המספרים של גוגל בחוץ: מציגה דו"ח מעורב, המניה נופלת 1.8%

עונת הדו"חות עולה שלב הלילה עם דיווחים של ענקיות טכנולוגיה כמו אינטל ומיקרוסופט
 | 
עונת הדו"חות
עונת הדו"חות עלתה שלב הלילה, עם דיווחה של ענקית הטכנולוגיה גוגל (סימול: GOOG). בשורה התחתונה גוגל הציגה רווחים של 9.36 דולר למניה, לעומת צפי של 9.64 דולר למניה. הכנסות החברה הגיעו לכדי 26.06 מיליארד דולר, אשר גבוהות מצפי השוק שחזה הכנסות בסך של 25.26 מיליארד ד'. מניית גוגל יורדת הבוקר בשיעור של 1.8%. 
הדו"ח מסביר כי ההכנסות הגבוהות מהצפוי הגיעו בעקבות העלייה בהכנסות מפלטפורמת הפרסום ביוטיוב וסקטור החיפושים דרך הסמארטפונים. אם כי בהתבטאויות מחוץ לדו"ח בכירים בגוגל טענו כי הפרסום ביוטיוב גדל, אך לא בקצב של שאר מנועי ההכנסות של החברה. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
מה שמפתיע בדו"ח הנוכחי הוא הקפיצה במיסוי. גוגל כתבה בדו"ח כי המיסוי האפקטיבי שלה הגיע לכדי 22%, לאחר שהיה רק 5% באותו הזמן אשתקד. גוגל, אשר מבוקרת לעיתים על המיסים הנמוכים שהיא משלמת במקומות בהם היא פועלת מסביב לעולם, לא סיפקה הסבר מפורט בנוגע לקפיצה בשיעור המס.
אם כי על פרשנים, החברה החלה לשלם מס גבוה בעיקר בשל תקנות חדשות שנכנסו בשנה האחרונה בארה"ב. התקנה נוגעת לצורך בתשלום מס נוסף שנוגע לתשלום לבכירים על ידי מניות החברה. 
לצד גוגל, גם מיקרוסופט (סימול: MCSF) פרסמה את הדו"ח והציגה תוצאות טובות יותר. ענקית התוכנה הציגה רווח של 83 סנט לעומת צפי שוק של 79 סנט. הכנסות החברה לרבעון הסתכמו ב-26.07 מיליארד דולר, לעומת צפי של 25 מיליארד דולר. מניית החברה עולה בשעות המסחר המאוחר בכ-1%. מניית מיקרוסופט עולה 1.4% במסחר המאוחר. 
עסקי הענן של מיקרוסופט ממשיכים להיות מנוע רציני להכנסות החברה. אלו הכניסו 6.86 מיליארד דולר ברבעון השני הפיסקלי של החברה. התוצאה הייתה גבוהה הן מצפי המשקיעים והן מצפי הנהלת החברה. הכנסות החברה מ-AZURE מותג הענן העיקרי של מיקרוסופט כמעט והכפיל את עצמו בשנה האחרונה. 
אינטל (סימול: INTL) פרסמה דו"ח חיובי שבו הציגה רווחים רבעוניים של 79 סנט למניה לעומת 74 סנט למניה. הכנסות החברה הגיעו ל-16.37 מיליארד דולר, לעומת צפי של 15.75 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה