תפרון מסכמת רבעון: ההכנסות עלו ב-5% לרמה של 20.8 מיליון דולר

תפרון עברה לתזרים מזומנים חיובי של שהסתכם ב-753 אלף דולר. מנכ"ל החברה, עמית מרידור, הודיע על פרישה מתפקידו לאחר כ-4 שנים
|
תחתונים, צילום: Getty images Israel

חברת תפרון 0% תפרון 352.7 0% תפרון בסיס:352.7 פתיחה:352.7 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון של 2013. יצרנית ההלבשה "ללא תפרים", שבעבר כבר הייתה על סף פשיטת רגל, דיווחה על צמצום ההפסד הרבעוני ב-45% תוך הצגת גידול של 7.8% ב-EBITDA. בנוסף, מנכ"ל תפרון במשך 4 שנים עמית מרידור הודיע על כוונתו לפרוש מניהול החברה, ודירקטוריון תפרון מינה ועדת איתור שתחל בחיפוש אחר מנכ"ל חדש.

תפרון שמתמקדת בפיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של הלבשה תחתונה, הלבשת ספורט ובגדי ים וחוף, מייצרת את מוצריה בישראל, בירדן ובמזרח הרחוק ומוכרת את מוצריה בעיקר בארה"ב ובאירופה. בין לקוחותיה ניתן למצוא גם חברות בינלאומיות מובילות וידועות כגון וול מארט, ויקטוריה סיקרטס, וקלווין קליין.

בשורה העליונה, תפרון דיווחה על גידול של 5% במכירות ל-20.8 מיליון דולר, זאת בהשוואה ל-19.8 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה מסבירה את הגידול במכירות על רקע השקת שני פרוייקטים חדשים לשניים מלקוחותיה המרכזיים. הגידול במכירות קוזז בחלקו על רקע ירידה במכירות ללקוחות ה-Retali העיקריים של החברה, כתוצאה מקבלת הזמנות בהיקף נמוך יותר מאשר בתקופות קודמות.

צעדי ההתייעלות בהם נקטה תפרון הביאו לגידול של 13% ברווח הגולמי שהסתכם ב-3.5 מיליון דולר, שנבע כפועל יוצא מקיטון במצבת המטה של החברה וכן הורדת עלויות רכישת מוצרים של פעילות הסחר של החברה כתוצאה מהגברת התחרות בין ספקי בחרה ומעבר לספקים חלופיים (בעיקר במדינות דרום מזרח אסיה).

תפרון הציגה חיובי שהסתכם ב-753 אלף דולר, לעומת תזרים שלילי של כ-2.57 מיליון דולר אשתקד שנבע בעיקר משיפור בתוצאותיה הכספיות וקבלת האשראי ספקים על רכש פעילות ה-off-shore בסין במחצית השנייה של שנת 2012.

עמית מרידור, מנכ"ל תפרון היוצא הגיב לדוחות: "הגעתי לתפרון במטרה ברורה להחזיר אותה להובלה עולמית בתחום האל תפר ולבצע תוכנית מפנה שתחזיר את החברה ליציבות וליכולת להתמודד טוב יותר עם האתגרים הרבים שעומדים בפני חברה בתחום הטקסטיל.ייצב את החברה מבחינה פיננסית.

עוד הוסיף מרידור כי "לאחר שהשלמתי שתי מטרות עיקריות אלו כמעט 4 שנים אני מרגיש ששתי מטרות אלו נמצאות על המסלול הנכון, ועכשיו זה הזמן הנכון לפנות את הכיסא למנכ"ל חדש. אני מסכם תקופה מאתגרת בסיפוק רב כשמאחורי צוות עובדים מהמוכשרים שיש בתחום הטקסטיל העולמי."

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות