כלל ביוטכנולוגיה: הסכם עם הייפיריון - אופציה לרכוש את אנדרומדה בחזרה בנזיד עדשים

חברת התרופות האמריקנית העלתה אשתקד האשמות לגבי מהימנות הניסוי לפיתוח תרופה למחלת הסכרת
|
סוף לסכסוך
חברת  כלל ביוטכנו 0% כלל ביוטכנו 171.3 0% כלל ביוטכנו בסיס:171.3 פתיחה:171.3 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  פרסמה הבוקר דוח מומחה רגולטורי לגבי פרשת הטענות שהועלו אשתקד נגד מהימנות לכאורה של תוצאות ניסוי של החברה בת שלה אנדרומדה. בשורה התחתונה הסכסוך עם  Hyperion הגיע אל סיומו ונחתם הסכם חדש שבו מצהירה חברת התרופות האמריקנית כי על-סמך חקירתה את התנהלות הניסוי של אנדרומדה היא מאמינה וסבורה שהחברה ומנהליה לא היו מעורבים בהתנהלות ולא ידעו אודותיה.
תחילת הפרשה בחודש יוני 2014 אז חתמה כלל ביוטכנולוגיה על עסקה למכירת החברה הבת של אנדרומדה לידי חברת Hyperion בתמורה לתשלום מיידי ולתשלומים עתידיים מותנים על בסיס פיתוח, רישום תרופה לסכרת נעורים.
בחודש ספטמבר 2014 הפתיעה  חברת Hyperion בהודעה שהיא מפסיקה את פיתוח התרופה של אנדרומדה למחלת הסוכרת לאחר שקבעה כי עובדים מסויימים של אנדרומדה היו מעורבים בהתנהלות בלתי הולמת חמורה וכי התנהלות הוסתרה מחברת Hyperion ומאחרים.
בין Hyperion לבין כלל ביוטכנולוגיה התפתח אשתקד סכסוך משפט ולבסוף הוחלט בחודש אוקטובר 2014 כי חברה בינלאומית העוסקת בייעוץ אסטרטגי וטכני לנושאים רגולטוריים תבחון את התנהלות הניסוי של אנדרומדה למחלת הסוכרת.
מסקנותיו העיקריות של המומחה:
1 - עובדים מסויימים באנדרומדה ביצעו הפרות בעיקר של היחשפות למידע בקשר לחולים  ומחקרים שהיה להיות סמוי, אך ככל הנראה לא נגרם נזק מכך.
2 - חלק מנתוני הניסוי הראשון, כגון התוצאות שהתקבלו באוכלוסיית החולים שקיבלו את התרופה על פי הפרוטוקול של הניסוי מצביעים על כך שהתרופה עשויה להיות יעילה בטיפול בסכרת נעורים.
3 -  קיים מסלול רגולטורי להמשך פיתוח התרופה בארה"ב ובאירופה.
4 - המומחה מאמין כי קיימת אפשרות שה-FDA יהיה מוכן לקבל את התוצאות של הניסוי המאמת לצורך בחינה לקראת אישור של התרופה לשיווק, וכי תוצאות הניסוי הראשון עשויות לספק מידע תומך ראשוני ליעילות הקלינית של התרופה (והכל בהנחה שהניתוחים אכן יראו כי הניסויים עמדו ביעדיהם).
בשורה תחתונה דיווחה חברת כלל ביוטכנולוגיה כי "החברה ישבה את המחלוקות והתקשרה בהסכם להשלמת ניסוי (שלב 3), אופציה, וויתור הדדי על טענות עם Hyperion ואחרים בנוגע לתרופה".
חברת הייפיריון (סימול HPTX בנאסד"ק) תשלים את מימון הניסוי של אנדרומדה הנערך ב-475 חולים.
נקודה מעניינת - כלל ביוטכנולוגיה קונה ב-2.5 מיליון דולר אופציה לרכוש בחזרה את חברת אנדרומדה תמורת 3.5 מיליון דולר. תוקף האופציה עד לספטמבר 2015. בנוסף, אם תמומש האופציה, תשלם אנדרומדה להיפיריון תשלומים עתידיים מותנים בסכום של עד 36.5 מיליון דולר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  קולפלנט!! ש.... (ל"ת)
  אנונימי 17/02/2015 08:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות