לידר על בנק לאומי: "נמצא בעמדת יתרון ביחס לבנקים האחרים"

אלון גלזר מלידר שוקי הון: "לאומי ממשיך לקטוף את פירות המהלכים שביצע בעבר". מעניקים למניה מחיר יעד של 26 שקלים
|
(1)
בנק לאומי, צילום: Bizportal

אלון גלזר, סמנכ"ל בלידר שוקי הון מפרסם היום המלצה על מניית לאומי +0.41% לאומי 2,460 +0.41% לאומי בסיס:2,450 פתיחה:2,460 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בתשואת שוק במחיר יעד של 26 שקלים. פער של 14% ממחיר המניה בפתיחת המסחר היום שהיה 22.74 שקלים.
 
בשורה התחתונה, בבית ההשקעות מניחים שנמשיך לראות תוצאות טובות מלאומי, כאשר הם צופים את המשך השפעת מהלכי ההתייעלות. גלזר מסביר את הסיבות לתוצאות "הטובות מאוד" כלשונו: "הבנק הציג צמיחה נאה בהכנסות המימון, גם כתוצאה מהאינפלציה אבל גם מגידול בפעילות ופתיחת מרווחים, ובנוסף נהנה מרבעון עם הפרשות שליליות להפסדי אשראי. לאומי ממשיך לקטוף את פירות המהלכים שבצע בעבר, הן בכל הקשור לסיום מהיר (ומסתבר שזול) של פרשת הלקוחות האמריקאים, והן של מהלכי ההתייעלות". הכוונה היא כי לאומי סיים את פרשיות הלבנת ההון בארה"ב בזול ביחס לבנקים האחרים, דוגמת מזרחי טפחות +1.08% מזרחי טפחות 9,395 +1.08% מזרחי טפחות בסיס:9,295 פתיחה:9,395 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  שהסתבך עם הרשויות האמריקאיות (לכתבה המלאה).

גלזר מציין כי הכנסות המימון השוטפות היו גבוהות מאוד גם ביחס לציפיות וטוען כי האינפלציה נתנה רוח גבית בעוצמה של 282 מיליון שקלים, ומוסיף את הצמיחה באשראי ופתיחת המרווח הפיננסי. הצפי של לידר הוא כי המגמה של פתיחת המרווחים עשויה להמשך הן בשל עליה צפויה בריבית והן בשל ירידה בתחרות מצד שוק ההון ובעיות ההון של חלק מהבנקים.

הסעיף הבא שעליו מדבר גלזר עוסק בהכנסות המימון שאינן מריבית וגורס כי גם ברבעון המדובר ההכנסות היו נמוכות יחסית ועמדו על 89 מיליון שקלים זאת על רקע העדר רווחים מאגרות חוב, ורווחים נמוכים בתחום המניות. גלזר מעריך שברבעון השלישי של השנה נראה רווח חד פעמי ממכירות האחזקות באבגול שצפוי להיות סביב 124 מיליון שקלים, מגמת הירידה ברווחיות משוק ההון תמשך.

גלזר מציין כי הוצאות השכר הגבוהות באופן ניכר הסתכמו ב-1.124 מילארד שקל לעומת 1.117 מילארד שקלים ברבעון המקביל ב-2017. גלזר מסביר כי העלייה בשכר מגיעה עקב בונוס כתוצאה מהרווחים הגבוהים ומבונוס חד פעמי אשר לא פורט מה גובהו.

התגובה של לידר מתייחסת גם לצמיחה של האשראי בציבור מאז תחילת 2018 שהגיע ל-1.5%, לפי גלזר עיקר הצמיחה הינה בתחום המסחרי ובתחום הנדל"ן. הלימות ההון של לאומי עומדת על 11.17%, גבוהה באופן משמעותי מהדרישות הרגולטוריות.

"בנק לאומי ממשיך ליהנות מהמהלכים הנכונים של הנהלת הבנק. הבנק סגר מזמן את החקירה בארה"ב (וכל רבעון שעובר אנחנו רק לומדים כמה ההחלטה היתה חכמה) ,מכר במחיר מצוין את לאומי קארד, וממשיך לקטוף את פירות מהלכי ההתיעילות וצמצום הפעילויות בחו"ל. בנוסף, אנו מעריכים כאמור, כי לאומי נמצא בעמדת יתרון ביחס לבנקים האחרים שנאלצים להפנות משאבים ניהוליים והוניים לטיפול בחקירות בארה"ב, וזאת בשעה שלהערכתנו צפויות הזדמנויות בשוק האשראי", כותב גלזר.

מבחינת המסחר בבורסה קיימות שתי מגמות מנוגדות: "הלחץ הצפוי כתוצאה מהמכירה הצפויה של מניות המדינה עדיין קיים, ומנגד הבנק רוכש מניות במסגרת המהלך של רכישת המניות העצמית (עד כה רכש 303 מיליון שקלים מתוך ה-700 מיליון שקלים  שאושרו), כאשר הערכתנו היא שרכישת המניות תבוצע מהר יחסית", אומר גלזר.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בנק שהוציא את העובדים מהסניפים
  תום 15/08/2018 08:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא מותן שום שירות אין פלא שהרווחים עצומים גם תינוק היה מגיע לתוצאות הללו אבל ככה זה שבנק ישראל דואג שהבנקים ישארו מונופולים
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות