ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

רשת שופרסל בוחנת הנפקת מניות לציבור; המניה מאבדת 2.2% במחזור ער

שופרסל איציק אברכהן, צילום: סיון פרג'
רשת הקמעונאות שופרסל +0.89% שופרסל 2,270 +0.89% שופרסל בסיס:2,250 פתיחה:2,248 גבוה:2,290 נמוך:2,221 תמורה:18,118,917 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה אתמול לרשות לניירות ערך בת"א כי היא בוחנת הנפקת מניות לציבור שיוצעו בהצעה אחידה. המניה מגיבה לדיווח כאמור בירידה של מעל ל-2%, לאחר שגם אתמול רשמה ירידה חדה של 2.5%, במחזור מסחר ער במיוחד (כשעה לאחר פתיחת המסחר כמחצית ממחזור מסחר יומי ממוצע).
בדיווח נמסר כי נכון למועד הדוח, אין ודאות לגבי ביצוע ההנפקה, העיתוי שלה, היקפה ותנאיה. כמו כן בשופרסל הדגישו כי פרסום ד"וח הצעת המדף וביצוע ההנפקה, אם וככל שיבוצעו, יהיו כפופים לקבלת אישור דירקטוריון החברה
במסגרת הדיווח עידכנה הרשת אודות השקעתה בחברה כלולה (בה יש לחברה 37% מההון), המחזיקה בנכס מניב. נכון לסוף 2016 רשומה ההשקעה בספרי החברה בערך פנקסני נטו של 71 מיליון שקל. לקראת הדיווח הכספי של הרבעון הראשון השנה בוחנת שופרסל את הצורך בביטול הפרשה לירידת ערך ההשקעה וההלוואות שהעמידה שופרסל לחברה, וזאת בהיקף מוערך של עד 14 מיליון שקל, אשר ייזקפו כהכנסות לשורת רווח והפסד.
נציין כי ההנפקה שמבצעת שופרסל עשויה לסייע לחברה גם להיכלל בהרכב מדד המעו"ף בעדכון הקרוב, שיבוצע בחודש אוגוסט. הרשת עומדת כיום בכל התנאים הנדרשים לכניסה לת"א 35 והינה בעלת שווי השוק הגבוה מבין כלל החברות שלא נכללות במדד. בכך, בעדכון המדדים הקרוב עשויה שופרסל להיכנס למדד ת"א 35 על חשבונה של מניית אבנר יהש שצפויה להימחק מהמסחר, כל זאת בתנאי שהדברים יישארו כפי שהם כיום.
יחד עם זאת, נראה כי הרשת מנצלת את המומנטום החיובי בה היא נמצאת בתקופה האחרונה, שכן רק מאז תחילת השנה רשמה המניה תשואה חיובית מרשימה של כ-30% לשיא כל הזמנים ולשווי שוק של 3.8 מיליארד שקל. אחד הטריגרים העיקריים שתמכו בתנופת המניה הגיע מפרסום דו"חותייה הכספיים בחודש פברואר כאשר רשמה החברה זינוק חד (71%) בשורת הרווח הנקי בסיכום שנת 2016 לסך של 262 מיליון שקל. באותו היום זינקה המניה במעל ל-4%.
כמו כן, רק בתחילת החודש ביצעה הרשת עסקה משמעותית כאשר רכשה את 'ניו פארם' מידי המשביר 365 בעסקה הנאמדת בכ-130 מיליון שקל. בכך, חדרה הרשת לתחום חדשים כדוגמת הקוסמטיקה, הטואלטיקה ובתי המרקחת.
תנועת המניה ב-12 החודשים האחרונים (והנפילה הדו-יומית שמגיעה בתגובה לדיווח)
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה