מחיר ריבית ה'פד': הזהב מזנק, הדולר בשפל מול האירו

לאחר העליות החדות שראינו ביומיים האחרונים בשווקים המראות של היום מוכיחים כי לכל דבר בכלכלה יש מחיר. הצפת השוק בדולרים מד ה'פד' מביאה להחלשות הדולר ואת המשקיעים להאחז 'בקרנות המזבח' בדמות הזהב
|
מחיר ריבית ה'פד': הזהב מזנק, הדולר בשפל מול האירו

מסתבר שלהורדת הריבית ישנן גם השפעות שליליות לא מעטות. החוזים על הזהב קופצים בחדות, בעוד הדולר רושם שפל של כל הזמנים למול האירו, ומביא לעליית מחירי הסחורות, בניהן הזהב, כאלה שלא נראו מאז 1980. המשקיעים ממאנים להחזיק בנכסים דולריים מאחר והם חוששים מאינפלציה, לפיכך רבים מהם מגדילים חשיפה לסחורות.

החוזים על הזהב לדצמבר עולים 10 דולר, או 1.4% ונסחרים תמורת 739.5 דולר לאונקייה בבורסת הסחורות בניו יורק. הזהב הספיק לגעת במחיר של 746.3 דולר לאונקייה, כזה שלא נראה כבר 27 שנה.
זאת הפעם השנייה בהסטוריה שהזהב עולה מעל 700 דולר במשך יותר מיומיים אומר, David Beahm, משנה לנשיא Blanchard. בפעם האחרונה שזה קרה הגיעו מחירי הזהב לשיא ל-850 דולר לאונקייה כדבריו.

"בעוד הוא מתודלק מהעובדה שהאירו נסחר תמורת 1.4 דולר, זו הפעם הראשונה אי-פעם, שוק הזהב כמו כדור פמפלונה, אמר Jon Nadler, ב- Kitco Bullion Dealers. חולשת הדולר הופכת את הזהב ליותר בטוח למחזיקי המטבעות, זאת בשל הצורך להגן מפני האינפלציה.

"הורדת הריבית של ה'פד' השבוע היא הודאה במדיניותו- הצפת השוק בכסף זול", אומר Peter Spina, אנליסט ב- GoldSeek.com. ברמה הכללית נראה שהדולר הוקרב על ידי הפדרל ריזרב בניסיונו האחרון להצלת שוק המשכנתאות, אמר Ned Schmidt עורך ראשי של Value View Gold Report.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות