ירושלים ברוקראז' מספק המלצה לטבע - האם עדיין כדאי להיכנס להשקעה במניה?

ירושלים ברוקראז' נותר עם המלצת 'תשואת יתר' קובע מחיר יעד של 80 דולר למניה - אפסייד של 16% ממחיר השוק
 | 
טבע, צילום: Getty images Israel
שבוע לאחר חתימת עסקת הענק של ענקית הגנריקה הישראלית טבע -0.42% טבע 8,106 -0.42% טבע בסיס:8,140 פתיחה:8,134 גבוה:8,190 נמוך:8,059 תמורה:23,060,190 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: על רכישת החטיבה הגנרית של אלרגן, ירושלים ברוקראז' מספק היום המלצה ברורה לגבי מניית טבע במתכונת החדשה, ועונה על השאלה האם המימוש של הימים האחרונים מהווה נקודת כניסה?
בניגוד ל-UBS שלא צופה המשך עליות במנייה, ירושלים ברוקראז' נותר עם המלצת 'תשואת יתר' למנייה וקובע מחיר יעד של 80 דולר למניה - אפסייד של 16% לעומת מחיר השוק. מחיר היעד נגזר מרווח ממוצע של 6.6 דולר למניה לשנים 2017-2018.
"לאחר הרכישה קשה להשוות את טבע לחברות גנריות גדולות נוספות. אנו רואים ברכישת הגנריקה מאלרגן שובר שיוויון שבנוסף לרציונאל העסקי, מסירה מהשולחן אי ודאות רבה שהטרידה את השוק במהלך סאגת מיילן. סיפור ההשקעה בטבע לאחר המיזוג משתנה מהקצה והצלחת האינטגרציה תהפוך לדעתנו למוקד המרכזי במניה. אנו רואים במימוש של הימים האחרונים נקודת כניסה מעניינת".  
מלבד העסקה המדוברת שנחשבת לעסקה הגדולה ביותר של חברה ישראלית, טבע דיווחה בסוף השבוע שעבר על תוצאות רבעון חזק הודות למכירות הגבוהות של תרופת הדגל הקופקסון ושל תחום הגנריקה בארה"ב, לעומת תוצאות פושרות יותר באירופה ושאר העולם. מכירות הקופקסון עמדו על 1,054 מיליון דולר (ארה"ב - 870 מ' ד', שאר העולם – 184 מ' ד'), לעומת הצפי של ירושלים ברוקראז' למכירות של 1,012 מיליון דולר. טבע מסרה כי אינה רואה שינוי במדיניות המבטחות בארה"ב עם תפוגת הפטנט וכניסת הגנריקה של מומנטה, שצברה בינתיים רק 1.5% בכלל מרשמי הקופקסון. בירושלים ברוקראז' מזכירים כי מומנטה צפתה כניסה איטית בשלב הראשון עקב מגבלות יצור.
האם המימוש במניה מגלם את ההנפקה הקרבה?
להערכת ירושלים ברוקראז' מימוש של 4% בערך בשווי המניה מאז הרכישה נבע בעיקר מהנפקת המניות הצפויה בשווי 7 מיליארד דולר ואולי סקפטיות לגבי יכולתה של החברה לחפות בעתיד על ביצועים חלשים מחוץ לארה"ב. "בזכות הרציונל במיזוג והמתווה הברור, אנו רואים פוטנציאל מעבר למועד ההנפקה כפי שמפורט בסעיף התמחור. לאחר חודשים של דשדוש במניה עקב אי הודאות הכרוכה בתסבוכת עם מיילן, אנו חושבים שטבע מציעה סיפור השקעה מעניין ומסלול ברור לניצול הזדמנות הגלומה במיזוג. בניגוד לרכישה אינובטיבית כמו ספלון, אנו מתייחסים לאינטגרציה גנרית כאיזור הנוחות של טבע - לבטח כשהמושך בחוטים הינו מנהל החטיבה הגנרית בטבע, ולא אחר ממי שניהל את אקטיביס האירופאית עד 2014.
"עד למיזוג המלא ברבעון הראשון של 2016, אנו מעריכים שהשוק יתרכז בקצב שחיקת הקופקסון בארה"ב, באיום הגנרי על גרסת ה-40 מ"ג, וברכישות צפויות כמו פעילות ביוגנרית או רכישה אינובטיבית בסדר גודל דומה לאוספקס. בהתחשב בגודלה של טבע לאחר המיזוג, אנו צופים פחות תנודתיות במניה סביב התפתחויות בתרופות אינובטיביות או לחילופין רכישות אינובטיביות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה