הקרב על הכניסה למדד ת"א 100 מתחמם: אזורים מתכוננת להנפקת מניות

המטרה של חברת הנדל"ן שמתכננת למכור מניות בתמורה ל-50 מיליון שקל היא להגדיל ערך השוק שלה ב-50 מיליון שקל וכך לשפר את הסיכויים שלה להיכנס למדד ת"א 100
 | 
הרשי פרידמן, צילום: יח"צ
הקרב על הכניסה למדד ת"א 100 מתחמם: חברת אזורים אמנם עדיין לא פירסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון שכבר הסתיים לפני כחודש וחצי, אך זה לא מפריע לה לנסות ולבצע כבר בימים הקרובים של מניות בתמורה ל-50 מיליון שקל (תוך שהיא בוחנת גם את האפשרות לצרף להנפקת האקוויטי הזו הגם נפקה של בסך של 150 מיליון שקל, באמצעות הרחבת סדרה 9). ההנפקה כפופה עדיין לאישור הבורסה ויתכן גם שלאישור רשות ני"ע.

המטרה של חברת הנדל"ן הנשלטת על ידי הרשי פרידמן (64.29%) ומנוהלת על ידי דרור נגל היא להגדיל ערך השוק שלה ב-50 מיליון שקל וכך לשפר את הסיכויים שלה להיכנס למדד ת"א 100, כיוון שצפויה תחרות קשה לכניסה למדד על פי פרמטר ערך השוק של המניות.

בפרמטר אחר, החזקות הציבור, החברה כבר עומדת. חלקו של הציבור בהון המניות של החברה, עומד כיום רק על 12.46% אך בתוספת החזקותיהם של המוסדיים מגיעות החזקות הציבור לכ-25%. כך שאין לאזורים בעיה כיום גם להיכנס למדד ת"א 100 כמו גם לקחת חלק כיום במדד היתר 50.

בחברה מעריכים כי מכירת מניות לציבור בתמורה ל-50 מיליון שקל יספיקו לה נכון למצב השוק כיום על מנת להחליף את אחת מהחברות החלשות יותר במדד. הזמן דוחק לאזורים מפני שהקרב על הכניסה למדד יוכרע בימים הקרובים, ועד סוף חודש מאי יבחרו החברות שיכנסו למדד באמצע חודש יוני.

מניית אזורים זינקה מתחילת השנה בכ-35%. בעקבות עליה זו נסחרת החברה כיום לפי שווי של 735 מיליון שקל, שווי שגבוה נכון לרגע זה לשווין של 9 חברות שנסחרות במדד ת"א 100 וביניהן נציין במקום הראשון מבחינת המועמדות ליציאה מהמדד את פמס שנסחרת לפי שווי של 382 מיליון שקל בלבד ואחריה גם את גולף וגבעות יהש שנסחרות כולן לפי שווי הנמוך מחצי מיליארד שקל.

היום אישררה חברת הדירוג מידרוג את דירוג האג"ח של אזורים שבמחזור (סדרות 6,8,ו-9) בדירוג A3 ואופק דירוג יציב. בנוסף מאשרת מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת, בסכום של עד 150 מיליון שקל ע"נ, כאשר תמורת הגיוס צפויה לשמש לפירעון חובות.

נזכיר כי קופת אזורים התמלאה לאחרונה בכ-390 מיליון שקל לאחר שבסוף חודש מארס החברה ביצעה עסקת ענק במסגרתה מכרה להראל את חלקה בקניון ימים שעמד על 50% מהקניון הנתנייתי הכולל כ-24 אלף מ"ר של שטחי מסחר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה