: "עסקה טובה לאליהו שניצל את הלחץ האיטלקי; הלחץ עובר למניית לאומי"

האנליסטים לא מתרשמים ממחיר העסקה. מאיר סלייטר: "נראה כי חברת ג'נרלי האיטלקית רצתה להיפגש עם הכסף כמה שיותר מהר". דניאל רפופורט: "יהיה מעניין לעקוב אחרי כלל ביטוח והפניקס"
תגובות לעסקת מגדל
"ההערכות לגבי השווי לפיו תימכר מגדל לאליהו עומד על כ-6 מיליארד שקל נראה צנוע למדי, פרמייה של כ-10% היא לא מאד גבוהה לאחר שהמניה ירדה -12% בשנה האחרונה", כך מתייחס דניאל רפופורט, מנהל דסק המניות והנגזרים בבנק לאומי למהלך המעניין ביותר של היום בת"א, לפיו תרכוש קבוצת אליהו את חלקה של חברת הביטוח האיטלקית ג'נרלי בחברת הביטוח מגדל. מהלך שמקפיץ את מניית מגדל בבורסה בכ-3% תוך שהיא מרכזת את המחזור הרביעי בגודלו בשוק, עם כ-21 מיליון שקל.

"מדובר בחברת הביטוח הראשונה שיורדת מהמדף מבין שלוש חברות הביטוח הגדולות שנמצאות על המדף כתוצאה מהחלטות ועדת הריכוזיות. בתקופה הקרובה יהיה מעניין לעקוב אחרי המניות של כלל ביטוח של דנקנר והפניקס של תשובה, שצריכות למצוא בעלים חדשים". בנוסף אמר רפופורט כי הלחץ עובר כרגע למניית לאומי, בה מחזיק שלמה אליהו ב-9.6% והוא המשקיע הפרטי הגדול ביותר בבנק. "סביר להניח שהרגולטור לא יאפשר לאליהו להמשיך ולהחזיק גם במניות הבנק".

"תג מחיר של מעל 7 מיליארד שקלים היה יכול להיות אינדיקציה חיובית, אך תג מחיר של 6 מיליארד שקלים הוא גבוה רק במעט מעל שווי השוק", אומר מאיר סלייטר, הבנקים של דש. "נגזר מהעסקה שבנטרול פרמיית שליטה, המחיר הוא רק במעט מתחת לשווי הכלכלי".

"נראה כי חברת ג'נרלי האיטלקית רצתה להיפגש עם הכסף כמה שיותר מהר, כנראה בשל גורמים פנימיים של החברה כגון פרופיל סיכון ההון של השקעות אחרות שלה באיטליה וביוון. החברה האיטלקית הייתה לחוצה למכור והעסקה נראית כעסקה טובה לאליהו. כעת הלחץ יעבור למניית לאומי, אותה יצטרך, בסבירות גבוהה, למכור אליהו".

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון הגיב גם הוא: "בנק לאומי מחזיק כ-10% מחברת הביטוח מגדל, כאשר שלמה אליהו מחזיק ב-10% מבנק לאומי, ומתעתד לרכוש את מגדל. התמהיל הזה עתיד ליצור תחושת חוסר נוחות אצל הרגולטורים השונים, שצפויים להגיב בצורה כזו או אחרת".

לדבריו, "המהלך הנוכחי מנוגד לאווירה הציבורית הקיימת של אנטי-ריכוזיות, ועל כן שרשרת כזו של אחזקות פיננסיים צפויה להוביל לתגובה מצד הגופים הרלוונטיים. סביר להניח שבטווח הארוך, במידה והעסקה תחתם, אליהו ייאלץ להיפרד מאחזקותיו בבנק לאומי. אליהו כנראה הגיע להכרעה לוותר על חלום גרעין השליטה בבנק לאומי תוך התמקדות בעסקי הביטוח,בהם יש לו יתרון יחסי משמעותי".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מקווה שמנית לאומי תתאושש
  יהודה 09/03/2012 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי כל הירידות של מניות הבנקים , המכירה של אליהו אולי תאושש את המנייה הזו שהיא על הפנים .
  סגור
 • 3.
  עסקה במחיר נמוך מאוד (ל"ת)
  וביזיוני 07/03/2012 14:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  שוק הביטוח בבעיה קשה בשנים הבאות - לא לגעת (ל"ת)
  ביטוח 07/03/2012 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אליהו עושה עסקה טובה וזולה (ל"ת)
  מגדלית 07/03/2012 14:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות