אלקטרה נדל"ן מממשת מלון בבלגיה ב-206 מיליון שקל

חברת בת מכרה את המלון באנטוורפן הכולל 210 חדרים. אלקטרה נדל"ן תקבל תמורת חלקה 42 מיליון שקל
 |  (1)
גיל רושניק, צילום: אלסין דווידי
חברת אלקטרה נדל"ן ממשיכה ביישום תכניתה למימוש נכסים. היום מדווחת החברה (ד') כי חברה כלולה המוחזקת על ידה בשיעור של 60% חתמה על הסכם למכירת חלקה בבית המלון שבעיר אנטוורפן שבבלגיה, לפי שווי של כ-206 מיליון שקל (כ-49 מיליון אירו), הכולל גם הלוואה שהרוכש נטל על עצמו.
אלקטרה נדל"ן תקבל תמורת חלקה בחברה שהחזיקה בבית המלון כ-42 מיליון שקל (כ-10 מיליון שקל), ותרשום תזרים מזומנים חופשי בסכום דומה.
 
בית המלון הנמכר מכיל 210 חדרים, והוא ממוקם במרכז העיר העתיקה באנטוורפן. המלון מושכר ומנוהל על ידי רשת הילטון בחוזה שכירות ארוך טווח. אלקטרה מכרה את הנכס על פי שוויו בספרים. ניל סטו ממשרד "גולדפרב – זליגמן" ייצג את החברה בעסקה.
 
גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן "העיסקה הנוכחית ממשיכה את יישום אסטרטגיית המימושים של אלקטרה נדל"ן, במטרה להפחית את חוב הסולו של החברה, והיא מניבה לחברה תזרים חופשי משמעותי ביותר. העיסקה מתווספת למימושים נוספים שביצעה החברה בשנה האחרונה, ושהביאו לשיפור איתנותה הפיננסית".
"במקביל, אנו פועלים להשבחת ולפיתוח הנכסים הקיימים של החברה, ובהקשר זה ראוי  לציין, כי עד כה הושכרו 70% מהשטחים במתחם "סוהו" המוקם בימים אלה באזור פולג. בנוסף, סיימנו בחודש שעבר את פרויקט דירות היוקרה שלנו במונטירואל קנדה והתחלנו למסור דירות לרוכשים כך שהרבעון נכיר בהכנסה בדירות אלה ונפחית משמעותית את החוב של הפרויקט. כמו כן, אנו ממשיכים בפעילות היזום למגורים בהודו המהווה את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים שלנו".
 
עסקה זו מצטרפת לשלוש עסקאות נוספות שביצעה החברה מתחילת השנה: הסכם למכירת בית קודאק בתמורה לכ- 103 מיליון שקל, לחברה נבע מהעסקה תזרים של כ-57 מיליון שקל. השלמת מכירת חלקה (25%) במגדל אלקטרה בתל-אביב בתמורה לכ-300 מיליון שקל, לחברה נבע מהעיסקה תזרים בסך של כ-104 מיליון שקל. כמו כן, בחודש מאי האחרון דיווחה החברה, כי חתמה על סכם למכירת בניין משרדים בארה"ב בתמורה לכ-225 מיליון שקל, לחברה נבע תזרים של כ-31 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כאן רואים את המוסדיים באלקטרה נדל"ן
  משקיע 01/07/2015 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  https://stocker.co.il/profile/1339-comp81
  סגור