מה אפשר ללמוד מהאזהרות של ג'י.פי מורגן, ואיזו תעשיה עלולה לחטוף מכה מהתפתחות בלתי צפויה?

הגדלת ההשקעות מאותתת לוול סטריט שטכנולוגיה משבשת נוספת חייבת להיבחן ברצינות אך יכולת הזיהוי של המשקיע היא רק בדיעבד. שלמה גרינברג בוחן כיוונים מעניינים בסקטור הטלקום

 |  (96)
אז זהו, הגיע ספטמבר ומתחיל חגם של רואי השחור, אפילו את מורנו ורבנו ג'ימי רוג'רס שלפו. כעת בא ד"ר מרקו קולנוביץ, אנליסט בכיר ומומחה לנגזרות מג'י פי מורגן, ומזהיר מפני משבר מוטה אלגוריתמים שיאפיל על כל משברי העבר, אפילו יחייב את צוות הפד לרכוש שוב מניות ולהוביל למס הכנסה שלילי למעשה.
קולנוביץ איש רציני ביותר, בוגר בר סטרנס, בנק אוף אמריקה וד"ר לפיזיקה מ-NYU שעשה מחקר גדול על הפלש-קרש המפורסם וגם על 2008 ואנחנו שמחים שדעתו כדעתנו, שהמכונות, האלגוריתמים ומהנדסי החלל שכותבים את הנוסחאות יחסלו בסוף את שוק ההון רק שאנחנו מזהירים מאז 2011 לערך.
אם יודעים מה גרם לפלאש-קראש אז מה הבעיה למנוע הישנות? הבעיה היא שהבנק בו הוא עובד וכל מקומות העבודה הקודמים שלו הם המתנגדים הגדולים ליצירת מערכות שומרי סף לסוחרי הסוסים בוול סטריט וקל להבין מדוע. אני רק מתפלא איך נתנו לאיש להוציא כתבה כזו תחת שמה המפואר והשמרני של ג'יי פי? יכול להיות שהפורטפוליו שלהם בשורט? השוק שבר אינספור שיאים אז מי שלא אסף מזומן פשוט לא קורא הכתבות.
הוירטואליזציה נכנסת לתעשיית הטלקום
המונח חדשנות משבשת (Disruptive Innovation), שנכנס לשימוש בשנות ה-90 ושמקורו בעולם הטכנולוגיה, מתאר חדשנות שמובילה ליצירת שוק חדש ובמשך הזמן גורמת לשיבוש השוק הקיים עד להפיכת הקטגוריה החדשה לדומיננטית תוך דחיקתה והחלפתה של הקטגוריה המסורתית. מה שמאפיין את התהליך הוא שבשלבים הראשונים של הופעת הטכנולוגיה החדשה היא עוברת מתחת לרדאר והצרכנים לא שמים אליה לב. מדובר בתהליך שלוקח זמן (שנים לעיתים).
חשיבות התהליך, מעבר לשוק החדש שהוא מייצר, בכך שהצריכה בעקבות כניסתו לשוק עולה, המחירים יורדים והחברות מתייעלות (וכל זה ללא פגיעה בתעסוקה) ובנוסף לכל אלו "מעודדת" כל חדשנות משבשת שמצליחה את התקדמות הגלובליזציה (מכניסה קהלי צריכה שקודם לא השתתפו). תהליך החלפת הטלפון הקווי בסלולרי תחילה ובטלפון החכם לאחר מכן הם דוגמה בולטת. כל תהליך כזה מייצר בעקבותיו חדשנויות משבשות נוספות ובקצב שהולך ומתגבר.
הטלפון החכם והשפעתו על העברת האינפורמציה "עודד" פיתוח הענן, מרכזי המידע וה-IOT, כולן טכנולוגיות משבשות. שתי חדשנויות משבשות שאין שום ספק שהשפעתן על הכלכלה תהיה גדולה יותר מהקודמות נמצאות בתהליך התמזגות ראשוני לתוך כלכלת המיינסטרים, הבלוקצ'יין (שעליה נכתוב בפעם הבאה) והוירטואליזציה, שתיהן מתפתחות מצורך שנוצר בשווקים עם הצלחתן של הטכנולוגיות הקודמות שהזכרנו ובעזרת התקדמות מהפכת הטכנולוגיה.
איך אפשר לזהות טכנולוגיה משבשת?
על התהליך הזה, שתומך  ביציאה ממשבר 2008, אנחנו כותבים בטור זה שנים. תחילתו במקריות מופלאה, תוך אחד המשברים הכלכליים הגדולים בהיסטוריה שהסתיר מהמשקיעים הזדמנות מדהימה של "פעם בחיים" להיכנס לפוזיציות השקעה בשיא התחתית.
ההבנה של ההתפתחות וההשפעה של הטכנולוגיות המשבשות אינה קלה. מדוע? כי המשקיע יכול לזהות טכנולוגיה משבשת "על באמת" רק בדיעבד. הוירטואליזציה למשל כבר פועלת בסקטורים שונים ומתחת לרדאר של "ציידי החדשנות" בוול סטריט. 80% מהפעילות שנעשית באמצעות הענן ומרכזי המידע היא כבר וירטואלית אבל רק 1% ממערכת העברת המידע בתחום הטלקומוניקציה הוא וירטואלי. הבלוקצ'יין, שכמעט כל הסקטורים בודקים התאמתו לצרכים שלהם, הוכיח יכולותיו בביטקוין אבל אינו מובא בחשבון המשקיע עדיין כתורם לסקטור הפיננסי כולו והמשמעות לגבי המשקיע אדירה.
מה יקרה למשל אם תעשיית הטלקום אכן תאמץ את הוירטואליזציה ב-2020? מה יקרה אם הבנקים יאמצו הבלוקצ'יין? על איזה תעשיות ועל איזה חברות הדברים ישפיעו? מי יפגעו? נבחן לפיכך היום את מצב הוירטואליזציה והשפעתה על תעשיית הטלקום ולבחון מהם כיווני ההשקעה המעניינים בסקטור.
הגיע אלינו מאמר שנכתב בפברואר 2009 תחת הכותרת, "הוירטואליזציה תשנה מהיסוד את רשתות הטלקום". הכתבה נכתבה על ידי Eve Griliches, היום מנהלת פרויקטים מיוחדים בסיסקו (סימול: CSCO) ושנחשבת מהמומחים המובילים בתחום העברת אינפורמציה בטלקומוניקציה. "הוירטואליזציה", כותבת איב בתחילת 2009, "הופכת למודל החדש שישמש את ספקי השירות לתשתיות הרשת. אם הטכנולוגיה אכן אפקטיבית (כפי שאני מעריכה) הכנסות ספקי התקשורת יעלו כאשר הוצאות ההון וההוצאות התפעוליות ירדו".
"ג'וניפר (סימול: JNPR) מובילה את הדרך באמצעות מתג מנתב וירטואליזציה שעובד באמצעות מערכת ההפעלה של ג'וניפר, ה-JUNOS. חברות שירותי תשתית הטלקום חיות אמנם מהרכבת התשתיות אבל חייבות (בתקופה של שינויים טכנולוגיים) להיות זריזות להגיב וגמישות מספיק על מנת להעריך נכון את השינויים בתחום. הן חייבות לקחת בחשבון שהשקעות הענק של הספקיות וההוצאות התפעוליות לאחר הקמת הרשת מהוות את השיקול המרכזי של לקוחותיהן שרוצות להיות בטוחות (עד כמה שאפשר) שתוצאת ההשקעה שלהן תהיה עלייה בהכנסה וירידה בהוצאות, גם הוצאות ההקמה וגם התפעול. ג'וניפר, שמציגה את מתג ה  TX Matrix Plus ומערכת אופטית משולבת מובילה", מסכמת איב.
היא נשאלה אז בשביל מה בעצם צריכה התעשייה פתרון כל כך חכם והשיבה, "מרכזי המידע מאמצים את הוירטואליזציה כמודל דה-פקטו (בפועל). נכון, עד שחברות התשתית ישתמשו במודל זה ייקח זמן, זו עדיין פרדיגמה אבל זה הכיוון שהטכנולוגיה לוקחת וזה חייב לקרות. וירטואליזציה תשנה את תעשיית התשתיות בדיוק כפי שהיא כבר משנה את מרכזי המידע".
כל זה מתחילת 2009, מה שמצביע על אורך הזמן שלוקח בין מאמר מלהיב בתקשורת לבין שינוי תהליכים בפועל בתעשייה (בתעשיית התרופות רואים זאת אפילו טוב יותר). JNPR, לאחר הכתבה, עלתה חזק בבורסה אבל במהלך העשור האחרון "הצטופפה" התחרות וחברות כמו סיסקו, IBM, מייקרוסופט, אוראקל, ראד-האט ואינטל ולצידן חברות כמו Citrix Systems (סימול: CTVS), אמדוקס (סימול:DOX) ו-VMware (סימול:VMW),  ועוד אחרות לצד מספר הולך וגדל של חברות שעדיין פרטיות, מתחרות בג'וניפר ובהצלחה (מה גם שנוצרו תתי נישה חדשים).
הוירטואליזציה של השרתים, על פי חברת המחקר המובילה גרטנר, תפסה, כבר ב-2016, את עיניהן של ספקיות התקשורת הגדולות, AT&T, ורייזון, טלפוניקה, דויטשה טלקום ואחרות שהחלו להשקיע בהתאמה לשינויים שתייצר הטכנולוגיה. הגדלת ההשקעות מאותתת לוול סטריט שטכנולוגיה משבשת נוספת חייבת להיבחן ברצינות.
מה רואים יצרני התשתיות המובילים?
אם מדברים על תשתיות, לבטח בטלקומוניקציה, אין ספק שדעתה של סיסקו (סימול: CSCO) חשובה שהרי זו החברה שמובילה גלובלית בכל הקשור לתפירת חליפת תשתיות בתחום העברת האינפורמציה. נתחיל בכך שבניגוד לדעת פרשנים סיסקו אינה רואה מיתון ב-2019-20, ההפך. הם מאמינים שמספר הטכנולוגיות החדשות, משבשות או לא, שיאומצו בעשור הבא הוא כל כך גדול שיביא להשקעות עתק בתשתיות.
הדיגיטליזציה של עולם העסקים הגלובלי מחייבת לדעתם שדרוג רשתות שתאפשרנה לספקים לספק ללקוחותיהם מוצרים גמישים ומתואמים לדרישות המשתנות של הלקוח. הוירטואליות, לדעת סיסקו, מאפשרת ליצרן התשתיות לנצח למעשה על מערכת שתספק ללקוח שירות גמיש לצד היכולת להתמודד בצורה אלגנטית עם כמות הולכת וגדלה של עבודה ותתן מענה לגידול בכמות העבודה.
סיסקו מכנה את אסטרטגיית הכנסת הוירטואליזם בשם "ארבעת עמודי הוירטואליות" שהם: גמישות הרשת, וירטואליזציה של הרשת כולה (הדמיית החומרה שמאפשרת גם אבטחה יעילה יותר), וירטואליזציה של שרתים ואיחוד החמרה ובידוד הישומים/אפליקציות (מה שיפתור את בעיית אי ההתאמה בין אפליקציות).
למי שמעוניין להבין יותר מוזמן לקרוא את המאמר של nexustek והבלוג של Volker Tegtmeyer, מנהל חטיבת מוצר ופתרונות שיווק בסיסקו. במורגן סטנלי אגב מתלהבים מאוד מעתידה של סיסקו. VMware (סימול: VMW), שמתחרה בסיסקו ושבגארטנר מעריכים שהיא המובילה, טוענת שמכירת ציוד וירטואליזציה לספקיות התקשורת ופוטנציאל שיתופי הפעולה אתן בגלל הטכנולוגיה יוצר עבורה פוטנציאל "עצום".
החברה מפאלו אלטו שמנייתה הגיעה לאחרונה לשיא כל הזמנים, בשל הצלחותיה בתחום הענן ופלטפורמות הוירטואליזציה שהיא מכניסה לחברות עסקיות גדולות (דרך הפלטפורמה x86 architecture שנשענת על מעבדי אינטל), טוענת שתחום הטלקום "כמעט ונקי מוירטואליזציה ומאפשר מרחב עסקי בלתי רגיל בגודלו" וזה רק תחום אחד. מנכ"ל החברה, פט גלזינגר סיכם זאת כך: "הזדמנות מדהימה נוצרה ממש מתחת לאף שלנו, שוק בטול לחלוטין נוצר לצידנו". כדאי לקרוא את הכתבה והראיון.
אורן מרמור, האיש שמוביל את Network Function Virtualization באמדוקס (סימול: DOX), הזהיר, בכתבה שכתב בשנה שעברה שהוירטואליזציה תגרום ל"שוק תרבותי" של ממש בתחום הטלקום. הטכנולוגיה כל כך תשנה את התעשייה שזה כשלעצמו עלול להוות מעצור בפני התקדמותה. אמדוקס אגב עשויה להיות בין החברות שייהנו מאימוץ הוירטואליזציה בתעשיית הטלקום.
החברה נחשבת כתורמת מובילה לארגון ה-ONAP (ר"ת Open Network Automation Platform) שמספק פלטפורמות היקפיות לצורך שימוש בזמן אמת ביצירת אוטומטיזציה של פונקציות פיזיות ווירטואליות לביצועי-רשת שיאפשרו לספקים של תכנה, IT, נטוורקינג וענן ולמפתחים להתאים אוטומטיזציה לשירותים חדשים ולניהול מחזור חיים (lifecycle management) חדש לפרויקטים. ONAP הוא ראש החנית בפתוח של ארכיטקטורות משותפות גלובלית ויישום האוטומטיזציה של רשתות עם פוקוס על מה שקרוי open standards' מה שהכרחי ליישום הוירטואליזציה.
איך משקיעים בוירטואליזציה?
חשוב לזכור שטכנולוגיות הוירטואליזציה שאמורות, בעזרת ועל גבי מה שקרוי software-defined networking, ה-SDN (שזו גישה שמאפשרת תכנון של הרשת מבלי לדאוג לטיפול ידני בכל אחד מרכיבי הניתוב שנמצאים לאורך הדרך ולבצע שינויים מהירים במבנה הרשת), יאומצו על ידי תעשיית הטלקום, אליבא המומחים, לא לפני 2020 וגם אז לא ברור כיצד בדיוק ישולבו אבל מאז 2017 מתחיל להיווצר מומנטום.
במילים אחרות, מצבה של התעשייה הזו דומה למדי למצבה של "תעשיית" הבלוקצ'יין כאשר ההבדל הוא שהבלוקצ'יין, בגלל "התלהבות ההמונים" מהביטקוין, "תפס חלום" בוול סטריט והויזואליזציה עדיין לא. הבעיה, לדעתנו, קשורה באימוץ מלא של טכנולוגיות הענן וה-IOT בתעשיית התקשורת ולדעתנו רק עם כניסת ה-G5 ולא לפני 2020 - וכשזה יקרה יתחילו הספקים ויצרני התשתיות להיכנס בעצמה גם לוירטואליזציה.
ביוני האחרון יצא מחקר תחת הכותרת שלפיו ה-software-defined networking והוירטואליזציה יאומצו אכן החל מ-2020, יצמחו בקצב שנתי של 45% ויגלגלו 22 מיליארד באותה שנה (סיכום המחקר מצורף כאן). מצוינות שם החברות שלדעתם תשתתפנה ביצירת הנישה כולל כמה ישראליות כמו פאלו אלטו וראדקום. אלא שכולנו למדנו בעשור האחרון שלבחור חברות "מנצחות" זה דבר שכמעט אינו אפשרי. אבל יש סלים/קרנות שמתמקדים בחברות שמובילות בתחומי ה-SDN (ר"ת Software-defined networking) וה-network functions virtualization. מדובר בסלים שמתמחים בעיקר בטכנולוגיות ענן, IT, IOT ושכמותם.
הסל First Trust Cloud Computing (סימול: SKYY) למשל כולל 31 חברות ובראשן NTAP, AMZN, CRM, VMW ו-OTEX וכולל באת המובילות כמו MSFT, JNPR, ADBE ואפילו את CHKP שהרי האבטחה היא "כאב הראש הגדול" של התמזגות כל טכנולוגיה משבשת לתעשייה. סל הסייבר, CIBR ואחרים וכמובן סלי הטכנולוגיה הגדולים כמו XLK ו-RYT. ומכאן, מי שבאמת מעוניין שייכנס למחקר וימצא המתאים לו. בכל מקרה, לא למהר, תקראו את קטע הפתיחה.   
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(96):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 39.
  מלחמת סחר תפגע בצמיחה, מה שיוביל לפגיעה בתוכנית המס
  האם טראמפ נסוג? 13/09/2018 19:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טראמפ הלא מאד חכם בעליל, רצה להראות שהוא הכי חכם והכי חזק, ולכן פתח במלחמת סחר נגד כל העולם ואחותו...כשבו זמנית רצה להחזיר הביתה מפעלים וחברות ע"י הטבת מס ענקית. 2 המהלכים הם נכונים, אבל עלולים להתנגד האחד בשני
  סגור
 • 38.
  IBM מעסיקה 1500 מוחות בתחום הבלוקצ'יין
  IBM חזק בענין 13/09/2018 17:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכנראה שהם מצאו שם שמושים לטכנולוגיה הזאת
  סגור
 • 37.
  שלמה, שאלה טכנית קטנה
  סימפל 13/09/2018 02:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בדוח BALANCE של GE, מופיע Treasury Stock כמספר שלילי שגדל כל שנה מאז 2014 (מה שאני יכול לראות כרגע). המספר שמופיע שם (שאני מבין שהוא תמיד שלילי) זה הסכום בדולרים שג'נרל אלקטריק שילמה על רכישה חזרה של המניות שלה מהציבור באותה שנה?
  סגור
 • נכון
  שלמה גרינברג 13/09/2018 13:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחת הטעויות הגדולות של היו"ר הקודם אימלט הייתה בולמוס רכיחשת המניות שלהם ב 2015-16 ואפילו 2017. ב 2016 למשל רכשו מניות GE ב 21.4 מיליארד במחיר ממוצע של 30.3 $ וב 2017 רכשו עוד מניות בהשקעה של 2.7 מיליארד ומחיר ממוצע של 19.65 $, הפסדים אדירים כיוון שהמניות מוערכות בערכן הנוכחי.
  סגור
 • אז כנראה YAHOO עשו טעות? כי אצלם בדוח BALANCE של GE
  סימפל 13/09/2018 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתחת ל-2016, בסעיף TREASURY STOCK מופיע הסכום השלילי 64,412,000 (כשכמובן כתוב שכל הסכומים הם באלפים), כלומר 64 מיליארד דולר, ואתה אומר שב-2016 זה היה 21.4 מיליארד דולר.
  סגור
 • תקרא את תשוהתי בבקשה
  שלמה גרינברג 13/09/2018 17:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי, "ב 2016 למשל רכשו מניות GE ב 21.4 מיליארד" הכוונה במהלך 2016. אם תבדוק כמה מניות היו ב TREASURY ב 2015 תגלה (לפי יהוא) 42,454 תפחית מספר זה מה 64,412,000 שמופיע ב 2016 ומציין הצטברות שנתית. ותקבל 21.9 מיליארד שרכשו ב 2016. אני רשמתי 21.4 כי אני בדקתי המספרים בדוחות הכספיים של 2017 שהם שונים מעט בגלל עידכונים. אגב, כשאתה בודק מספרים עדיפים הדוחות מיהוא. כתרגיל תנסה להבין למה ב 2017 המספר יורד ל 62,127,000? אם תענה נכון אענה אם לא, לא אענה
  סגור
 • ניסיתי לפתור את החידה, וזה מה שמצאתי
  סימפל 14/09/2018 00:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  (אגב, המאמר הזה נעלם מארכיון המאמרים שלך: http://www.bizportal.co.il/list/authoropinions/78 אני מקווה שזה לא יפריע למענה). לפי הכתוב בדוח השנתי ל-2017, האחזקה שלהם גדלה ב-2 מיליארד דולר (הם כותבים במקום אחד תוספת נטו של 2.6 מיליארד, ואילו במקום אחר הם כותבים תוספת 1.9 מיליארד -- הם ציינו שרכשו ב-3.8 מיליארד, ומכרו ב-2 מיליארד -- , אז נאמר מינימום 2 מיליארד). הם מציינים בדוח כ-500 מיליון דולר של אופציות שמומשו, אבל אני משער שהם כללו את זה בחישוב. אבל בדוח ביאהו כתוב כאמור שהאחזקה דווקא ירדה בכ-2 מיליארד. עברתי על הדוחות הרבעוניים של 2018, וגם שם לא מצאתי תשובה לחידה. חיפשתי כתבות באינטרנט בנושא, אבל לא מצאתי התייחסות ישירה. אני משער שהתשובה היא תיקון בדיעבד, או העברת מניות לקרן הפנסיה של החברה, או רכש בעזרת מניות, אבל השערה זה לא תשובה.
  סגור
 • 36.
  אעדיף לקנות דירה במעטפת ראשונה לת"א ,מאשר לגור בתוך ת"א
  אעדיף 13/09/2018 02:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אעדיף לקנות דירה במעטפת ראשונה לת"א ,מאשר לגור בתוך ת"א (בתוך עומס המשרדים בלב העיר). יש הרבה מצבים שבתוך ת"א משלמים לפחות מחיר כפול ,על אותם מספר חדרים, מאשר במעטפת ראשונה לת"א.
  סגור
 • וזה קשור למה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 13/09/2018 13:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 35.
  PM MO BTI חגיגה של עליות
  סיגריות 12/09/2018 17:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחרי ש pm אישרה את חלוקת הדיבידנד - מראה איזה פחד היה שאחת מהשלושה יקצצו בדיבידנד. Philip Morris International Inc. Declares Regular Quarterly Dividend of $1.14 Per Share September 12, 2018
  סגור
 • טען עוד
 • 34.
  TLRY חוקי הכבידה לא חלים על תחום הקנביס ?
  TLRY 12/09/2018 17:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היום עולה עוד 10 חוז לשווי של 10 מיליארד דולר (ב 29.8 פורסמה הכתבה הנל כשהשווי הגיע ל 6 מיליארד) נסיקה של 265% בחודש: שווי חברת הקנאביס הראשונה בוול סטריט מתקרב ל-6 מיליארד ד' טילריי הקנדית רשמה זינוק של 95% בהכנסות הרבעוניות הודות למכירת זני מריחואנה חזקים ויקרים יותר, במסגרת הדו"חות הכספיים הראשונים מאז הנפקתה בנאסד"ק בחודש שעבר סוכנויות הידיעות 29.08.2018 23:1
  סגור
 • 33.
  למחזיקי טאואר -עוד נורה אדומה (תתחילו להתאפס - תם הטקס)
  TSEM 11/09/2018 16:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  Chip Sector Correction Looming Due to Inventory: CLSA By Daniel Liberto | September 11, 2018 Semiconductor stocks are due for a heavy correction, irrespective of how the trade war between the U.S. and China plays out, according to one tech analyst. Other worrying signs, he added, include a decline in prices, a build-up in inventory levels and less appetite from customers in high-growth areas, such as data center servers, automotive and industrial. "Starting from the fourth quarter this year to fourth quarter next year, ... some quarters, some months, we're likely to see negative year-over-year growth of semiconductor," he said.
  סגור
 • רק כתבות שליליות על התחום
  מוליכים 12/09/2018 16:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  Semiconductor ETF Loses Record Cash Amid Global Chipmaker Rout September 10, 2018 the stocks aren’t moving on earnings anymore, said Mark Hackett, chief of investment research at Nationwide Funds Group. “They’re trading on the hope of an explosion higher globally, but we think there’s enough warning signs at this point to say it’s not going to be a lot better,” he said.
  סגור
 • נראה שתחום המוליכים הוא שק החבטות של אנליסטים לקראת2019
  גם גולדמן 12/09/2018 15:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  Micron Slumps as Goldman Rethinks Semiconductor Space SEP 12, 2018 Goldman analyst Mark Delaney downgraded Micron to neutral from a buy, reducing price target to $50 from $68.future "Micron is one of these stocks that is at a crossroads, it's seen as one of the ultimate cyclical stocks." Goldman said supply and pricing may impact semiconductor stocks in 2019
  סגור
 • 32.
  לטוב בבנים מר גרינברג.
  ג'ורג' מקללן(גנרל) 09/09/2018 18:43
  הגב לתגובה זו
  2 4
  אנו בדרכנו לזרוק את הדונאלד לפח הזבל של ההיסטוריה. שיהיה לכם שם במדינתכם חג שמח.
  סגור
 • עם בוחן מציאות כזה
  כגן 10/09/2018 20:40
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא הייתי נותן לך להיות אפילו טוראי.
  סגור
 • האיש בעייתי מכל היבט, והשאלה האם מהלכיו נכונים או שגויי
  האיש והאישיו 10/09/2018 16:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  נעזוב רגע את המבנה הנפשי של הדונלד ואת האופי שלו הבעייתי, ונתמקד במהלכיו בתחום הכלכלי. האם יצליח "לאזן" את מאזן הסחר בין ארה"ב לסין ולאירופה או שמלחמת הסחר שבה פתח, תערער את הסחר הבינלאומי ותשלח גלי צונאמי גם לארה"ב.
  סגור
 • טראמפ עדיף פי מיליון על חוסיין מוסלם אובמה (ל"ת)
  חוסיין אובמבה 12/09/2018 20:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • האיש יהרוס את ארה"ב ואת העולם. והלוואי רק במובן הכלכלי! (ל"ת)
  ג'ורג' 10/09/2018 17:36
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • מתוך הקבר זעקת
  שלמה גרינברג 10/09/2018 09:53
  הגב לתגובה זו
  4 1
  העיקר שתהיה שנה טובה
  סגור
 • 31.
  מסתבר שהפער בסחר רק גדל לטובת סין במשך 8 החודשים האחרונ
  מה קורה עם טראמפ ? 09/09/2018 00:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  טראמפ מאיים בהטלת מכסים בסכומי עתק על סין, אבל נכון להיום הנתונים מראים שפער הסחר לטובת סין רק הולך וגדל. מנכ"ל אפל קוק גם מזהיר את טראמפ להשלכות של מלחמת סחר שכזאת.
  סגור
 • הרבה יותר מעניין זה "למה האחרונים תמיד בסוף"
  העיקר להגג ? 09/09/2018 08:39
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ברור שהפער רק גדל - כולם מיהרו לבצע הזמנות לפני שהמכסים נכנסים לתוקף. מה העניין - האינרטנט הופך אנשים לרכיכות שלא מסוגלים לחשוב עצמאית ולא מסוגלים לקרוא כתבות מעבר לכותרת הראשית וכותרת המשנה ?
  סגור
 • יש את העובדות ויש את הפרשנויות... (ל"ת)
  לפי שיטת גרינברג 10/09/2018 16:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 30.
  שנה טובה שלמה
  רק בריאות. 08/09/2018 22:05
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מעניין כתמיד
  סגור
 • 29.
  והנה עוד רפליקה אלמותית
  זמבלה 08/09/2018 16:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחן לפיכך היום את מצב הוירטואליזציה והשפעתה על תעשיית הטלקום ולבחון מהם כיווני ההשקעה המעניינים בסקטור.
  סגור
 • 28.
  למה התכוון המשורר?
  זמבלה 08/09/2018 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הבלוקצ'יין, שכמעט כל הסקטורים בודקים התאמתו לצרכים שלהם, הוכיח יכולותיו בביטקוין אבל אינו מובא בחשבון המשקיע עדיין כתורם לסקטור הפיננסי כולו והמשמעות לגבי המשקיע אדירה.
  סגור
 • הבלוקציין הוכיח את עצמו לגבי הביטקויין?
  מנדג'וקיץ' 09/09/2018 00:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי כדאי שנחכה למוצרים בעולם האמיתי שבהם הבלוקצ'יין הכרחי ותורם
  סגור
 • 27.
  יש כאן ריכוז של עשרות מנטליסטים - קוראי מחשבות
  ביזפורטל הנפקה ? 08/09/2018 14:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שהצליחו לפרסם תגובות לכתבה לפני פירסומה. שהרי הכתבה פורסמה רק הבוקר ביום שבת והתגובות פורסמו החל מיום חמישי אחר הצהריים.
  סגור
 • אז אולי שרי היא לא היחידה שמקבלת מסרים מלמעלה? (ל"ת)
  שרי ז'טאמה 09/09/2018 00:38
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • אתה חי בסרט. פורסם בחמישי כמו כל שבוע
  טאריק 08/09/2018 19:05
  הגב לתגובה זו
  5 1
  איך מישהו יכול לפרסם לפני פרסום הכתבה? אני מקווה שאתה לא משקיע בשוק ההון
  סגור
 • 26.
  שנה טובה שלמה
  נדי 08/09/2018 14:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נהנה מאוד לקרוא אותך ורעיונותיך מנומקים וכתובים ברור. בריאות ואושר שנה טובה
  סגור
 • 25.
  KRNT
  עמי 07/09/2018 23:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם לדעתכם מתבשל משהו בקורנית דיגיטל? משהו בסגנון סודה סטרים?
  סגור
 • 24.
  נראה ששתי מניות "מחזיקות את השוק" היום...אפל ואמזון
  תיבת פלאים? 07/09/2018 19:51
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כל האחרות מתנדנדות. טוב אולי גם מיקרוסופט היא בין המחזיקות. אפל זה מובן מאליו, כי זאת חברת פלא עם מנגנון רווח נדיר. אמזון בגלל הצמיחה הבלתי נילאת. והשאלה, האם הן מספיק חזקות?
  סגור
 • אפל מכונה פלאית ליצור פלטות מתכת(אוטוטו לא מתוחכמות)
  דובון לא לא 08/09/2018 17:57
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אוטוטו לא תהיה עימנו או תיסחר אי שם בראסל או בחור נידך אחר. אני לא משתמש אפילו בנוקיה פשוטה אלא עובד עם יונות דואר וטבעות עשן ממדורות ואת הגוגל אני יודע חלקו בראש וחלקו מחפש או מחשב לבד. וחוץ מזה שלמה בחור ותיק וטוב אבל הראש שלו אי שם שועט קדימה למקומות שכנראה לא נגיע אליהם. ומבחינתו (וזה טוב ובריא) הכל טוב ונפלא ומדהים ואף ינסה לענות לתגובתי בלי חזרה על אף אחת ממילותי ובטח לא עם ציטוט וסימן שאלה. שנה טובה לשלמה וכל תלמידיו.
  סגור
 • עובדתית זה לא נכון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/09/2018 09:10
  הגב לתגובה זו
  6 1
  סגור
 • איך אפשר לכתוב עובדתית לעתיד והרי ניתן פה סנריו עתידי!! (ל"ת)
  שלמה 09/09/2018 13:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אפל+אמזון= אחראיות על 11% מהעליות מתחילת השנה בנאסד"ק
  משקיע 08/09/2018 19:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  איך עובדתית זה לא נכון?
  סגור
 • גם אני פעם הייתי בן שנה..ועשר..הייתי..!! מה שהיה נגמר.. (ל"ת)
  למשקיע 09/09/2018 13:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 23.
  ג'ק הנרי
  סמי 07/09/2018 17:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טיקר JKHY האם שלמה מכיר?מה דעתך ? טסה מאות אחוזים.. בצדק?
  סגור
 • Jack Henry
  שלמה גרינברג 08/09/2018 09:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מכיר היטב, חברה מנוהלת נפלא וחזקה מאוד בשיווק ואכן עלתה חזק (ראה התוצאות העסקיות) בצדק? תלוי בעין המסתכל
  סגור
 • 22.
  סאנטנדר בנק -24% מתחילת שנה כתבה בנושא
  סבסטיאן 07/09/2018 15:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  https://finance.yahoo.com/news/why-banco-santander-shares-lost-213300292.html?.tsrc=rss
  סגור
 • שליש מהכנסות san באות מאמריקה הלטינית
  san 07/09/2018 22:59
  הגב לתגובה זו
  2 1
  פתח גרף של bzf ותראה את הריאל הברזילאי מול הדולר (סביר שכנל גם מול היורו) בנוסף הנגיד האמריקאי שמעלה ריביותגם לא עוזר להם.
  סגור
 • 21.
  איך אתה מסביר את האובססיה של באפט עם ה AIRLINES
  אורי 07/09/2018 09:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הוא מחזיק את המקסימים המותר לפי החוק (10 אחוז) ב aal dal luv ual סהכ השקיע 10 מיליארד דולר - חלק מההשקעה משנת 2016. לא מעט כתבות על כך שבסוף הוא יקנה חברת תעופה ושזו תהיה LUV תחום עם תחרות עולמית מטורפת, סין ואחרות שסביר מספסדות קווים במחירים לא תחרותיים. הוא כאילו מסתכל על זה כתחום שהביקוש אליו תמיד יהיה חזק מאוד, מדבר על כך שהחברות היום מאוד מאוד יעילות וכו.
  סגור
 • הסברת בעצמך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 08/09/2018 09:09
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 20.
  אתמול קרעו את הצורה למניות הקזינו MLCO WYNN
  סמי 07/09/2018 09:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם lvs mgm חטפו קצת. Many of the worries surrounding Wynn focus on conditions in China, with the casino industry's bastion of growth in Macau potentially under threat if growth in the Chinese economy continues to slow. Macau's monthly numbers for August were solid, but Wynn is facing a critical time right now, especially with the eventual fate of its Boston resort still in doubt. רק יום קודם פורסמה כתבה שזה הזמן לקפות ל 4 המניות הנל (4 Casino Stocks That Are Roaring Higher September 5, 2018)
  סגור
 • 19.
  בלוקצ'יין -אף אחד לא הצליח למצוא לזה שום שימוש
  סמי 07/09/2018 08:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חוץ מכריית צטבעות במחיר אנרגטי עצום וכמובן שימוש בהונאות פונזי. מפנה לראיון הנל מכלכליסט ["אחרי שנים של מאמצים והשקעה של מיליארדים, אף אחד לא הצליח למצוא שום שימוש לבלוקצ'יין" כולם אוהבים להגיד שאמנם הביטקוין הוא בועה, אבל טכנולוגיית הבלוקצ'יין שמאחוריו היא הדבר הבא. אבל בשטח מתברר שהיא לא ממש נחוצה, הרבה יותר מסובכת ואפילו יותר ריכוזית מהבנקים. קאי סטינצ'קומב, מנכ"ל חברת טכנולוגיה פיננסית מעמק הסיליקון, כתב טקסט מכה גלים שנועד לפוצץ את בועת הבלוקצ'יין. בראיון ל"כלכליסט" הוא מסביר למה היא טובה בעיקר לתרמיות פירמידה אורי פסובסקי 10:4204.01.18 אז למה מדברים דווקא על בלוקצ'יין? "בגלל שאנשים נוטים לחשוב שהמידע שמוכנס לבלוקצ'יין נכון - אוטומטית. שאם המידע בבלוקצ'יין, אין מצב שמישהו שיקר על זה שהתפוחים שלו אורגניים. או שאם משתמשים במערכת בלוקצ'יין לספירת קולות, אין אפשרות שייספרו קולות של אנשים שלא קיימים, או שלא זכאים להצביע. אבל הרי ברור שאפשר לבצע זיופים בקלפי דיגיטלית, בדיוק כפי שאפשר בקלפי רגילה. כל מה שצריך לעשות הוא לספור אקסטרה קולות".]
  סגור
 • בלוקצ'יין
  שלמה גרינברג 08/09/2018 09:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מר סטינצ'קוב מדבר על הבעיה זמן רב ( ראה כתבה https://hackernoon.com/ten-years-in-nobody-has-come-up-with-a-use-case-for-blockchain-ee98c180100 מפורטת יותר). לעומתו יש לא מעט מומחים שמדברים בשבח הטכנולוגיה. המשפט, אחרי שנים של מאמצים והשקעה של מיליארדים, אף אחד לא הצליח למצוא שום שימוש לבלוקצ'יין" אינו מדוייק ואנסה להסביר זאת בשבוע הבא
  סגור
 • אל תערבב בין טכנולוגיית הבלוקצ'יין לבין המטבעות
  אל תערבב 07/09/2018 19:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמעט בטוח שימצאו שמושים לטכנולוגיית הבלוקצ'יין (=מדברים למשל על רישום כל האוניות והמטענים שלהם, ועוד..). המטבעות זה סיפור אחר, כשברור שחלק גדול מהסיפור כאן הם עוקצים בקנה מידה דמיוני. עוד 10 שנים נהיה יותר חכמים...כנראה.
  סגור
 • בחיאת זומזום
  לא מעבר 07/09/2018 22:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תקרא את מה שהבאתי ותלמד משהוא חדש
  סגור
 • 18.
  שנה טובה
  לרון 07/09/2018 05:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כתבה יפה ולענין
  סגור
 • 17.
  מיקרון
  אבנר 07/09/2018 03:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה שלום, רציתי לשאול מה דעתך על הפאניקה שהייתה היום בסקטור המוליכים למחצה ובפרט מיקרון, ירידה של 10%. אפשר לומר שמחירי ה-DRAM וה-NAND עתידים לרדת, אפשר לומר שהמתיחות עם סין משפיעה, אבל מכפיל של 4.5 ו-FORWARD של 3.85? משקיעים איבדו את זה לגמרי או שהרובוטים גורמים לכל עכבר להותיר אחריו עכבות של פיל?
  סגור
 • MU
  שלמה גרינברג 08/09/2018 08:57
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אנחנו שוב נכנסים לתקופה שבה האנליסטים מחליטים שהביקוש למוליכים למחצה נחלש. מיקרון סובלת יותר מאחרות כי היא מזוהה מאוד עם שבבי זיכרון וזאת למרות שבעולם המעשי היא צומחת ותמשיך לצמוח מעבר לציפיות. כדאי להמתין לדוחות הרבעון הרביעי שבד"כ הוא החזק ולראות אם אכן יש בעיה כזו (אני חושב שלא). בנוסף "להרגשה" שהביקוש ל DRAM ול NAND אולי ייחלש ישנה הבעיה עם מלחמות הסחר, סין וכעת יפן. אני אחזור לסקטור כשנדע העובדות, כעת זו טחינת מים
  סגור
 • לא לשכוח שהיא הולכת לבצע באיי בק ענק (ל"ת)
  בני 09/09/2018 13:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מיותר להיתקע עליה
  דגן 07/09/2018 20:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  .
  סגור
 • 16.
  האם משיח אמת בדרך או ששוב יהיה זה משיח שקר? (ל"ת)
  הוזה בגראפים 07/09/2018 01:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • למי כוונתך? (ל"ת)
  להוזה חוזה לך ברח 08/09/2018 18:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 15.
  להוא עם ראדא-חלאס. יש עוד מניות.
  רז 06/09/2018 21:41
  הגב לתגובה זו
  7 0
  .
  סגור
 • ראדא מה קורה יש חדש (ל"ת)
  רז 07/09/2018 07:22
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 14.
  מחכה לבחור שיכתוב לבחור שעומד לשאול את שלמה על מיקרון (ל"ת)
  יוסי 06/09/2018 20:38
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • מיקרון ירדה אתמול 10% איך?
  יוסי חיים 07/09/2018 07:24
  הגב לתגובה זו
  0 3
  איך מניה שכבר כלכך זולה יורדת עוד 10%
  סגור
 • היא שייכת לסקטור שמלא בשחקנים וזו טעות להחזיק בה.
  פאם 08/09/2018 00:13
  הגב לתגובה זו
  3 1
  .
  סגור
 • אני מחכה לבחור שיגיב להוא ששואל על ראדא כל הזמן
  חיים 06/09/2018 21:44
  הגב לתגובה זו
  8 0
  .
  סגור
 • בן אדם שלא מתאים להשקעות משקיע בחברה קטנה ותנודתית
  שי.ע 10/09/2018 09:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תעשה לבד את החשבון
  סגור
 • ראדא מה דעתכם ? (ל"ת)
  חיים יוסי 07/09/2018 07:25
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • מה שמפחיד זה מה עם טאואר ב Q4
  KLAC 06/09/2018 21:37
  הגב לתגובה זו
  5 1
  klac יורדים היום עשיריה אחרי שהמנכל מדבר על חולשה - במיוחד לקראת הרבעון הרביעי הוא מתייחס לתחום הזכרונות - אבל כידוע הכול קשור Chip gear makers slide as KLA-Tencor CFO warns of slowing memory chip growth September 6, 2018 (Reuters) - Shares in chip equipment maker KLA-Tencor Corp fell 9 percent, dragging along rivals, after the company's chief financial officer said September is still a "drought" in terms of memory-chip shipments and that a recovery might not be as strong as expected. Memory chipmakers' production plans and outlook are closely tracked due to concerns that a two-year industry super-cycle may be skidding to a halt. The $121 billion global memory chip industry has enjoyed an unprecedented boom since late 2016. "We thought that December quarter would snap back pretty strongly, when we look at it today ... feels like it will be up a little less than what we thought," Chief Financial Officer Bren Higgins said at the Citi 2018 Global Technology Conference in New York.
  סגור
 • tsem יכולה להיות רעידת אדמה
  tsem 08/09/2018 09:18
  הגב לתגובה זו
  3 1
  הדוח הבא יהיה לקראת סוף אוקטובר. אם יתנו צפי מאכזב לרבעון הרביעי - תהיה רעידת אדמה אני מדבר על מניה שתחזור לרמות של 10-15 דולר (ירידה של 25 עד 50 אחוז מהיום) לא פוסל שראסל יודיע על תאריך עזיבה - מה יש לו להשאר אם הצפי הוא לשנים גרועות. זה כמובן לא קשור אליו או לטאואר אלה לסייקל של התעשיה וכול מלחמת הסחר עם סין טאואר ממוקמת גרוע כחברה עם מפעל בארצות הברית שרוצה להכנס לסין (שותפות בהקמת פאב) נקווה לטוב.
  סגור
 • 13.
  40% מהצעירים בארהב לא מתקינים פייסבוק
  סטיב 06/09/2018 20:12
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה כמי שחי ביו אס איי..איך נראה משם מצבה של פייסבוק?הביקוש אצל הצעירים באמת בצניחה?תודה
  סגור
 • יו אס איי או היי?
  לסטיב האנגלו סקסי? 08/09/2018 18:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהוא חי שם אי פעם לא יתן לו כלי שפוט להיום ובעצם מה שרואים משם רואים /או שלא מכאן.
  סגור
 • מי חי ב USA ?
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:27
  הגב לתגובה זו
  7 0
  יש טונות סטטיסטיקה על הנושא נא לגולל
  סגור
 • 12.
  Amat
  א.ק 06/09/2018 17:52
  הגב לתגובה זו
  2 1
  תודה שלמה. עוקבת ומקבלת רעיונות מהכתבות שלך. וגם מהתגובות. האם אתה עוקב אחר amat ? מישהו מבין מה קורה שם? לא ברור. נראה כמו הזדמנות. אז למה בעלי עניין לא רוכשים. שנה טובה ומבורכת
  סגור
 • אפלייד
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:24
  הגב לתגובה זו
  6 0
  עוקב מקרוב מזה כ 30 שנה. מישהו מבין מה קורה שם? ברור למה לא? זו אינה חברה שקשה להבינה, הכול ברור ומוסבר. נראה כמו הזדמנות? מדוע שלא תבדקי אם זו הזדמנות או לא? והגיע הזמן שתביני שרכישות ומכירות בעלי עניין טובות לכותרות לא להערכת החברה. שנה טובה גם לך. אגב, AMAT עדיין ולמרות הירידות לאחרונה, הניבה יותר מסל המוליכים למחצה, חברה מופלאה.
  סגור
 • 11.
  נראה שעדיף לחכות לתיקון הגדול המבעבע והמפעפע
  קודם נעבור את פרעה 06/09/2018 16:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ואז נקנה את כל הסלים במחיר יותר נמוך. אלא אם כן זה מסיסקו צודק, ולא יגיע אותו תיקון שכה רבים מייחלים לו.
  סגור
 • 2 תשובות
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:26
  הגב לתגובה זו
  7 0
  1. הנסיון מראה שכאשר מגיע התיקון אנשים דווקא מוכרים וזה חלק מהתיקון 2. ההוא מסיסקו אינו מדבר על תיקון בשוק
  סגור
 • 10.
  בקרוב גם אנחנו נהפוך לוירטואלים, כשישתלו לנו שבבים בכל
  ז'ול וורן 06/09/2018 16:11
  הגב לתגובה זו
  3 0
  איבר...שידווח למוקד מה קורה בכל תחום ותחום.
  סגור
 • אכן (ל"ת)
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:19
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • טעות גדולה בידכם. ה"קידמה" הזאת לא תבוא!!
  לז'ול ולשלמה 09/09/2018 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ותקופת האבן תחזור הרבה לפני.
  סגור
 • אנחנו גם נהפוך לספקי מחשוב ענן, שהרי כל האינפורמציה תשב
  פאם 06/09/2018 21:43
  הגב לתגובה זו
  5 0
  על ענן.
  סגור
 • אבל מה יהיה על "המהות הפנימית" של הגברת שרי? (ל"ת)
  שרי ז'טאמה 07/09/2018 01:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 9.
  שלמה אתה מלך (ל"ת)
  בקי 06/09/2018 14:41
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • היגזמנו חביבה האא?
  לבקי 08/09/2018 18:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם כן של איזו מדינה?
  סגור
 • 8.
  איך להשקיע בבלוקציין
  גדי 06/09/2018 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קראתי לאחרונה שibm מובילה בתחום הבלוקציין... האם נכון? האם יש סל טוב לבלוקציין או שרק דרך חברות ספציפיות כמו ibm? תודה רבה שלמה
  סגור
 • גדי-עדיף להחשף דרך יצרני חומרה
  רז 07/09/2018 20:52
  הגב לתגובה זו
  3 0
  nvda ודומותיה.
  סגור
 • קרא המאמר בבקשה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:19
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 7.
  יוניטי ביוטכנולגי ubx
  רמי 06/09/2018 14:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה אשמח לכמה מילים על החברהמפתחת תרופות לסרטן בין היתר.בזוס ובכיר בפייפאל מאמינים בה..מה דעתך לטווח ארוך?תודה וחג שמח
  סגור
 • ראית הכתבה הנל מאתמול
  ubx 07/09/2018 09:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  Never grow up: The anti-aging market is a $200B industry SEPTEMBER 6, 2018 the $200B aging market boom could be in drugs that slow, reverse or prevent age-related disease. According to the Citi report, biotech companies like Unity Biotechnology and Calico (a Google venture) are developing compounds aiming to extend human life expectancy.
  סגור
 • UBX
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:18
  הגב לתגובה זו
  4 0
  איני מכיר שהם מתעסקים בתחום הסרטן. הם מתעסקים ב 3 תחומים: מחלות שלד, מחלות עיינים ומתכננים להתעסק במחלות ריאה. זו חברה שמגדירה עצמה כ preclinical biotechnology company כלומר, חלום בתחילתו. בוזוס ואחרים מתחעשיית ההי טק, שהצליחו, משקיעים כדרך קבע בחברות מסוג זה
  סגור
 • 6.
  בכל זאת 2 סיניות
  בני 06/09/2018 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה תודה על הכתבה..אשמח מאוד אם בכל זאת תוכל לכתוב בעתיד על חברות סיניות .. לפחות הגדולות שבהן כמו baba jd baidu תודה
  סגור
 • הגיע הזמן שתעכל
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:08
  הגב לתגובה זו
  6 0
  שאיני כותב על מה שאיני מבין
  סגור
 • חברות סיניות=כסף על קרניים של צבי דוהר.
  פאם 06/09/2018 21:42
  הגב לתגובה זו
  7 0
  .
  סגור
 • 5.
  שלמה תודה אחלה כתבה (ל"ת)
  אבנר 06/09/2018 14:35
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  שלמה האם וודאפון מפגרת
  יוסף 06/09/2018 14:34
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האם החידושים והתחרות הגדולה בתחום "מחסלת" את וודאפון vod ?חברה ותיקה שמתקרבת כל שבוע לנמוך ההיסטורי שלה סביב 20$ תשואת הדיב' קפצה ל8.5% .. מה דעתך על וודאפון.תודה ושנה טובה
  סגור
 • איני עוקב מקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 07/09/2018 08:07
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 3.
  שלמה
  אבי3 06/09/2018 13:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אשאל זאת שנית, מה אתה חושב על קוקה קולה לאחר הרכישות האחרונות שלה ובמיוחד קוסטה?
  סגור
 • 2.
  שלמה, אתה ענק. זה בדיוק הכיוון שעדיין לא נאמרה בו המילה
  רז 06/09/2018 13:44
  הגב לתגובה זו
  7 1
  האחרונה. (בתור אדם מהתחום)
  סגור
 • 1.
  שלמה גרינברג שכחת לציין את תחום ה NFV שהוא חלק מנושא ה
  בני 06/09/2018 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבה שלך תחום שאמור לעשות מהפכה בתחום התקשורת
  סגור
 • חבל שלא קראת הכתבה זה בפירוש מוזכר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 06/09/2018 14:59
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור