חגי בדש: "לא תונצחנה נורמות פסולות שהובילו את קונצרן אידיבי למצבו"

מנכ"ל פסגות ביום שאחרי הדחת נוחי דנקנר מאידיבי: "תוצאות ההצבעה אתמול יצרו תקדים חשוב וחיובי עבור שוק ההון הישראלי"
 | 
(10)
חגי בדש, צילום: Bizportal
אמש הכריעו נושי {אידיבי אחזקות} כי השליטה בחברה תעבור במסגרת הסדר חוב לקבוצת אלשטיין-בן משה ושלחו הביתה את נוחי דנקנר . אחד הגופים שהובילו את המאבק להחלפת השליטה בחברה הוא בית ההשקעות, פסגות, בניהולו של חגי בדש.

חגי בדש כתב היום במבזק הבוקר ליועצי ההשקעות כי "ההחלטה אתמול באה לאחר מאבק ממושך ואינטנסיבי שנמשך מעל 15 חודשים ושמטרתו היתה מקסום החזר החוב לנושים והגנה על זכויות ציבור החוסכים. הסדר החוב שאושר אתמול על ידי הנושים מגלם שיעור ריקברי (שיעור ההחזר לנושים) של כ-70%, כאשר ההסדרים שאותם הציע בעל השליטה בתחילת התהליך גילמו שיעורים נמוכים משמעותית".

כדור השלג באחזקות החל להתגלגל רק עם פניית נושי פיתוח לביהמ"ש

בסיבוב הראשון זכתה אמש קבוצת אלשטיין-בן משה ברוב של 71% ובסיבוב השני ברוב הנדרש של 75%.

חגי בדש: "המהלך המשמעותי ביותר בתהליך הסדר החוב בקונצרן אידיבי היה בפנייה התקדימית של נציגות אידיבי פיתוח לביהמ"ש במטרה לכפות הסדר חוב על החברה והעברת הבעלות לנושים. פנייה זו ייצרה מספר תקדימים חיוביים בין השאר: מינוי משקיף חיצוני מטעם ביהמ"ש, האפשרות לקיים גם בעתיד הסדרי חוב כפויים על חברות, אין פטור מתביעות, עצירת עסקת כור/כלל. בנוסף, בהצעה שאושרה אתמול התחייבו המציעים למנות 5 דירקטורים מטעם הנושים בתקופת המעבר והכי חשוב הצעת הסדר החוב שאושרה אתמול כוללת הזרמות הון חיצונית בשווי גבוה משמעותית ממה שדובר בתחילת הדרך ולמקומות כלכליים ולא לקצה הפירמידות שמשרתות רק את בעל השליטה".

פסגות היה הגוף שהוביל את המאבק, שיזם את הקמת הנציגות באידיבי אחזקות ואחר כך באידיבי פיתוח. נציגות אידיבי פיתוח זאת שפנתה לביהמ"ש בדרישה להסדר חוב כפוי – מהלך שחייב את החברה להכיר במצבה וכתוצאה מכך הגענו למצב היום.

בדש: "החברה ובעלי השליטה יראו לנגד עיניהם את טובת ציבור החוסכים"

חגי בדש: "הנושים בכלל והגופים המוסדיים בפרט, כמנהלי כספי ציבור, הוכיחו בהצבעתם אתמול כי לצד מקסום החזר החוב לא תונצחנה נורמות פסולות שהובילו את הקונצרן למצבו הנוכחי ומה שהיה הוא שיהיה, אלא תיסלל דרך חדשה, בה החברה ובעלי השליטה בה יראו לנגד עיניהם את טובת ציבור החוסכים. עניינו בהסדר החוב הגודל, החשוב והמורכב במדינת ישראל. תוצאות ההצבעה אתמול יצרו תקדים חשוב וחיובי עבור שוק ההון הישראלי. אני גאה שפסגות שהוא מנהל כספי הציבור הגדול בישראל היה שותף מוביל בהובלת המאבק החשוב הזה עבור ציבור החוסכים".

נוחי דנקנר, מסר אתמול כי "הכותרות על העברת השליטה באידיבי מוקדמות. ספירת ההצבעות וההליך המשפטי כולו עדיין לא הסתיימו. צריך לזכור שרק לפני כשבועיים הייתה הצבעה שבה הובלנו ברוב עצום, ואני מאמין שטרם נאמרה המילה האחרונה והתוצאה הסופית תהיה שונה".
קריסת מניית אידיבי אחזקות
קריסת מניית אידיבי אחזקות
תגובות לכתבה(10):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  שינוי תפיסה
  יורם קליין 04/01/2014 17:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני בעד שינוי התנהגות מול כל התספורות שנעשו ועוד עומדים בפתח. אבל,לא בשיטה עיוורת.אני רואה גם את המוסדיים אחראים למה שקורה כי הם אלה שנתנו הלוואות בלי בטחונות וללא ערבויות אישיות. בסופו של סיפור הציבור משלם
  סגור
 • 7.
  אני לא מבין איך יש לו חוצפה לדבר אחרי זרק את הכסף שלנו (ל"ת)
  משה 09/12/2013 12:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  לפסגות
  אליהו 09/12/2013 12:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פסגות הצדיקים חחחחחחחחח הצחקתם אותי אתם תמיד דאגתם רק לעצמכם מה ההתרברבות הזאת בזכותנו ברעיון שלנו במעשינו וכו וכו בלה בלה בלה בלה אתם סתם מתרברבים אז למה לא הצטרפתם להצעות למה ישבתם בצד יש לכם מימון עצמי אז לברבר זה קל לעשות נאדה אז אנא לא להתרברב
  סגור
 • 5.
  נוחי לא נוח
  שמעון 09/12/2013 11:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  נוחי אנא פנה לבית המשפט לערעורים, ושלם לעורכי דין מכספך הפרטי (אם ישאר משהו) ולא מכספינו. עזוב אותנו לנפשינו ותן למומחים אחראים לנהל את כספינו.
  סגור
 • 4.
  הם לא מאפשרים לי המוסדיים לגייס שקל באגח.....
  יופיטר שוקי הון 09/12/2013 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיקבלו סרטן ומחלות ארורות אלה שלא מאפשרים לי לגדול ולגייס הון
  סגור
 • 3.
  לא תונצחנה?
  שלמה גרינברג 09/12/2013 09:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם הכותב עד כדי כך נאיבי שמאמין שהקבוצה החדשה עדיפה על הישנה? הדרך היחידה לטובת בעלי המניות, בעלי החוב והחברות עצמן היא פירוק, זה גם יאפשר הערכות גבוהות בהרבה וגם ימשוך הון זר אמיתי לישראל. הבעיה היא שזה לא יקרה בישראל כי לבנקים לדנקנר ואלשטיין עדיף להנציח ולאחד שהוא מנכ"ל פסגות הדבר ידוע. תחשבו לרגע כיצד זה שמצבור החברות הטובות במשק הישראלי לא זכה להתעניינות של גופי השקעה בחו"ל? האם בנקאי ההשקעה של קובידיאן ששמה כמעט מיליארד דולר על גיוואן לא זיהו את ההזדמנות וספרו לחברים? מה? לבאפט אין נציג בארץ? תחשבו למה רק ישראלים ויהודים הלכו על ההצעה ואז תבואו עם הספור של "לא תונצחנה נורמות פסולות שהובילו את קונצרן אידיבי למצבו". מה שהיה הוא שיהיה!!
  סגור
 • צודק ופירוק גם של פסגות (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 09/12/2013 10:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מה שהייה לא יהייה יותר ואים כן רק יותר גרוע והרבה (ל"ת)
  המודאג 09/12/2013 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  ב2008 כשאצל כולם היו הפסדים עצומים נוחי היחידי שלא ניפ
  ציון 09/12/2013 09:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  ניפגע מהמשבר כי הוא הייה אחראי וזהיר וביזכותו כולכם ניצלתם וראיתם נחת ועכשיו מיתנהגים בכפיות טובה ומשמיצים כולנו חשבנו שהמשבר מאחורינו וניפגענו שוב ב2011 אין פפה אשמים השוק תיעתע בכולם זאת האמת
  סגור
 • 1.
  פסגות הצדיקים
  נעם 09/12/2013 09:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המוסדיים ופסגות אחראים למצב
  סגור