קפיטל פוינט טסה 21%: תוצאות חיוביות לנוירודרם בתרופה לפרקינסון

תוצאות הניסוי הראשוניות הצביעו, בפעם הראשונה בבני אדם, על רמות גבוהות ויציבות של לבודופה בדם חולי הפרקינסון, ביום ובלילה
 | 
מחקר
בשורות חיוביות למשקיעי קפיטל פוינט +0.53% קפיטל פוינט 37.7 +0.53% קפיטל פוינט בסיס:37.5 פתיחה:38.4 גבוה:38.4 נמוך:37.7 תמורה:3,210 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . חברת הביומד נוירודרם, המוחזקת על ידה בשיעור של 34.8% (15.4% בדילול מלא) הודיעה כי התקבלו תוצאות ראשוניות מוצלחות מניסוי שלב 2 בתרופה ND0612 לחולי פרקינסון. חברת הביומד הציגה בפני מאות מששתתפי הכנס המדעי הגדול בתחום הפרקינסון אשר נערך השבוע בסידני.

נוירודרם עוסקת בפיתוח תרופות לטיפול במחלות מערכת העצבים המרכזית, אשר מבוססות על פורמולציות ייחודיות הניתנות דרך העור. נוירודרם גייסה עד היום כ-17 מיליון דולר. נציין כי לפני כשבועיים העניקה הקרן של מייקל ג'יי פוקס לנוירודרם סך של מיליון דולר.

התרופה הינה פורמולציה נוזלית חדשה שמכילה לבודופהקרבידופה הניתנת במתן תת עורי רציף, אשר מטרתה לאפשר ריכוז קבוע בדם של התרופה לבודופה, לשפר את זמינותה ובכך להפחית הפרעות תנועתיות.

מטרת הניסוי הקליני במסגרת שלב 2, היתה לבחון את בטיחותה של התרופה ויעילותה בחולי פרקינסון מתקדמים. מטרתו העיקרית של הניסוי היתה לבחון את יכולת התרופה לשמור על רמות לבודופה קבועות בדם – "הגביע הקדוש" אותו מחפשות חברות התרופות הבינלאומיות בתחום הפרקיסון, שוק המוערך כיום בכשלושה מיליארד דולר בשנה ונשלט כיום על ידי ענקיות הפארמה גלקסו-סמית-קליין, נוברטיס, אבוט וטבע.

תוצאות הניסוי הראשוניות הצביעו, בפעם הראשונה בבני אדם, על רמות גבוהות ויציבות של לבודופה בדם חולי הפרקינסון, ביום ובלילה. רמות הלבדופה בחולי הפרקינסון שנצפו בניסוי הנוכחי היו יציבות וכן גבוהות ב 50-100 אחוז מהרמות שנצפו במתנדבים הבריאים בניסוי הראשון שנערך בתרופה.

על פי תוצאות הניסוי, נוירודרם מעריכה כי לתרופה יש פוטנציאל להינתן הן כטיפול יחיד והן כטיפול משלים לכל תרופה אחרת קיימת לפרקינסון, לפי הצורך. תוצאה מעודדת במיוחד היא רמת הלבדופה בקבוצת הנבדקים בניסוי אשר נטלו יחד עם התרופה את ה Entacapone, המצויה כחומר פעיל בתרופות פופולריות בשוק. בקבוצה זו, רמות הלבדופה היציבות בדם צפויות להגיע לרמה הגבוהה ב 50% מהרמות המתקבלות ללא שימוש בתרופה של נוירודרם, הישג ההופך את נוירודרם למועמדת טבעית לרכישה על ידי חברות הפארמה הגדולות בתחום.

ד"ר עודד ליברמן, מנכ"ל נוירודרם, מסר בהקשר לתוצאות החיוביות כי "אנו מעודדים מהפוטנציאל של התרופה ND0612 להשיג רמות קבועות של לבדופה בדם החולה, ביום ובלילה, ומהפוטנציאל שלה להפוך לתרופה נגישה באופן רחב. בהתבסס על המידע החיובי שהתקבל ועל שיחות שהתקיימו עם ה FDA, בכוונת נוירודרם להמשיך בפיתוח הקליני של התרופה ולהמשיך בניסויים מתקדמים בתרופה במהלך החודשים הקרובים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה