולף את הזרמת הכספים לקרנות כאשר קצב הגיוסים בקרנות המסורתיות (בנטרול הכספיות) ירד השבוע והסתכם ב-4 ימי מסחר בכ-430 מיליון שקל בלבד המתחלקים לגיוס של 475 מיליון שקל בקרנות המנוהלות ופדיונות של כ-45 מיליון שקל בקרנות המחקות. זאת, לעומת גיוס של כ-725 מיליון שקל בשבוע הראשון לחודש, כך ע"פ אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

החשיפה העיקרית לשוק מגיעה גם הפעם בעיקר באמצעות קרנות האג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית כגון קרנות 10/90 ו-20/80, שרשמו בסיכום השבוע החולף גיוסים של כ-490 מיליון שקל (לעומת 775 מיליון שקל בשבוע קודם לכן) ומתחילת החודש סכום של כ-1.27 מיליארד שקל, המקנה להן את הקטגוריה המגייסת ביותר, בהפרש ניכר מהקבוצה השנייה - זו של הקרנות המנייתיות שרשמה בשבוע החולף גיוס של כ-190 מיליון שקל. 

בתוך כך, הקרנות המנייתיות מציגות חולשה כאשר גם הפעם מדובר בקצב נמוך יחסית ממש שאפיין אותך בתחילת החודש. הקרנות המנייתיות כאמור גייסו השבוע כ-190 מיליון שקל הנחלקים לגיוסים של כ-120 מיליון שקל בקרנות מניות בארץ, כ-50 מיליון שקל בקרנות הגמישות וכ- 20 מיליון שקל בקרנות מניות בחו"ל.

קטגוריה נוספת שרשמה נסיגה מהשבוע קודם לכן הינה אגרות החוב הקונצרניות שלמרות שמדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה חיובית נאה של עד 0.6%, קרנות אג"ח קונצרני רשמו ירידה בקצב הגיוסים משבוע קודם שעמד על כ-285 מיליון שקל לסכום של כ-145 מיליון שקל בלבד. מתחילת החודש, קרנות אג"ח קונצרני גייסו כ-430 מיליון שקל.

מנגד, אגרות החוב הממשלתיות חתמו במגמה חיובית כאשר מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף עלייה נאה של 0.65% ובעקבות כך קצב הפדיונות בקרנות אג"ח מדינה ירד משמעותית השבוע לסכום של כ-235 מיליון שקל לעומת 400 מיליון שקל בשבוע קודם לכן. מתחילת החודש, קרנות אג"ח מדינה רשמו פדיון של כ-635 מיליון שקל והן ממשיכות להיות קבוצת הקרנות הפודה ביותר מבין הקרנות המסורתיות.         

בגזרת קרנות אג"ח חו"ל נרשמו פדיונות של כ-110 מיליון שקל, ומתחילת החודש הן פדו כ-240 מיליון שקל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות