מניית המעו"ף שחטפה קשות לאחרונה מקבלת המלצה חמה - "אפסייד של 25%"

האנליסט יונתן קרייזמן מסמן דווקא את המניה שעמדה במוקד הסערה בוול סטריט בשבועות האחרונים
 |  (6)
מסמנים תחתית?
סאגת מחיר ה'אפיפן' עדיין בכותרות אבל זה לא מפריע לירושלים ברוקראז' להתחיל לסקר את מניית {מיילן} בהמלצה 'תשואת יתר' במחיר יעד של 50 דולרים לאחר שירדה 19% בחודש האחרון ברקע לסגת ניפוח מחיר ה'אפיפן'. מדובר באפסייד של 25% על מחיר השוק, כאשר הסקטור כולו נמצא כבר זמן מה תחת הכוונת של הפוליטיקאים בארה"ב רגע לפני הבחירות לבית הלבן.
יונתן קרייזמן, אנליסט הפארמה של ירושלים ברוקראז', כותב כי הסיכון במניה מוגבל והתמחור הנוכחי מהווה הזדמנות כניסה נוחה וזאת למרות הזימון הצפוי לקונגרס (כדי להסביר איך נופח מחיר ה'אפיפן' ב-400%), החששות מרפורמה, הבעייתיות בממשל התאגידי ופוטנציאל הלחץ ממימוש החזקתה של טבע לאחר ירידה של  28% מתחילת השנה.
הסיכונים
אחת המטרות שעומדות בפני מיילן, ולאו דווקא קשורות באופן ישיר לביצועים, היא הצורך להוכיח לשוק שאין לה אחות בשם וליאנט. קרייזמן כותב כי מיילן מזוהה יותר ויותר עם וליאנט - חברה בעמדה מפוקפקת שאיבדה את אמון השוק - ועליה לבדל את עצמה ממנה, ולהערכתו השוק מקשר באופן לא מוצדק בין מצבה לזה של וליאנט. "וליאנט נתפסת כמי שמתחה עד לקצה את מדיניות העלאת המחירים האגרסיבית וכמי שהובילה את קדחת המיזוגים ורכישות. בסופו של דבר עליות המחירים חריגות ומניפולציות מסחריות הובילו לזעזוע בחברה ואת בכיריה להליכים משפטיים ועדויות בפני הסנאט. בתוך כך מבטחות וסיטונאיות כמו CVS Ceremark הודיעו לחברה על רצון לשינוי חד צדדי בתנאי ההקשרות - מה שהוביל את וליאנט להודיע ברבעון הרביעי של 2015 על הפחתת מחירים ברשימה ארוכה של תרופות. אנו מכירים בנקודות דמיון מטרידות באופן התנהלות החברות (כמו ממשלת תאגידי בעייתי, חוזר שקיפות) אך מדגישים הבדל מובהק באיכות הניהול העסקי שהציב את מיילן בראש סקטור הגנריקה".
סיכון נוסף נוגע לרפורמות ב-Healthecare ולסאגת ה'אפיפן'. קרייזמן כותב כי על אף שמיילן נמצאת בעין הסערה, ולמרות שהיא נפגעת מהרפורמה במערכת הבריאות האמריקאית שמידפקת על דלתה - החשיפה לרפורמה נמוכה ומרבית הפגיעה המתרכזת ב'אפיפן' - כבר מגולמת במחיר המניה.
"מצוקתה הגוברת של מערכת הבריאות האמריקאית משקפת משוואת Lose Lose עבור כל אחת מחוליות השרשרת, לרבות מיילן וכלל סקטור הגנריקה. מיילן וטבע אמנם פחות פגיעות ביחס לחברות הגנריות הבינוניות והקטנות. יחד עם זאת, מגמת הקונסולידציה בקרב המבטחות האמריקאיות, הנגזרת מלחצים תקציביים, מייצרת לחץ עקיף גם על ענקיות הגנריקה. לחץ שכזכור הוביל את ניסיון ההשתלטות של טבע על מיילן שלבסוף הסתיים במיזוג עם אלרגן".
בכך מפרט קרייזמן בנוגע ל'אפיפן': "החברה התנהלה באופן אחראי השנים האחרונות בכל הקשור לקביעת מדיניות מחירים בפעילות הגנרית - מהות עסקיה של מיילן. במסט קדימה אנו לא רואים פוטנציאל לפגיעה משמעותית בעסקי הגנריקה. אלא שבניגוד להתנהלות בגנריקה, הסקנדל סביב ה'אפיפן' הפך את מיילן לאחת מהחברות המושמצות והמזוהות ביותר עם תחלואי מערכת הבריאות האמריקאית. הירידה של 20% במניה מאז התפוצצה הפרשה נראית לנו מוגזמת ואינה משקפת את שווי התרופה מבחינה כלכלית. בהתחשב בסבירות לגנריקה בסביבות 2018, אנו מעריכים את שוויה של התרופה (אפיפן) ב-3 דולרים למניה בתסריט שמרני (וב-5 ד' בתסריט אופטימי). לאור השקתו הלא מתוכננת של ה'אפיפן' הגנרי אנו מביאים בחשבון סיכוי להורדת התחזית שעומדת על 6 דולרים למניה ב-2018", כותב קרייזמן.
נקודה נוספת בצד הסיכונים מתייחסת למוכרים גדולים פוטנציאלים, בהם טבע עם החזקה של 4.2%. "אנו צופים שטבע תהיה קלה יותר על ההדק מאשר אבוט שרמזה על נכונות לדבוק בהחזקתה".
הזדמנויות
בצד ההזדמנויות מציין קרייזמן את האינטגרציה של מדה (MEDA). "אנו מתרשמים שהשוק לא השתכנע מפוטנציאל הרכישה. לאור הציפיות הנמוכות אנו רואים אפסייד אפשרי בתסריט של אינטגרציה מוצלחת".
בהקשר של ה'אפיפן' קרייזמן כותב כי מיילן פועלת להקטנת התלות בתרופת הדגל שלה שכן יתר הפעילות צפויה להיות משמעותית יותר (כמו מדה ועסקי אבוט באירופה). "אנו מעריכים כי ב-2019 ה'אפיפן' יהיה אחראי ל-4% מההכנסות ועל 7% מהרווח הנקי לעומת 10% ו-18% ב-2016 בהתאמה".
הזדמנות נוספת מתייחסת לשינויים בממשל התאגידי שעשויים להציף אפסייד מיידי, כותב קרייזמן. "לאור מספר ארועים בשנתיים האחרונות, ברור שהממשל התאגידי הבעייתי מעיב על המכפיל של מיילן. לאחר שכבר רמזה על נכונות עקרונית לשינוי, יישור קו עם כללי ממשל תאגידי סטנדרטיים - עשוי לסייע בשיקום המוניטין וחזרת משקיעי ערך למניה".
בשורה התחתונה, קרייזמן צופה כי מיילן תסיים את השנה עם צמיחה של 18% במכירות  על רווח נקי של 4.96 דולרים למניה. 
מניית מיילן בחודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  כל מי שמשקיע במיילן מאחל לו שיפסיד כסף (ל"ת)
  איציק 100 09/09/2016 17:26
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • לאיציק מאחל לך שתירקב בגיהנום (ל"ת)
  שמואל 09/09/2016 23:04
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 2.
  לפני קרייזמן הייתה המלצה חמה נוספת ב-60$
  גיל 08/09/2016 13:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שהמניה תגיע ל-45 נתחיל ,אולי, לחגוג. נראה משימה קשה.
  סגור
 • 1.
  קניתי היום 15190
  סוחר 08/09/2016 13:34
  הגב לתגובה זו
  6 3
  כמה אחוזים ואני בחוץ קניתי ב 75k
  סגור
 • כי אני מכרתי לך בול את הכמות תלמד קל להיכנס אין יציאה (ל"ת)
  אתה לדעתי פריר עליז 08/09/2016 16:57
  הגב לתגובה זו
  1 4
  סגור
 • ספק אם יש לך גרוש על התחת..אללק מכר כמות מיילן ..כ
  נור אשמס מאום אלפחם 08/09/2016 19:34
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לך חפש מי שינענע אותך.............
  סגור