מהנאום של קלינטון ועד הפחד שמעוור את השוק - האם סכנת המפולת מרחפת?

פרשן וול סטריט של Bizportal, מזהיר - הפחד ותאווות הבצע עשויים (שוב) להביא את התיקון שכולם מחכים לו
 |  (129)

ברכתנו לטבע (TEVA) ולארז ויגודמן שקיבל וביצע את ההחלטה האסטרטגית הנכונה לחזור ולהתרכז בתחום הגנרי. אכן עסקה טובה בהרבה מעסקת MYL. מגיעה גם ברכה למנכ"ל אלרג'ן, ברנט סאונדרס, על הרעיון וכנראה מבנקאי השקעות בג'י פי מורגן שיזם. למה המניה קפצה כך? תופעות כאלו ננסה להסביר היום.

שוב קיוו רואי השחורות שהנה בא "התיקון הגדול". אנחנו מפנים אתכם לכתבתו של הפרשן ומנהל הקרנות האמריקני הוותיק Michael Lewitt, כשהוא מנסה להסביר את התהליך שעשוי להביא לתיקון ומסכם, "משקיעים מותשים מאותתים שהשור הותש".

כל הפחדים צוברים מומנטום
Lewitt טוען שנאומה של הגברת הילרי קלינטון, בשבוע שעבר, בו הבטיחה להטיל מס כפול על רווחי הון בבורסה, הוסיף לדיכאון המשקיעים. "נאומה של הגברת", קובע Lewitt, " היה הגורם המרכזי שהפך את השבוע שעבר לאחד הגרועים בשנים האחרונות". כאשר קלינטון מעלה רעיון שכזה, בעוד התקשורת המובילה כולה (להוציא רשת פוקס כמובן) "עובדת עבורה", עוד כותרת רעה בנושא המניות מצטרפת לשטף אחרות ו"סך כל הפחדים צובר מומנטום" - מומלץ לקרוא.

כאשר המניות נמצאות בסביבות שיא כל הזמנים, עולה תמיד החשש מתיקון, וזה טבעי. אלא שלנוכח שטף של אירועים נגטיביים, חוזר ועולה "התיקון הגדול" לכותרות. הוא חוזר בעקבות חוסר הוודאות הכלכלית, חברתית ופוליטית, "הבורסה בסין קורסת וסין מפסיקה לקנות", "יפן לא מצליחה להתאושש", "גוש האירו עדיין בסכנה. יוון, עם הסכם או בלי, תוביל לפירוקו", "ההסכם עם אירן, אסון", "דאע"ש מתקדם", "החברות האמריקניות לא עומדות בתחזיות - AAPL בצרות", "הפד יעלו את הריבית", "הסחורות ובראשן הזהב מתרסקות - איתות ברור למיתון מתקרב" ועוד.
האופטימיסט יכול לטעון שמה שרואים בתקשורת לא מתאים למציאות בשטח, אבל הצטברות של כותרות רעות וההתקרבות לחודשי ספטמבר - אוקטובר, שמועדים לפורענות בוול סטריט, עלולים לצבור מספיק מומנטום שיוביל לאותו התיקון הגדול "המיוחל" שכמה מומחים מבטיחים. "עייפות השוורים" אכן עלולה לייצר את המומנטום השלילי. Lewitt מביא כמה סימנים להתעייפות השוורים. "השוורים מתקשים לייצר מגמה", הוא אומר, "מניות כמו GOOG ו-AMZN, שפירסמו תוצאות מדהימות, עלו אומנם בתגובה, אבל רק ליום-יומיים. כעת הן חוזרות במהירות מטה..". גם העלייה באגרות החוב הממשלתיות האמריקניות בשבועיים האחרונים, ודווקא לנוכח הדיבורים על העלאת ריבית, מצביעה על רמת הפחד שעולה.

תיקונים הם בעצם הזדמנויות, תראו את אלרג'ן
חשוב להבין דבר אחד, אי אפשר לעשות דבר כנגד תיקונים - הם תוצאה של תאוות בצע שיוצרת שיאים ובועות מחד, ופחד שמוביל להתרסקות מאידך. וכל אלה הם חלק מהגנים שמרכיבים שוק מניות. אם תצליחו להוציא את תאוות הבצע (Greed) מוול סטריט וממשקיעיה, היא כבר לא תהיה המקום שבו חברה כמו אלרג'ן (AGN) תוכל לקבל 33.75 מיליארד דולר במזומן ועוד מניות טבע בשווי של 6.75 מיליארד דולר, בעבור חטיבה שמוכרת בכ-6.75 מיליארד דולרים ומרוויחה כ-2.16 מיליארד דולר. במקביל, טבע בחיים לא תזכה לעליית ערכה בכ-8.5 מיליארד בגלל עסקה שכזו, שמוסיפה 33.75 מיליארד לחובותיה (ואנחנו בעד העסקה). חברה כמו CyberArk לא תוכל לגייס לפי הערכת חברה של חצי מיליארד פלוס, ורוב חברות הביו לא תהיינה מסוגלות להנפיק כלל.

ערכים שנקבעים לנכסים שנסחרים בבורסה, בין אם מדובר בסחורות, מניות או אגרות חוב, מתבססים על 2 משתנים בלבד. הראשון (שמשקלו בקביעת הערך בבורסה פחות חשוב), הוא הערך החשבונאי / מאזני של הנכס - ערך שניתן למדידה מדויקת. המשתנה השני, שחשוב הרבה יותר לקביעת הערך, אלה הציפיות (או חוסר הציפיות) מתפקוד הנכס בעתיד - זה ערך שאין דרך מדויקת למדוד אותו, ועליו "משחקת" תאוות הבצע. בגללו מתפתחים גם המומנטום וגם הפאניקה. חשוב להבין שמאז 2008 מהפכת הטכנולוגיה / אינפורמציה העלתה את עוצמת הציפיות אלף מונים, וזו רק ההתחלה.
הפחד מעוור את השוק; הזהב כדוגמא
זו אינה הכלכלה שהניעה את מחירה של אונקיית הזהב מ-200 דולר ל-2100 דולר ל-350 דולר ומשם לכמעט 2000 ובחזרה ל-1100 במהלך 45 השנים האחרונות. ערכה הכלכלי האמיתי של אונקיית זהב נקבע רק לפי האיזון בין הביקוש להיצע (שהיום, על פי מחקרים שונים שראינו נע סביב ה-850 דולר). הביקוש לזהב מורכב מביקוש של תעשיית התכשיטים, פלוס ביקוש שמגיע מתעשיית האלקטרוניקה ובהתאמה לערכי המטבעות של הרוכשים הגדולים (לירידת המטבע ההודי, הרופיה, השפעה חזקה על מחיר האונקיה, כיוון שהודו היא הקונה הגדולה בעולם של זהב - מעל ל-30% מההיצע, שאת רובו, כ-27%, מספקת סין).
אם תבדקו תגלו שלאורך השנים אין תנודות גדולות בביקוש או בהיצע, ועם כל האינפורמציה הזמינה כיום לא קשה להעריך מחיר כלכלי של אונקיית זהב. אז מה מזעזע כך את מחיר אונקיית הזהב? אך ורק תאוות הבצע מחד והפחד שבא בעקבות התאווה המוגזמת. שתי תופעות אלו "מיוצרות" בוול סטריט. היו אלו האחים נלסון והרברט האנט מטקסס, ענקי נפט וספקולציה, שאספו בסוף שנות ה-70', ביחד עם כמה חברים מסעודיה, כ-280 מיליון אונקיות במחירים של עד 400 דולר, בעיקר באמצעות חוזים עתידיים. הם יצרו מחסור בזהב (וגם בכסף אגב) ומחיר האונקיה הרקיע. "התיאבון", סיפר לימים נלסון האנט, "גבר עם ההצלחה. לא האמנו שהמומנטום שנוצר יביא את המחיר לגובה כזה..". האחים נפלו מסיבות כלכליות והיו חייבים למכור את כל הזהב שאגרו, מה שהוביל לפניקה של מכירות בשוק ולתגובת יתר שהפילה המחיר עד 350 דולרים.
ב-2010 לקח בית ההשקעות מוביל בניו יורק את מושכות הבצע. מנהלי הבנק הבינו שבמהלך משבר 2008 נוצרה סביבה ש"מחממת" את הזהב לסיבוב גדול נוסף. הצטברות האירועים נוצלה ע"י בית ההשקעות, ואנליסטים "מעוניינים" אספו את המתכת במחירי שפל הם הפכו את ההשקעה בזהב לחלום רטוב למשקיעים. היה אז החשש ממשבר גלובלי נוסח 1930, הפחד מחובות הענק של ארה"ב ואירופה, הורדות הדירוג של ארה"ב וצרפת, הפחד מהדאבל-דיפ שהבטיחו הפרופסור רוביני וחבריו שאיימו שהאינפלציה תרים ראש. היה חוסר אמון בכל המכשירים הפיננסיים, ולכל אלו הצטרף החיפוש הנואש של ספקולנטים אחר דרכים להרוויח אחרי הפסדי העתק שסבלו במשבר. כל אלו איפשרו לבתי ההשקעה "לחמם" את הביקוש למתכת שחזרה לשיא ב-2011.
עתידות: טסלה כ-GM של המחר
מה שקרה לזהב קורה, בטווחים קצרים בהרבה, למניות, בעיקר לאלה שאפשר לטוות חלום סביבן - הרפואיות למיניהן, אבל לא רק. לא נתונים כלכליים הם שהעלו את ערכה של יצרנית המכוניות TSLA פי 15-16 בחמש השנים מאז ההנפקה (שגם היא יצאה בהערכה דמיונית). מכירותיה של החברה יגיעו השנה ל-5.8 מיליארד דולר. היא צפויה להפסיד כ-5 מיליון או 4 סנט למניה ומוערכת לפי 33-4 מיליארד.
החברה נוסדה לפני 12 שנים, התחילה למכור רק ב-2008 והונפקה, על בסיס תוצאות צפויות ל-2010 שהראו מכירות של 116.7 מיליון והפסד של 154.3 מיליון או 3.04 למניה. וכל אלה ניתנה הערכה של 862 מיליון דולרים. בהחלט לא הצדיקו ההערכה של 862 מיליון. אבל המשקיעים התנפלו על המניה בטירוף, כאשר כבר ביום המסחר הראשון העבירו את הערכת החברה מעל למיליארד. מה הביא את המשקיעים לאמוק שכזה? מה המשיך להחזיק את הקצב עד עצם היום הזה? חלום כמובן. וחלום, שאין דרך לכמת אותו, מוביל לתאוות בצע, בתמיכת מערכות השיווק של הבנקים החתמים. לאחר מכן היקיצה מהחלום מובילה לפאניקה, אבל זה לא נלקח בחשבון עד שזה קורה.
לטסלה יש את כל מרכיבי החלום הדרושים למערכת ההפצה בוול סטריט. מנהל כריזמטי יוצא דופן עם יכולות מוכחות שאינן נופלות מאלו שהציג סטיב ג'ובס המנוח. הוא בעל Midas touch ותעוזה בלתי רגילה שוול סטריט כל כך אוהבת. בעל תקשורת אוהדת ומוצר חדשני ומוצלח מאוד, שיצר נישה חדשה שצומחת במהירות ומאיימת על נישת ענק וותיקה שעד כה מכה אפילו את הנחיותיו שלו ובגדול. החלום הוא שטסלה תהיה GM החדשה, ואם זה יקרה אז מה זו הערכה של 33.5 מיליארד?
"הערך הכלכלי של המניה לא באמת חשוב"
אתר Trefis, שמתמחה בניסיון להגיע לשווי ריאלי של חברות שונות בוול סטריט, קובע שערכה הכלכלי של החברה, על סמך ערך החטיבות השונות פלוס המזומן בקופה מינוס החוב, הוא 170 דולר למניה, כמחצית ממחירה בבורסה. האתר נותן במה למומחים, משקיעים, אנליסטים, קבוצות מעקב וסתם אנשים, להעריך בעצמם את החברות שהוא בודק - מה שמאפשר להדיוטות מגוון אופציות.
80 קבוצות ובודדים נתנו הערכות מנומקות מול הערכת Trefis. ההערכות נעות בטווח של 59 דולר למניית TSLA, שנתנה המחלקת הכלכלית באוניברסיטת מינסוטה, דרך 161 דולר של קבוצת מהנדסי רכב ותאי דלק לבטריות בנאס"א ועד 428 דולר של מומחה ויועץ לתעשיית הרכב, ויל בורדמן. אגב, כמעט כל 80 המעריכים מחזיקים במניה, כולל החברים במינסוטה. למה אתה מחזיק במניה במחיר 265 דולר כשאתה עצמך טוען שהיא שווה 59? "כי הערך הכלכלי האמיתי לא ממש חשוב".
האפשרות שמניית TSLA תיסחר ברמה שמעריך ויל בורדמן, 428 דולר, אינה בלתי הגיונית. בסוף השבוע הבא החברה מפרסמת דוחות רבעוניים. אם תכה את תחזיות האנליסטים בגדול (כפי שעשתה בשנים האחרונות), אם ההנחיות לעתיד תהיינה וורודות כפי שהיו עד כה, אלון מאסק יעשה סיבוב הופעות לאנליסטים כפי שרק הוא יודע לעשות ואם השוק יהיה במומנטום של עלייה - TSLA יכולה לממש את ציפיותיו של בורדמן תוך 4-6 חודשים - המניה עשתה זאת 4 פעמים ובאחוזים גבוהים בהרבה בשנתיים האחרונות.
מאידך, אם הרבעון יאכזב או אפילו יעמוד בציפיות, אלון מאסק לא ילהיב כמצופה בהנחיות לעתיד המניה, בקוניוקטורה מסוימת של שוק יורד ואווירת פחד יכולה גם להצדיק את תחזיות קבוצת נאס"א ולנחות על 161 דולר (קשה לנו להאמין שהערכת אוניברסיטת מינסוטה היוקרתית, 59 דולר, רצינית אבל לאקדמיה פריבילגיות משלה).
בואו נחזור לעניין "התיקון הגדול"
הצטברות הפחדים הגדולה יכולה אכן להביא לכזה. איזה גודל תיקון איש אינו יכול לומר. התיקון הגדול ביותר מאז 2008 היה בין אפריל לספטמבר 2011 ונגע ב-20%. מה היו הסיבות לתיקון אז? לפי החשיבות הייתה הורדת דירוג האשראי לארה"ב ולצרפת. גוש האירו עמד להתפרק (אז בגלל ספרד ואיטליה), הכותרות שארה"ב חוזרת למיתון (הדאבל-דיפ), העליות החדות במניות ערב התיקון והזהב שהגיע לשיא ואותת שהציבור בפאניקה. כתבנו אז, במהלך התיקון, כפי שאנחנו חוזרים וכותבים היום - אם אכן יהיה "תיקון גדול" - כך גדולה ההזדמנות במניות. שום דבר מהותי לא השתנה, ההפך, הסיכונים קטנו. תהליך השדרוג של הכלכלה הישנה עדיין בעיצומו. הפאניקה מתרכזת בעיקר בתקשורת, והמשקיע ההגיוני צריך לעשות יותר שיעורי בית ולנצל, לאחר בדיקה, מצבי פאניקה שמנותקים מההיגיון הכלכלי, כמו אם MYL או BIIB ממשיכות לרדת.

תגובות לכתבה(129):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 52.
  "ביז-בורדל - לטימטום אין גבול "
  פיכסה 09/08/2015 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעלים מחדש ביום שבת את המאמר של גרינברג מיום חמישי ככותרת ראשית - ואז המאמר מלפני שבוע בולט עם התמונה של שלמה תחת "ניתוחים ודעות" פיכסה
  סגור
 • 51.
  היי שלמה היקר, האם יש לך מה לומר על אבן קיסר? (ל"ת)
  cste 05/08/2015 22:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 50.
  שלמה מה קרה לאפל
  יקי 05/08/2015 17:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני היסטרי האם קרה משהו חיוחד חברים במשרד שוקלים חלק למכור וחלק לקנות אולי תנדב לנו עיצה תודה
  סגור
 • APPL
  שלמה גרינברג 05/08/2015 19:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  3 פעמים הגיעה המניה למעל 130 ולא קבלתי שאילתה מהסוג, "אני היסטרי האם קרה משהו מיוחד?". המניה עדיין % 24 מעל תחילת השנה ויותר מ % 100 בשנתיים. האם עלי להניח שקנית מעל ל 130?. , תקרא הכתבה מחר
  סגור
 • 49.
  טאואר
  אנונימי 05/08/2015 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה, קראתי את מה שכתבת ב2001 ומאז כל שאלה בנדון אתה מפנה לשם. השאלה-האם אתה עדיין ממליץ ורואה פוטנציאל צמיחה עתידי משמעותי? דרך אגב-מי שקנה את המניה ב 2011 והחזיקה עד היום -הפסיד אחוזים יפים.
  סגור
 • תבדוק שוב
  שלמה גרינברג 05/08/2015 17:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאז 2001 כתבתי לפחות 15 פעמים על טאור ובמיוחד לאחר 2008. איני מפנה ל 2001 אלא מציין עובדה שאז התחלתי לסקר. לא המלצתי בעבר ולא ממליץ היום, רק מתאר מצב. אז מי שקנה ב 2011 מופסד, מה לעשות?
  סגור
 • 48.
  מניית טאוור
  אנונימי 05/08/2015 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום איך אתה רואה את העתיד של מניית טאוור? הסקירות האחרונות שלך,כמו גם הקודמות, מחכימות ומקצועיות מאד. קצת שפיות בין כל במלל חסר הבסיס.
  סגור
 • טאור
  שלמה גרינברג 05/08/2015 12:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דעתי על טאור ידועה מאז 2001 כשהגיע אלואנגר לנהל את החברה. רק בשבועיים האחרונים עניתי מספר פעמים על השאלה, תחטט בתשובות לשאלות או במאמרי עבר המרובים שלי על טאור
  סגור
 • 47.
  מה שם הספר ששלמה גרינברג כתב? (ל"ת)
  משה 04/08/2015 11:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 46.
  עצבני
  אני 04/08/2015 11:28
  הגב לתגובה זו
  1 3
  מי שמחזיק במניה בערך Xכשהוא חושב שוויה הוא חצי X על סמך אפשרות תיאורטית שהמניה תוכל להגיע 2X עקב כניסה של כסף נוסף למניה הוא אידיוט. כל המטרה שלו שהוא ימצא אידיוט יותר גדול ממנו למכור לו את המניה. את הספר של גרינבלט קראת? אני אצטט: "אתה יכול לרוץ בחדר עמוס חומרי נפץ עם זיקוק בוער ולהגיע בשלום למחוז חפצך, אבל אתה עדיין אידיוט" תקרא את פרק 20 בספר של גרהאם על MARGIN OF SAFETY. מכפיל הרווח של טסלה הוא אינסוף. אני מאד מקווה שאנשים לא מקשיבים לשטויות שאתה כותב על לקנות חברה מפסידה בשווי שוק מנופח.
  סגור
 • טען עוד
 • עצבני עצבני אבל למה לחנטרש ?
  א. מ. 04/08/2015 22:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מכפילי הרווח כבודם במקומם מונח, אינם הפרמטר היחיד שקובע את איכות ה"נייר"..מי שדבק באסטרטגיה הזו הפסיד במשך השנים מניות זהב כמו : אפל, אמזון, גוגל ועוד ועוד ועוד..טסלה היא ללא ספק בקטגוריה הזו..היא מציעה מוצר מבוקש בטכנולוגיה שהולכת ומשתפרת בזכות חשיבה וניהול נכונים..עלייה לרמות של מעל 400 דולר בהחלט אפשרית..ולעניין : מה הבעייה שלך עם מה ששלמה גרינברג כתב ??? נראה שיש לך בעייה בהבנת הנקרא (אם בכלל קראת את מה שהוא כתב) ..אין בטורו של שלמה גרינברג שום המלצה על טסלה..ההיפך הוא מביא ציטוטים וכו' על טסלה מכל זוית אפשרית ..אז איפה פה הבעייה ?!
  סגור
 • עצבני בשלישית
  אני 06/08/2015 09:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא נראה לי שקראת מה שכתבתי. ואם קראת, לא הבנת. ההפסד שלך. תמישך לקנות מניות לפי המלצות "אנליסטים". בהצלחה
  סגור
 • גם אני מקווה
  שלמה גרינברג 04/08/2015 14:22
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שאנשים קוראים את מה שכתבתי ולא את מה שאתה חושב שכתבתי. היכן ראית שאני מציע לקנות חברה מפסידה בשווי שוק מנופח?. אגב, את MARGIN OF SAFETY, התנ"ך של סוחרי וול סטריט, כתב מורי ורבי ( למרות גילו הצעיר) סאת גילרמן ב 1991. גרהאם אגב גם כתב שעקומת פיליפס היא אחד האינדיקטורים החשובים ביותר להערכת צמיחה כלכלית. היכן העקומה היום? גרהאם הוא מגדולי ההוגים של שוק ההשקעות אבל כמה דברים השתנו, אפילו באפט טוען כך
  סגור
 • עצבני בריבוע
  אני 04/08/2015 15:39
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אתה מדבר על סוחרי וול סטריט, אני מדבר על השקעות. התנ"ך של ההשקעות זה המשקיע הנבון של גרהאם. MARGIN OF SAFETY זה פרק 20 בספרו. אחד הפרקים החשובים ביותר. אתה מניח שטסלה תעלה אם הדו"ח שלה יהיה יותר טוב מתחזיות האנליסטים ומרמז על הימור בסיכויי 50% על כך. כל הרעיון בהשקעות ערך זה למצוא השקעות בסיכויים של 80% ודאות. איפה באפט טוען כך? אם כבר הוא טוען שהוא 85% גרהאם ו 15% פישר. אפילו בשנות ה 2000 באפט לא קנה מניות טכנלוגיה, אז מאיפה אתה מבסס את התיאוריות שלך? אתה באמת חושב שבאפט היה קונה את טסלה? באפט היה מרשה לעצמו להגיד "הערך הכלכלי של המניה לא באמת חשוב"?! ואתה מתכוון לסת' קלרמן כנראה ולא גילרמן. אני בכלל לא יודע מה זה עקומת פיליפס ואני לא מתזמן את השוק. פיטר לינץ' מעולם לא ניסה לתזמן את השוק. הוא תמיד היה בפנים. לא נראה שאתה נותן עצות טובות. סורי
  סגור
 • כשתגיב מהראש לאחר שתקרא
  שלמה גרנברג 04/08/2015 19:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ולא מהבטן לפני שקראת נמשיך בוויכוח
  סגור
 • 45.
  האם כתבת ספר נוסף (ל"ת)
  הקורא 03/08/2015 19:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מה שם הספר ששלמה גרינברג כתב? (ל"ת)
  משה 04/08/2015 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 44.
  שלמה שלום שאלה
  אורי 03/08/2015 11:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יש קשר ביןDD לaDm? תודנה מחכה לתרגום הכתבה יל סמסונג? כי לצערי לא קורא אנגלית
  סגור
 • לאורי
  שלמה גרינברג 03/08/2015 12:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מתחרות בתחומים מסוימים. מי אתה מצפה שיתרגם עבורך? למה שלא תלמד אנגלית, זה לא מזיק
  סגור
 • תודה
  אורי 03/08/2015 16:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני יודע ידידי ועל זה הבכי יכולתי להגיע רחוק
  סגור
 • 43.
  שאלה בעניין אתר trefis
  אבי 03/08/2015 10:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום, אתה מזכיר מדי פעם את האתר הזה. עד כמה, למיטב ידיעתך, התחזיות באתר הצדיקו עצמן במבחן המציאות. תודה
  סגור
 • טרפיס
  שלמה גרינברג 03/08/2015 13:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האתר אינו מביא תחזיות אלא מנסה להעריך הערכה ריאלית של הנכס ומה תרומת כול מוצר בחברה להכנסותיה ולרווחיה. מי שקונה על סמך "המלצות" של טראפיס דומה למי שקונה על סמך "המלצותי".
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  אבי 04/08/2015 11:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 42.
  שלמה, האם אנחנו לפני פריצה ב אלטק?
  נירית 03/08/2015 09:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברים הסבו תשומת ליבי לחברה קטנה שעברה בעלים לפני כמה שנים ועושה מאמצים לפריצת דרך בישראל ובארה"ב. אני רק רואה שיש מחזורים קטנים והמניה ניסחרת בשליש מהמחיר שיא שלה. גם קראתי שהיא פתחה סניף או שלוחה בארה"ב לקידום מכירות. לאורק נתונים אלו האם כדאי להשקיע בחברה לפני פריצה או שהדרך עדיין ארוכה לכך?
  סגור
 • אלטק
  שלמה גרינברג 03/08/2015 12:43
  הגב לתגובה זו
  0 3
  מחכים כבר 45 שנים
  סגור
 • זו לא תשובה אופיינית לשלמה (ל"ת)
  נירית 04/08/2015 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מה פירוש?
  שלמה גרינברג 04/08/2015 14:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי מספר פעמים על אלטק . את מצפה שאני אתן דעה כזו כאן?
  סגור
 • אלטק2
  נירית 05/08/2015 10:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדובר -לדעתי- בחברה שמשנה את פניה. מתרחבת לארה"ב. וזה כל כך מזכיר לי את נובה 2009. גם אז, חוץ מלהזכיר אותה באגב לא היתה בעיתונות שום התייחסות ורק הגדולים זיהו את הפוטנציאל. כל מה ששאלתי, וקיבלתי ממך תשובה לא אופיינית: כבר מחכים 45 שנים....
  סגור
 • 41.
  תעלומת DD
  מסעוד 02/08/2015 19:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום האם אתה יכול להתייחס ל DD הם ירדו בצורה חזקה ביחס למניית דאו ג'ונס כמו כן הם חילקו מניות של חברה אחרת והקטינו את הדיב׳
  סגור
 • דו-פונט
  שלמה גרינברג 03/08/2015 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מדובר בתעלומה אלא במה, שבעיני נראה, כבעיה זמנית (והשאלה מה זה "זמנית"). דו פונט פועלת כבר 213 שנה והיא החברה הרביעית בגודלה בעולם בתחום הכימיקלים לחקלאות ועוד. התחום כולו סובל, בשנתיים האחרונות, מכמה בעיות כמו הירידה בצמיחה הגלובלית, התחרות הפרועה (בעיקר מרוסיה), מחירים שיורדים ועוד. DD, כמו כול מתחרותיה הישירות והלא ישירות (כמו מונסנטו או סינג'נטה) סובלת וזה משתקף במניות. ביולי חלקה החברה 181 מיליון מניות של חטיבת Chemours (סימול:CC ) שלה (כימיקאלים מיוחדים) לבעלי מניות DD כדיווידנד ואכן הקטינה הדיווידנד לרמתו מלפני שנתיים. DD, DOW, BASFY ואחרות ירדו כולן בשל אותן הסיבות. מכאן זה תפקיד היועץ שלך לומר אם הזמן נכון להתחיל לקנות או שעדיין לא.
  סגור
 • וקדימה מה הלאה
  מסעוד 03/08/2015 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה על המידע מה לגבי העתיד שלה (של החברה לא המניה) האם היא עדיין הבעלים של החברה שהיא חילקה מניות כדיב׳
  סגור
 • העתיד של DD ? אתה רציני?
  שלמה גרינברג 03/08/2015 14:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה שלא תעשה קצת מחקר לגבי תעשיית הכימיקאלים המיוחדים, המזון וכו ותסיק מסקנות. אם DD חילקה את המניות כדיווידנד לציבור אז היא כבר לא הבעלים.
  סגור
 • אני רציתי לדעת את דעתך
  מסעוד 03/08/2015 15:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנה מה שאני העלתי במחקר עצמאי משיחה עם חוקרים בחברת אדמה , ישנה התקדמות ענקית ביכולת לשכפל שרשרות כימיות שזה הבסיס לכל תעשיית החומרים ( דרך אגב דרושים להם לשנת 2016 כ 200 חוקרים) האנושות גדלה ולכן יגדל גם הצורך במקום שאין גידול באוכלוסיה יש גידול בשימוש בכימיקלים לכל אזרח ולכן הנושא מבטיח השאלה שלי האם ההנהלה היא מוכשרת לעבור את המשבר הזמני דיסני
  סגור
 • 40.
  שלמה אם אפשר בבקשה ... שאלה
  ירון 02/08/2015 18:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלעל עד איפה תמריא ?
  סגור
 • איני עוקב אחרי אל על (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2015 19:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 39.
  שאלה על טאואר
  יוסי 02/08/2015 16:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היי שלמה, מה קורה לטאואר? מאמצע יוני היא מתפרקת. לדעתי זאת חברה טובה עם מנכ"ל מעולה, דו"חות טובים, ובכל זאת... עם כל ירידה קניתי עוד ועכשיו היא בערך 50% מהתיק שלי כאשר נכון להיום אני במינוס 14%. מה דעתך על טאואר; לקנות עוד, להחזיק את מה שיש, למכור?
  סגור
 • שום דבר לא קרה לחברה
  שלמה גרינברג 02/08/2015 16:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עניתי בהרחבה על השאלה מספר פעמים, תבדוק בתשובות של הכתבות האחרונות.
  סגור
 • תודה, ובכל זאת...
  יוסי 02/08/2015 22:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם דעתך חיובית על טאואר בנקודת הזמן הזאת?
  סגור
 • דעתי על טאור ידועה וברורה מאז 2001 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 03/08/2015 08:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 38.
  מתלבטת בין DOV ל- PH (מניות דיבידנד)
  משקיעה 02/08/2015 10:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, אודה להתייחסותך.
  סגור
 • מה הקשר? ומה עניין הדיבידנד? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שתיהן מגדילות דיבידנד עשרות שנים
  משקיעה 02/08/2015 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מתלבטת מי יותר יציבה. רוצה לקבל תזרים דיבידנד.
  סגור
 • חברות רבות עושות זאת
  שלמה גרינברג 02/08/2015 17:00
  הגב לתגובה זו
  3 1
  AT&T נותנת תשואה של % 5.5, GE של % 3.5, ועוד אין ספור חברות שיציבות, רווחיות וצומחות לא פחות מדובר או מ HP (ששתיהן חברות מצוינות. תשבי עם היועץ שלך ותרכיבו תיק הכנסה ממניות. את יכולה לבצע זאת כל שבכול חודש יכנס כסף לחשבונך.
  סגור
 • לא HP. הכוונה ל- PH ו- DOV. (ל"ת)
  משקיעה 02/08/2015 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 37.
  שלמה היקר
  בועז 02/08/2015 08:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאמר מעולה! אני נמצא fxcm האם זאת פשיטת. רגל?
  סגור
 • FXCM
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ראה כתבה שלי מינואר השנה: http://wallstreet.bizportal.co.il/articles.php?id=219967 קשה מאוד לדעת אבל בסוף השבוע יפרסמו דוחות ותזכיר לי לבדוק. הפסד כמו ברבעון הקודם לא יבשר טובות
  סגור
 • 36.
  מה שהוא לא אומר
  רונן 02/08/2015 08:32
  הגב לתגובה זו
  1 2
  שמאז תחילת 2014 רוב המניות בבורסה בצלילה והמדדים הראשיים לא משקפים את שמתחולל בחברות רבות מאוד שתלויות בצמיחה שלא מגיעה באמת
  סגור
 • והעובדות הן
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:43
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אז הנה אני כן אומר: מדד ה S&P שכולל את 500 החברות המובילות ומדד ה ראסל 3000 שכולל 3000 חברות עלו, מאז תחילת 2014 בכ % 25 ואלו משקפים נאמנה "את שמתחולל בחברות רבות". אבל זכותך לכתוב כול דבר.
  סגור
 • בשנת 2015 התשואה כ-2.5% ומובלת ע"י 6 מניות בעיקר
  שחר 02/08/2015 16:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה שרונן התייחס, ואולי מה שהתכוון לומר שהשנה אכן לא מעט מניות של חברות תעשייתיות גדולות כמו DOW, UTX, DD, INTC והרשימה עוד ארוכה, נפלו בשיעורים של בין 10%-30%. המניות שדחפו את המדדים הולכות ומתמעטות והן בעיקר חברות מדיה ואינטרנט, פייסבוק ונטפליקס. אי אפשר להתעלם מזה וממה שבעצם שוק המניות מאותת לנו ואולי בעיקר לפד ולממשל.
  סגור
 • לא מדויק
  שלמה גרינברג 02/08/2015 17:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חלק גדול מהחברות שאינן מדיה או אינטרנט כמו BA, AMGN, T, PFE, EW, TGT ועוד עלו יפה וחלק שהיכו הציפיות דווקא ירדו בגלל תופעות הכותרות, כמו לינקדין באינטרנט. בנוסף, מה שאתה רואה זה תהליך המעבר לכלכלת הרשת שצובר כוח והאמן לי שבפאד מודעים לכך
  סגור
 • הם עולים כי הריבית 0 לא כי המצב טוב !!!!!! (ל"ת)
  אחד 02/08/2015 15:55
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • נמק בבקשה, מה הקשר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2015 17:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 35.
  כנסו
  יואב 02/08/2015 08:27
  הגב לתגובה זו
  0 2
  התשובה הפוכה מהכותרת. ברור שהשוק תמיד בסוף עולה כי החיים ממשיכים אבל.. מתי שהיהיה תיקון ביגלל כול המרכיבים שאמרתה .אלה שהיהיו ביפנים יפסידו את כול כספם. אז אתה מציע להם בסוף אחרי שהפסידו. ליקנות כי זה היזדמנות . בקיצור שלמו חיסיתה את עצמך מישני הכיוונים
  סגור
 • צודק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 34.
  מניית תרו-איך אתה מתעלם?
  עידן 02/08/2015 02:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניה הכי זולה בתחום הפארמה! מכפיל 12, מכפיל עתידי של 10 בלבד!! PEG 0.76, מכפיל תזרים של 6 בלבד!!! קח לדוגמא את אמג'ן שאתה חולה עליה-מכפיל 17,כל הסקטור היום במכפיל 25 בממוצע. מחוייב טור שלם,כי גם העתיד הולך להיות חזק מאד לאור פקיעת פטנטים של מתחרות....
  סגור
 • מתעלם?
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבתי על TARO פי 10 מאשר על AMGN . אני עוקב אחריה וכותב עליה מאז שנות ה 80 ודעתי על החברה ידועה. אני "חולה על אמג'ן?" נמק בבקשה
  סגור
 • 33.
  הדולר יזנק כפי שלא זינק במשך 9 שנים
  דולרי 02/08/2015 01:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהם רק חרדה הריבית בארהב.הריבית עולה בוודאות חודש הבא בשתע פעימות כפי שהבטיח הפד.0.6% עד סוף השנה
  סגור
 • 32.
  מדוע אתה חושש להביע דעתך האם אנו לפני גל ירידות?
  אהוד 01/08/2015 22:38
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אתה מביא טיעונים בעיקר לכוון זה ופחות לכוון השני. מהי דעתך? אתה גם יכול להגיד שאינך יודע... כמו כולנו בערך.
  סגור
 • איני יודע!!! (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 31.
  בגלל ביזפורטל שנים אני הפוך מהשוק ורק מפסיד (ל"ת)
  עמית 01/08/2015 21:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 30.
  שלמה תודה על המאמרים tsem
  אורי 01/08/2015 20:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כתבת עליה מספר פעמים,תוכל להתייחס בקצרה שוב,מצד אחד החברה מציגה צמיחה,מצד שני שוק השבבים צפוי לחולשה עפי אנליסטים,האם לדעתך ירידה של שלושים אחוז בערך החברה נובעת מציפיות שוק שליליות או ממסחר של שחקנים.אני רואה שמוסדיים בחול מאמינים בה,האם הם מהימנים כמו בעלי עניין או העניין שלהם הוא ברווח מהיר ושינויי פוזיציה.האם אפשר לסמוך על זה שהם יישמרו על ערך מינימלי למנייה
  סגור
 • "יישמרו על ערך מינימלי למנייה"?
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:35
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה זה? אגב עניתי לשאלה בפרוטרוט רק בשבוע שעבר.
  סגור
 • 29.
  שלמה גרינברג
  אשר 01/08/2015 20:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ת בדוק בבקשה מה קורה עים מנית פיסבוק ומה קורה עים אפל ערב טוב .....
  סגור
 • בדקתי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 02/08/2015 10:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 28.
  ההזויים מעלים שוב הכתבה עם כותרת אימה
  ביז-בורדל 01/08/2015 20:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פחחחחחחחחחחח
  סגור
 • 27.
  חייב לדעת מה דעתך על SSYS ועל סקטור התלת מימד,בבקשה
  יזהר 01/08/2015 18:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם מדובר פה בחלום שנשבר ואין לו תקומה? או האם לדעתך החברה מתייעלת ותמצא דרך להגביר מכירות?
  סגור
 • תבדוק בתגובות, פעמיים עמיתי על התלת מימד (ל"ת)
  שלמה גרינברג 01/08/2015 19:22
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 26.
  Nbg
  Simba 01/08/2015 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, מה דעתך על nbg לטווח ארוך?
  סגור
 • NBG
  שלמה גרינברג 01/08/2015 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דעתי שצריך להמתין ולראות מה קורה ביוון. כול האנליסטים ברחו וכולם מחכים להתפתחויות. זה כרגע משחק אך ורק לספקולנטים ואם אתה בנוי לכך (באמת בנוי לכך) תתייעץ עם הברוקר שלך.
  סגור
 • 25.
  כתבה מעניינת. תודה (ל"ת)
  אבי 01/08/2015 11:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 24.
  ראדא שדדו את המשקיעים
  משה 31/07/2015 19:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שלומה מה דעתך על השוד שבוצע כאשר החברה נותנת הנחה של 40 אחוז על המחיר בבורסה . שם לב שבסוץ המיסחר ביום חמישי המניה עברה מעליות לירידה של 7.5 אחוז ולאחר שעות הודיעו על ההנםקה בשער 1.23 $ למניה
  סגור
 • שערוריה שחייבת להיבדק
  שלמה גרינברג 01/08/2015 10:22
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מילא הנפקה במחיר כזה אבל מה שיותר מדאיג הוא שההנפקה הזו נערכת בגלל שבעלי העניין, שכול כספי ההנפקה הולכים להחזרת חובות להם, החליטו לוותר על האופציה שהציעה החברה להחליף החוב במניות באותו המחיר. להדיוט זה אומר שבעלי החוב, שנמצאים בראדא כ 15 שנה כבעלי עניין מובילים ושלמעשה הם מקורביו של בודינגר היו"ר, החליטו שעדיף לקחת הכסף מאשר לקבל עוד מניות, רגע לפני "ההצלחה המובטחת" וקשה לי להאמין שהחברים מהונג קונג התרוששו לפתע או שלא מצאו חבר טוב לתת לו מתנה שכזו, מניות ראדא רגע לפני הפריצה. בעלי מניות מהציבור צריכים לבקש הבהרות. בכול שנותיי בבורסה לא נתקלתי במקרה שכזה
  סגור
 • 23.
  שלמה אין תחתית לסמסונג?
  אורי 31/07/2015 16:34
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה זה הדבר הזה איזה מנהלים יושבים שם כמה דוחות כבר עברו וכולם על הפנים מה לא יודעים לנהל שם?תודה
  סגור
 • סמסונג אינה אפל
  נדי 02/08/2015 00:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סמסונג אינה חברה חדשנית אלא מעתיקה. סמסונג נלחצת בין השוק הגבוה (יקר) שבו שולטת אפל בלי תחרות, לבין שוק הסמרטפונים הזולים שבו יש המון כרישים סינים וקוריאנים - כלומר סמסונג לא החליטה מה היא רוצה להיות. בנוסף סמסונג נמצאת באלקטרוניקה של צריכה - טלויזיות ומוצרים לבנים שאינם רווחיים במיוחד (פיליפס למשל יצאו מתחום זה). התחום היחידי שתורם הכנסות יפות לסמסונג הוא דווקא כיצרנית רכיבים עבור המתחרה שלה - אפל. סמסונג צפויים להמשיך לסבול - השוק נגדם, האופי הקוריאני נגדם, וחוסר המיקוד שלהם לא עוזר. למרות שיש להם מוצרים טובים, אפילו מעל הממוצע. אין להם חזון.
  סגור
 • אני ממשיך לקנות יש להם דויבנד גבווה נכון
  אורי 02/08/2015 11:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  9% ?
  סגור
 • סמסונג
  שלמה גרינברג 31/07/2015 17:39
  הגב לתגובה זו
  1 2
  לאחר שתקרא את הניתוח של טרפיס (ניתוח מצוין) http://www.trefis.com/company?hm=SSNLF.trefis&homeFeatured=SSNLF&from=home:companyText# תבין שהבעיה בשוק ההון ולא בחברה. הבעיה האמתית שלהם שהמשקיעים מעדיפים, בנושא הטלפון החכם (שאצלם זה כמחצית מההכנסות) את AAPL.
  סגור
 • תוגה אך מה אני אעשה שלא יודע לקרוא
  אורי 31/07/2015 21:47
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אנגלית בכל מקרה מקווה לטוב אם יש לך זמן לכתוה אודה לך
  סגור
 • 22.
  לשלמה האם שמת לב ש ORBK עומדת על מכפיל רווח עתידי 8
  CJ 31/07/2015 15:58
  הגב לתגובה זו
  1 1
  זה אמור להיות זול האם באמת כך, או שמסתתר משהו מאוחרי מאזן החברה
  סגור
 • אורבוטק
  שלמה גרינברג 31/07/2015 17:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אכן , מכפיל קונצנזוס ל 2016 עומד על 8.5 ומכפיל היסטורי על כ 23. כתבתי על אורבוטק רבות. הבעיה שהיסטורית ההכנסות והרווחים (או ההפסדים) היו ארטיים (עולים ויורדים) ובנוסף חלק מענקיות השבבים הקימו מחלקות בדיקה פנימיות. בנוסף, החברה נכנסה, מפעם לפעם, "להרפתקאות" שעלו ביוקר וסבלה מכך. עדיין, אורבוטק היא החברה המובילה טכנולוגית בתחום בדיקות המעגלים. אם אכן התחזיות יעמדו בציפיות אז המניה זולה יחסית
  סגור
 • 21.
  תודה רבה על טורים מבריקים
  amgn 31/07/2015 15:14
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סידרת לי טיול לקאריביים עם הטור שהתייחס לאמגן amgn
  סגור
 • 20.
  איך ״שום דבר מהותי לא השתנה״ כשסין נופלת ב-30%? (ל"ת)
  ד״ש 31/07/2015 13:06
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • לא סין נופלת, הבורסה נופלת, יש הבדל!! (ל"ת)
  שלמה גרינברג 31/07/2015 17:47
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • 19.
  בנק סנטדר - בעבר המלצת, מה קורה עכשיו? יש תחזית?
  bk 31/07/2015 11:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה, שלום לך. תענוג לקרוא את המאמרים שלך. עכשיו לשאלה: מה קורה לסנטדר SAN?
  סגור
 • שום דבר (ל"ת)
  שלמה גרינברג 31/07/2015 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • פירסמו דוחות אתמול- תתרגל כול 3 חודשים התקף לב
  אבי 31/07/2015 13:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יצאנו בזול (4 אחוז ירידה). ככה זה כשמחזיקים מניות במקום סלים.
  סגור
 • 18.
  השוק עושה תמיד הפוך ממה שמצופה
  נסיון של שנים 31/07/2015 10:07
  הגב לתגובה זו
  3 2
  כשכולם מצפים לירידות השוק עולה וכשכולם מצפים לירידות השוק עולה. מדוע ? בגלל הגדולים שכותבים את האופציות כשכולם מצפים לירידות הם קונים פוטים והגדולים מרוויחים
  סגור
 • נמק בבקשה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 31/07/2015 13:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 17.
  שלמה-תיקונים
  מנחם 31/07/2015 08:02
  הגב לתגובה זו
  0 1
  האם יש מצב,אכן יגיע תיקון,כרגיל יהיו הרבה שיקפצו על העגלה.צריך לזכור שהבורסות בשוק שורי הרבה שנים,ואולי הפעם יהיה לנו שוק דובי להרבה שנים.ואם טסלה תרד ל-161,ומאוחר יור ל-60,מה שאני חושב אם התיקון יתחיל לחכות,ולא למהר.
  סגור
 • 16.
  בנק סטאנטדר -ספרד
  גולש 30/07/2015 23:41
  הגב לתגובה זו
  0 1
  לשלמה ,אתה יכול להתייחס לירידה החדה במנייה,והחולשה בשבועות האחרונים
  סגור
 • ירידה חדה?
  שלמה גרינברג 01/08/2015 17:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הדו"ח שפורסם היה טוב מהציפיות
  סגור
 • 15.
  הצילו!
  שלמה 30/07/2015 22:16
  הגב לתגובה זו
  1 3
  מה האמריקאים רוצים מטאוארjQuery20309514113443437964_1438283663309 פשוט שוחטים אותה כל פעם מחדש וגם אחרי הודעות ודוחות מצויינים
  סגור
 • הכול אפשרי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 31/07/2015 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • טאואר ופנאסוניק ירדו 5 אחוז אתמול (ל"ת)
  סימול PCRFY 31/07/2015 08:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • חליאה לאללה אם בשבוע הבא בדוחות הם
  חיים 31/07/2015 08:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ינמיכו את התחזית לשאר השנה.
  סגור
 • יום רביעי, 5 לאוגוסט דוחות
  חיים 31/07/2015 00:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לפי הראיון עם המנכל כאן כנראה הרבעון בסדר - השאלה היא התחזית לשאר השנה. אם יורידו תחזית - חליאה לאללה.....
  סגור
 • 14.
  פוטומדקס
  משה 30/07/2015 22:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היתה פעם 12 דולר כיום דולר 1. נראה דווקא שההנהלה מנסה לשפר את המצב ומחקו את כל החובות. גם יש לה מכשיר מצויין שרץ. מה דעתך עליה?
  סגור
 • כתבתי, תחפש (ל"ת)
  שלמה גרינברג 31/07/2015 08:34
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 13.
  למה מלאנוקס צונחת?
  יאיר 30/07/2015 21:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אשמח לתגובתך. תודה
  סגור
 • יאיר - הסבר מאוד פשוט
  חיים 31/07/2015 22:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  QLGC הוציא דוח גרוע, קיבלה הורדת המלצה ונופלת 22 אחוז היום. מלאנוקס באותו התחום וחוטפת גם. המזל של מלאנוקס שהיר כבר פירסמה דוחות. אם אתה עוקב אחרי מלאנוקס שים גם החברה הזו במעקב.
  סגור
 • 12.
  שלמה היקר - אם תוכל בבקשה להתייחס לקאטרפילר
  CAT 30/07/2015 16:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פרסמה בשבוע שעבר דוחות רעים. ירדה חזק לפני וגם אחרי. האם לדעתך עתיד לחברה מאחוריה? האם הניהול הנוכחי בה יכול להצעיד אותה קדימה ולשפר את הרווחיות? נהנה תמיד לקרוא את כתבותיך, גם כשאיני מגיב
  סגור
 • CAT
  שלמה גרינברג 30/07/2015 18:04
  הגב לתגובה זו
  5 1
  אתמול קבלתי את המחקר העדכני שהוציאה סיטיגרופ על החברה עם המלצת HOLD שמתבססת על הירידה במכירות ועל ההנחה שהצמיחה הגלובלית תמשיך לדרוך במקום גם בשנה הבאה. בשנה האחרונה ירדה המניה ביותר מ % 30 בעיקר בגלל ההאטה בקצב הצמיחה הגלובלית והחשש מהאטה בסין. . רוב האנליסטים חושבים שזה יימשך עד סוף 2016 וכבר ראינו בעבר תקופות כאלו. יחד עם זאת מדובר בחברה המובילה בעולם לציוד כבד, מנועי דיזל וכו' שאינה מפסידה, מתייעלת בצורה מפליאה ומגדילה הדיווידנד (שכרגע נותן % 4 תשואה). לדעתי היא נכנסת לטריטוריית רכישה, בדיוק כמו שהיה בבואינג בסוף שנות ה 90. לי נראה שההתאוששות הגלובלית תצבור כוח אבל צריך לזכור ש CAT היא LEGGER, "מניה שמפגרת אחרי השוק" כך שההתאוששות שלה תבוא במהלך 2016. הדיווידנד הוא כרגע המחסום העיקרי נגד המשך הירידות. הניהול שם מצוין. .
  סגור
 • תודה רבה! (ל"ת)
  cat 31/07/2015 00:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  *** תמיד תמיד תתעלמו מהכותרת בכתבות של שלמה ***
  חיים 30/07/2015 15:05
  הגב לתגובה זו
  13 1
  גם אני נהנה כול שבוע מהכתבות המאלפות ונענס רק לקרוא את שלמה. אבל חשוב להתעלם מהכותרת - לא הוא קובע את הכותרת. אלה אותם "פישרים" שתוקעים באתר הזה כותרות שמתחילות במילים כמו "לא יאמן" "לשפשף את העיניים" - והופכים אותו מביז-פורטל לביז-בורדל.
  סגור
 • שלמה לא אחראי לכותרות....אבל!
  קליפ 31/07/2015 17:38
  הגב לתגובה זו
  4 2
  הוא נותן את הסכמתו,כמו שאר הכותבים, לכל כותרת ערמומית ושקרית ומטעה. לכן הוא שותף....סמוי אבל שותף. מהכותרות נגזרים הרווחים! לכן חשוב למנגנון ביז ללכוד ולרמות כמה שיותר תמימים. "מטורף ובלתי ניתפס...לשפשף אזור החלציים..."
  סגור
 • 10.
  שלמה, דעתך על AGQ + GDXJ כגידור מפני נפילות? (ל"ת)
  יוני 30/07/2015 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גידור בפני נפילות של מה?
  שלמה גרינברג 30/07/2015 15:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אלו סלים של זהב וכסף
  סגור
 • נפילה של שוק המניות (ל"ת)
  יוני 30/07/2015 17:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • בוא ונחשוב בהיגיון
  שלמה גרינברג 30/07/2015 17:32
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כפי שהסברתי, מאז תחילת המאה איבד הזהב את מעמדו כמכשיר הגנה, אגרות החוב של ממשלת ארה"ב החליפו אותו ממזמן (הן עלו בצורה חדה בתיקון 2011) נניח שתקנה כעת GDXJ ומתחילה מפולת, אתה מאמין שהסל יעלה? הוא לא עלה בתיקון הגדול של 2011. הבעיה היא שהפעם, אם יבוא תיקון גדול, גם אגרות החוב לא תקזזנה בגלל התקרבות העלאת הריבית. אם אתה רוצה הגנה יש סלי SHORT על ה S&P הבעיה היא שאם אתה רוכש סל שורט והשוק ממשיך לעלות, מה עשית? עזוב את השטויות, נהג בהיגיון.
  סגור
 • שלמה. קורלציה בין SPY ל- GDXJ היא 0.85-
  יוני 30/07/2015 19:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשש שנים אחרונות. מדוע קורלציה שלילית אינה גידור לדעתך? קורלציה שלילית זו ההגדרה של גידור. http://www.buyupside.com/calculators/stockcorrelationresultsinclude.php?symbol1=spy&symbol2=gdxj&interval=d&start_month=06&start_day=30&start_year=2005&end_month=06&end_day=30&end_year=2015&submit=Calculate+Coefficient
  סגור
 • 9.
  תעודת סל
  אבי 30/07/2015 13:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה שלום.האים אתה מכיר ת.סל המרכזת בתוכה חברות ביו טכנולוגיה?
  סגור
 • BBH (ל"ת)
  אבי 01/08/2015 10:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יש אין ספורסלים וקרנות ביו, תגוגל (ל"ת)
  שלמה גרינברג 30/07/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 8.
  דיי לפימפום: טבע וטלסה. (ל"ת)
  ניקי 30/07/2015 12:34
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 7.
  מאמר מצוין. תודה.
  רז 30/07/2015 12:31
  הגב לתגובה זו
  9 0
  .
  סגור
 • 6.
  שלומה אתה כותב נהדר ממתין לעוד כתבות ושאלה
  yvgeny82 30/07/2015 12:15
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איך לדעת תשפיע העלאת הריבית האם היא תשמש את הטריגר לירידות בשווקים. אני בדעה שלך שהירידות והתיקונים הן לצורך עליות חזקות יותר וגם ריבית לא תצליח למחוק את הצמיחה.
  סגור
 • הריבית
  שלמה גרינברג 30/07/2015 15:14
  הגב לתגובה זו
  6 1
  העלאת הריבית ברמה הנוכחית לא תשפיע כלל. ההפך, זה הסימן הטוב ביותר להתאוששות.
  סגור
 • 5.
  שלמה תעשה לנו בבקשה רשימה של מניות נחשקות
  רונן 30/07/2015 12:11
  הגב לתגובה זו
  3 0
  למקרה שתהיה מפולת
  סגור
 • תעקוב אחר הכתבות המצוינות של שלמה
  יעקב 30/07/2015 17:46
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ותקבל רשימה של מניות שהוא כותב שהם טובות להשקעה (לטווח ארוך). בסוף הכתבה הזאת הוא הזכיר 2 מניות MYL BIIB
  סגור
 • 4.
  שאלה לשלמה
  לוי 30/07/2015 12:08
  הגב לתגובה זו
  2 1
  איך יכול להיות שמחיר הזהב יהיה $850, הרי הממוצע של עלות כריה לאונקיה היא $1000 . אשמח לתשובה
  סגור
 • זהב
  שלמה גרינברג 30/07/2015 15:12
  הגב לתגובה זו
  2 1
  העלות שבמאמר, 850, מקורה במחקר מעודכן של אוניברסיטת קלגרי הקנדית. אני חושב שהעלות שרואים במאמרים, כ 1125 דולר, שמקורה מחברת Newmont Mining אינה הנכונה. בכול מקרה נותר בתחום מצב שדי דומה לנפט. עודפים גדולים ומכירות מסיביות של מדינות. איני חושב שהמחיר יגיע ל 850, הוא ייעצר בין 900 ל 1000 בגלל שהעודפים קטנים במהירות והיצרנים הקטינו הייצור. מה שבעייתי למחזיקי הזהב, כמו למחזיקי הנפט, הוא שגורם הפחד מתחיל לשחק וזה עלול לדחוף הזהב מתחת למחירים שציינתי.
  סגור
 • 3.
  יפן ועוד
  גולשת 30/07/2015 11:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלום שלמה, תודה על הכתבה המאלפת שלך. תרשה לי להיות קצת חלוקה על מה שכתבת. אני לא חושבת שיהיה מימוש כה עמוק בעיקר לנוכח הריבית הצפויה לעלות מעבר לפינה. לדעתי הדישדוש ימשך בספקטרום כזה או אחר.לא כך לגבי האגחים שם כנראה כן נחזה בנסיקת תשואות. ומשהו אחר- רבים בארה"ב נושאים עיניהם דווקא לשוק היפני וצופים בו באופטימיות גדולה.הנתונים אכן מאשרים שכך הדברים. האם גם אתה שותף לתחזית הזאת? כל טוב וסוף שבוע טוב לך.
  סגור
 • לגולשת
  שלמה גרינברג 30/07/2015 12:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כפי שכתוב בכתבה גם אני לא צופה תיקון גדול. התשואה באגחי"ם תעלה, לא תינסוק כי הפאד לא יעלו הריבית בגדול וכל העלאה מהרמה הנוכחית תשפיע מעט יחסית. אני גם מסכים שיפן מתעוררת וכתבתי זאת מספר פעמים מאז הפעיל אייב את תכניתו.
  סגור
 • 2.
  שלמה מצויין כרגיל ושאלה
  רון 30/07/2015 11:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אשמח דעתך על מניות נדלן מניב בארהב נוכח עליית הריבית הצפויה. תודה. רון
  סגור
 • לרון
  שלמה גרינברג 30/07/2015 12:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  העלאת הריבית מהרמה הנוכחית לא תשפיע כלל על הנדל"ן שימשיך להתחזק וזאת בעיקר בעקבות 3 עובדות. הראשונה שבחלקים גדולים של ארה"ב הנדל"ן עדיין לא התאושש. השנייה שחברות הנדל"ן האמריקאיות המובילות הפכו גלובליות וייהנו מהמשך ההתאוששות הגלובלית. לבסוף הסיבה החשובה ביותר אולי, זרם רכישות הנדל"ן של זרים בארה"ב, במיוחד מהמזרח, ממשיך לעלות. לא רק בגלל טיב ההשקעה אלא בעיקר מהאספקט הביטחוני (די בדומה לאגחי"ם האמריקאים.
  סגור
 • איך אתה מגדיר "התאוששות גלובלית"?
  גולש 30/07/2015 13:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כסף זול שמוזרם לשוק על ידי בנקים מרכזיים ומעודד לקחת הלוואות בריבית 0 - זו לא התאוששות אמיתית.
  סגור
 • וגם מעודד השקעות
  שלמה גרינברג 30/07/2015 14:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל מה הקשר להגדרת התאוששות?
  סגור
 • הזכרת בכתבה שיש התאוששות גלובלית.
  גולש 30/07/2015 15:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני פשוט לא מבין מדוע.
  סגור
 • 1.
  כתבה נהדרת
  קורא נאמן 30/07/2015 09:33
  הגב לתגובה זו
  8 0
  שלמה תודה על הכתבה הנהדרת.החלק המתאר את הערכים , צריך להיות בשעור הראשון של כל משקיע מתחיל בבורסה.חבל שבתיכון שלנו לא מלמדים/ מכינים את הצעירים כלום על כלכלה או שוק הון.
  סגור
 • תודה שלמה
  אורי 30/07/2015 09:53
  הגב לתגובה זו
  7 0
  אני גם חושב כמוך בהצלחה לכולם
  סגור