ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

עסקת המכירה של מיטב-דש לקבוצת XIO מתנדנדת בעוצמה

צבי סטפק, צילום: ישראל הדרי; יח,צ
נראה שעסקת המכירה של בית ההשקעות מיטב דש -0.81% מיטב דש 1,351 -0.81% מיטב דש בסיס:1,362 פתיחה:1,341 גבוה:1,365 נמוך:1,332 תמורה:422,185 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לקבוצת XIO מתנדנדת בעוצמה. בית ההשקעות הוציא הבוקר דיווח לפיו המועד האחרון שנקבע בין הצדדים להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים חלף מבלי שהבקשות כאמור הוגשו על ידי קבוצת XIO. הודעה זו מגיעה לאחר שב-19 במארס הוציא בית ההשקעות דיווח לפיו קבוצת XIO עדכנה שהגשת הבקשות לרשויות הרגולטוריות השונות לשם אישור העסקה וקבלת היתרי השליטה התעכבה לאור רצונה של הקבוצה להשלים את מבנה ההשקעה שלה, אשר עשוי לכלול תוספת של שותף בינלאומי בעל שם. באותו היום ב-19 במארס צללה מניית מיטב ב-12% לאחר כותרות על תביעת ענק שמתנהלת כנגד XIO ועלולה להכשיל את העסקה מול מיטב.
בתוך כך, בדיווח מהבוקר נכתב כי "בהמשך לפגישות ולמגעים שהתקיימו בין הצדדים בשבועות האחרונים, הוסכם על ידי הצדדים כי לקבוצת XIO תינתן אורכה של חודשיים להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים, ואולם ככל שבתוך שבועיים ממועד פרסום דוח זה, לא תעמוד קבוצת XIO ביעדים אשר הוסכמו בין הצדדים ביחס להיערכות הפנימית של קבוצת XIO להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים, תעמוד לחברה הזכות למסור לקבוצת XIO הודעת הפרה של הסכם המיזוג לאלתר, ובמקרה זה, ובהתאם להוראות הסכם המיזוג, תינתן  לקבוצת XIO תקופה של עשרים ימי עסקים לתקן את ההפרות של הסכם המיזוג על ידה, טרם תעמוד לחברה, בין היתר, הזכות לבטל את הסכם המיזוג והעסקה".
במילים אחרות, במיטב-דש הציבו הבוקר אולטימטום לקבוצת XIO בניסיון לעצור את הסחבת שנוצרה.
לסיום נכתב כך בדיווח היום מצד בית ההשקעות: "יצוין כי למועד הדוח אין לחברה כל וודאות האם תגיש קבוצת XIO את הבקשות לאישורים הרגולטוריים עד למועד האחרון שנקבע בהודעת הארכה, וככל שיוגשו הבקשות אין כל וודאות כי יתקבלו מלוא האישורים הרגולטורים הנדרשים לשם השלמת העסקה, בהתאם, ובשים לב גם לאמור בדיווח המידי הקודם, אין ביכולת החברה להעריך במועד זה מהי ההיתכנות להשלמת העסקה". 
נציין כי לפי ההודעה הראשונית, רכישת מיטב-דש אמורה להתבצע לפי מחיר של 22 שקלים למניה. ביום ראשון סגרה המניה במחיר של 15.9 שקלים. כלומר אחרי שביום ההודעה בחודש דצמבר זינקה המניה ב-26% ובחודשים שלאחר מכן טיפסה עד למחיר של 18.5 שקלים,  נראה שכעת המשקיעים פחות חיוביים לגבי הסיכויים שהעסקה תצא לפועל.
ברקע להודעה צוללת מניית מיטב-דש ב-5% למחיר של 15.2 שקלים
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מיטב
  שלומי 12/04/2017 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 3
  מורידים את המנייה כי העיסקה סגורה תעלה שוב לשער 22 עם רווח נוסף ה הכסף כבר מוכן זה משחק של קונים חזקים כי שימו לב יש קונים לאחר הירידות
  סגור