על רמת הסיכון של ה-S&P500 בשבוע שאחרי הבחירות

המנתח הטכני של Bizportal על המדד המוביל בוול סטריט
 | 
(22)
מעבר לים
התגובה ההפוכה של השווקים לציפיות שיצרו תוצאות הבחירות אינה דבר חדש. שווקים אינם תוכנית כבקשתך ותדיר הם נעים בניגוד גמור לציפיות. אלא שכאן יש לבדוק האם התנועה ההפוכה יצרה מצב המחייב בחינה מחודשת של ההערכות או האם רמת הסיכון עלתה או ירדה כתוצאה מכך. ההחלטות אינן פועל יוצא של תחושות אלא של תהליך קבלת החלטות עקבי, אובייקטיבי ומסודר.
מהי שבירת רצף עולה? 
בשיטת הרצפים שפיתחתי אני מלמד שבשבירת רצף עולה שער הנעילה של סוף התקופה נמוך מהשער הנמוך של הנר הגבוה ביותר שנקבע במהלך הרצף העולה. וזו סיבה מצויינת לצאת מהשוק למי שאינו מעוניין להמר על הכיוון. לא מדובר בשינוי או היפוך מגמה כי אם  מעבר לתיקון טכני.
דוגמאות לשבירת רצף עולה אפשר לראות בגרף החודשי המצורף, לפיו שבירת רצף אינה מבטיחה ירידות אם כי מדובר באירוע המעלה משמעותית את רמת הסיכון. שבירת רצף עולה יכולה להסתכם בנר בודד ויכולה להוביל לגל ירידות משמעותי. לכן, עבור מי שאינו מעוניין בסיכונים מיותרים שבירת רצף עולה מהווה סימן ליציאה מהשוק עד לקבלת צפירת הרגעה.
מה קורה אחרי שבירת רצף עולה?
בלא מעט מקרים אחרי שבירת רצף עולה בגרף החודשי יש עליות. ביוני 2015 נשבר הרצף העולה ומיד לאחר מכן רשם השוק האמריקאי עליות מיידיות וסגר חודשי חיובי כפי שאפשר לראות על הגרף. למרות עליות אלו נותר הרצף בגרף החודשי יורד והשוק שב לרדת חודש מאוחר יותר. ביוני 2008 ובנובמבר 2007 נשבר הרצף העולה בגרף החודשי. הירידות בוששו לבוא ומיד לאחר מכן נרשמו עליות. למרות זאת לא נשבר הרצף היורד בחזרה והירידות הגיעו במלוא עוזן. בנובמבר 2000 שוב שבירה של הרצף העולה ללא תגובה מיידית. חודשיים מאוחר יותר הרגישו המשקיעים את נחת זרועו של השוק. 

 

ומה היום?
העליות של הימים האחרונים  לא שברו את הרצף היורד. השוק האמריקאי מצוי עדיין מתחת לממוצע הנע ל-5 חודשים, כך שלמעשה דבר מהותי לא השתנה. 
בגרף היומי
בגרף היומי יש להביט על שלושת הימים האחרונים המלמדים שהרצף העולה נחלש. ברצף עולה חזק שער הסגירה גבוה מהגבוה של היום הקודם. אפשר לראות ששער הסגירה של יום חמישי נמוך מהגבוה של קודמו. כנ"ל לגבי יום המסחר שנעל את השבוע. כאשר שערי הנעילה של היום נסוגים ונותרים מתחת לגבוה של היום הקודם המשמעות היא היחלשות הרצף. 

סימן לירידות יגיע כאשר הרצף העולה בגרף היומי ישבר ויישר קו עם החודשי.  

 

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
*הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד
תגובות לכתבה(22):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  תנפיקו מניות לציבור אבל לעולם אל תקנו מניות סוד ההצלחה. (ל"ת)
  הגמל המעופף 19/11/2016 23:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  המשך לעושה סדר בשוק ההון
  עושה סדר 14/11/2016 11:50
  הגב לתגובה זו
  6 0
  צריך להבין שכל התחום הזה הוא תלוי מסגרת זמן וזה צריך להיות מותאם לכל בן אדם בנפרד בהתאם לאישיות שלו ... לכסף שיש לו להשקיע ולא בכסף שיש לו למטרה אחרת .. לכמה זמן יש לו להשקיע בתחום ובכלל מה הוא מצפה לעשות מההשקעה שלו עיקר הבעייה היא בדיעה הרווחת שנוצרה במדינת ישראל בפרט וזה בעיקר לאור פרסומים הזויים ושלילים צריך להתייחס לעניין ברצינות וזה מקצוע לכל דבר ועניין וכמו שלא היית נהפך להיות עורך דין בחצי שנה לא תוכל להיות משקיע עם מספיק תובנות וכילים כדי לדעת להיות ריווחי בתקופה כל כך קצרה לסיכום מה שבאמת הופך משקיע או סוחר למשקיע/סוחר טוב זה תוכנית עבודה ברורה מאוד ... סבלנות ומשמעת עצמית ... ניהול סיכונים נכון .. וידע כזה או אחר דבר אחד בטוח שזה תהליך ארוך שדורש תיקונים לאורך כל הדרך בדברים שאנחנו פחות טובים בהם ומלא ניסוי ותעייה עד שהופכים להיות עם מאזן חיובי ויציב ויודעים בדיוק מה עושים בכל מצב נתון בהצלחה לכולם
  סגור
 • לא מתעסק בטכני
  א100 14/11/2016 15:14
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ואף לא מבין גדול בשיטה. דבריך כתובים יפה ובטעם ועושה לי חשק של להסכים איתך.
  סגור
 • אתה לא מבין בניתוח טכני מכוון שאין מה להבין שם .......
  יוסף 14/11/2016 16:52
  הגב לתגובה זו
  4 2
  שיטה שאין לה שום קונצנזוס זה שיטה כושלת שאין לה שום בסיס כל אחד יכול להבין אותה איך שהוא רוצה ,כל אחד רואה בגרף משהוא אחר או יותר נכון את מה שהוא רוצה לראות ומשתמש בסטטיסטיקה סובייקטיבית ,וכול אחד מכניס נתונים אחרים ולכן אין לה שום אחיזה במציאות חוץ מאשליית הידע והמימניות . אנשים שוכחים שברגע שהם מוכרים מנייה יושב מעבר למסך אחר אדם שחושב שהוא לא פחות חכם מהם שהוא קונה אותה . אני עוד לא שמעתי על שום שיטה מתמטית שכל אחד מכניס לנוסחה נתונים אחרים בלי תבנית מוגדרת שהוכיח את עצמה אלה תבנית הזויה מותאם לכל בן אדם בנפרד בהתאם לאישיות שלו . תחשוב למשל שכל אחד יחשב מהירות בצורה אחרת במקום להשתמש בנוסחה המקובלת של מהירות כפול זמן = דרך כדאי .שתוצאות נכונות לפחות בהסתברות מעל חוכמת מטבע היו נכונות צריך להכניס גם נתונים נכונים ולא כל אחד מה שהוא רואה או יותר נכון מה שהוא רוצה לראות יש לך מעל 1000 כלים טכניים ועשרות שיטות שבאות לחזות אותה תוצאה האם השוק או המנייה תעלה בעתיד או תרד ואת זה שום גרף ושיטה בעולם לא יכולה לחזות יותר טוב ממטבע או מקוף שבוחר מניות או מדדים באופן רנדומלי .
  סגור
 • תגובה ליוסף
  עושה סדר 14/11/2016 18:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם היית קורא את מה שכתבתי היית מבין שהמטרה היא לא לחזות את השוק ב 100% אלה להעריך באחוזים יותר גבוהים לפי הכילים הסטטיסטים שסוחר אמור להכיר אותם היטב את כיוון השוק או לפחות להעריך מה הוא מתכוון לעשות אם זה יקרה בפועל או לא זה לא באמת משנה כל עוד הוא יודע להשתמש בניהול סיכונים נכון עד כמה שאני מבין המהות בלהיות משקיע\ סוחר שורה תחתונה זה להיות ריווחי וזה לגמריי אפשרי בעבודה נכונה זה לא אומר שבן אדם מחזיק כדור בדולח ביד ושהוא יודע בדיוק מה השוק יעשה...אין קשר בין הדברים אני לא באמת יודע מה הרקע שלך או ההבנה שלך בתחום אני כן מסכים שההצגה של התחום שגוייה ואין דבר כזה גורו או נביא זה שילוב של המון מרכיבים יחד והשאיפה היא ריווחיות ולא לנבא
  סגור
 • תגובה ליוסף
  עושה סדר 14/11/2016 18:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם היית קורא את מה שכתבתי היית מבין שהמטרה היא לא לחזות את השוק ב 100% אלה להעריך באחוזים יותר גבוהים לפי הכילים הסטטיסטים שסוחר אמור להכיר אותם היטב את כיוון השוק או לפחות להעריך מה הוא מתכוון לעשות אם זה יקרה בפועל או לא זה לא באמת משנה כל עוד הוא יודע להשתמש בניהול סיכונים נכון עד כמה שאני מבין המהות בלהיות משקיע\ סוחר שורה תחתונה זה להיות ריווחי וזה לגמריי אפשרי בעבודה נכונה זה לא אומר שבן אדם מחזיק כדור בדולח ביד ושהוא יודע בדיוק מה השוק יעשה...אין קשר בין הדברים אני לא באמת יודע מה הרקע שלך או ההבנה שלך בתחום אני כן מסכים שההצגה של התחום שגוייה ואין דבר כזה גורו או נביא זה שילוב של המון מרכיבים יחד והשאיפה היא ריווחיות ולא לנבא
  סגור
 • קודם כל אתה צודק שצריך ניהול סיכונים ....
  תגובה לעושה סדר 14/11/2016 19:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני כבר 12 שנים בשוק ההון התנסיתי בכל השיטות וירדתי לעובי הקורה במידע וקריאה בכל שיטה ושיטה . ניתוח טכני לא נותן לך שום אינפורמציה הטובה מחוכמת המטבע זה סטטיסטיקה סובייקטיבית שאין לה שום אחיזה למציאות האי ודאית הקיימת של מערכת כאוטית רבת משתנים שאין היום שום דרך או שיטה לחזות אותם מעל הטלת מטבע . גרף עבר לעולם לא יכול לתת לך אינדיקציה לעתיד יותר מניחוש רנדומלי, קל וחומר ששיטה הטכנית היא בעני המתבונן כל אחד רואה משהוא אחר . השיטה היחידה שהיא בעלת ההסתברות הגדולה ביותר להרוויח היא רק השקעה לטווחים ארוכים מאוד בביזור נכונה בצורה סקטוריאלית וגאוגרפית בעיקר במדדים בעלי סטיית תקן נמוכה יותר . לצערי אי אפשר להעריך את השוק לטווחים קצרים ובטח אין שום יכולת לתזמן אותו מכוון שיש כל כך הרבה משתנים חבויים וגלויים שמשפעים עליו ברזולוציות שונות ונקודת זמן שונות על ציר הזמן . תעשה ניסיון תשקיע בתיק וירטואלי בשיטת הניתוח הטכני ותבנה תיק יחס בשיטת בחירת מדדים ומניות בצורה רנדומלית או אינטואיטיבית ותראה שלא היה לך אבדל בין התיקים ואולי הרנדומלי יציג תשואה גבוה יותר .
  סגור
 • דרך הגב הדבר נכון גם לכל המנתחים הטכנים .....
  ישראל 14/11/2016 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מאחורי כל מנתח טכני שחושב שהוא חכם יותר ויש לו את השיטה המנצחת יושב מנתח טכני אחר במקום אחד שיש לו דעה הפוכה משלו וחושב שהוא יותר כחם ממנו ולו יש את השיטה המנצחת ולכן והוא ממליץ הפוך ממנו .
  סגור
 • לחבר יוסף
  א100 14/11/2016 17:46
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אין לך בעיה איתי. יש לך בעיה אמיתית עם החבר עושה סדר (5+6)נראה בעליל כי מפגש פסגה ביינכם עלול/עשוי להוציא ניצוצות רבים. נא התייחס לדברי חברנו שציינתי..אני סתם רופא שרחוק מהנושא הספציפי. אני רק חושב ידידי המלומד שאינך יכול לפסול במחי יד שיטה שעשרות מליונים עובדים ומאמינים בה. ולגביי..אני לא מבין בזה כי החלטתי לא להבין בזה במודע..ואיני בטוח שאין בכלל מה להבין שם כדבריך. זאת קביעה אכזרית ומתלהמת במקצת. ערב טוב.
  סגור
 • זה שמליונים משלים את עצמם עדין ....
  ל 100 14/11/2016 19:41
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לא נותן הוכחה לנכונות השיטה בדיוק כמו שמיליונים שמאמינים בפסל הבודה לא נותן לו את הכוח לשלוט בעולם . רוב המנתחים הטכניים מתעשרים רק ממתן הצעות כושלות מבחינה מחקרית למעטים יש הצלחות חד פעמיות מעצם חוק מספרים גדולים ולא מאיזה ידע מעשי שלך אין אותו פשוט הטעיה פרסום והטעית הישרדות יוצרת מצג שב כאלו יש לשיטה איזה ערך מכוון שמצליח אחד מתפרסם לאומת אלפים ומאות אלפים לא פחות חכמים ממנו שנכשלו שאותם אף אחד לא מפרסם .ולסיום אני עוד לא ראיתי שמר גורביץ מציג תיק יחס חוץ מלפרסם את הצלחותיו המעטות ולקבור את כשלנוותיו הרבים ולהציג מצגי שב . להציע הצעות ללא בסיס כל אחד מהרחוב יכול .
  סגור
 • 5.
  עושה סדר בשוק ההון
  עושה סדר 14/11/2016 11:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בתור התחלה יש חוק שאומר תסחר את הידע שלך בלבד כי לכל אחד יש אופי שונה רמת סיכון משתנה וציפיות שונות במה הם מצפים להשיג בלהתעסק בתחום או בלהיכנס לעסקה כזאת או אחרת ככה שלבוא ולהאשים את גורביץ זה קצת לא נכון כי כל אחד שעושה ניתוחים לכלל אומר במפורש שהניתוח לא מהווה יעוץ ואין לראות בזה המלצה להשקעה או במילים אחרות הוא לא יועץ השקעות ( ואני לא ממש מהעוקבים אחרי ניתוחים של אחרים ככה שאין לי אינטרס לצדד בו או להפך) בכללי זה נכון שאי אפשר לחזות את השוק אבל מי שמתעסק בניתוח טכני ומכיר את הכילים שלו היטב יכול להעריך באחוזים יותר גבוהים איפה התמיכה/התנגדות שיש בשוק ומה הוא שואף לעשות אבל אלו רק הנחות עבודה שהמנתח עושה כדי להעריך מה השוק ירצה לעשות ... בפועל השוק יכול לעשות מה שהוא רוצה ולכן הכלי המנחה של בן אדם שעוסק בתחום ומבין דבר או שתיים זה בעיקר ניהול סיכונים וזה מה שגורם לו להיות ריווחי לאורך זמן בשילוב עם עוד נתונים שחייבים בשוק כזה כמו סבלנות... משמעת עצמית גבוהה מאוד ...וניתוח טכני ברמה טובה ושילוב של פנדמנטלי
  סגור
 • ואי אפשר בלי..
  א100 14/11/2016 15:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איילוש .חזק ואמץ. נראה שאתה יודע ומכיר את השיטה (לפי ראות עיני ואף לפי חברים שכן בעניין..)מהטובים שיש ודבק בה בנאמנות רבה. נ.ב:אני ואייל לא מכירים ולא היתראנו מעולם.
  סגור
 • 4.
  קצת צניעות לא תזיק לאף מגיב כאן ! (ל"ת)
  ציון 14/11/2016 09:26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • נאה דורש נאה מקיים שגורביץ היה צנוע ....
  משה 14/11/2016 09:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גם המגבים היו כאלה
  סגור
 • בראש שלכם. לא יורד גשם. אתם סתם יורקים כמו דבילים. (ל"ת)
  אבל איזה מגבים 14/11/2016 11:11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 3.
  תראו מה גורביץ "ניבא" לפני הבחירות ..
  יוסף 14/11/2016 08:36
  הגב לתגובה זו
  3 0
  "בסוף אוקטובר ניתן סימן ברור ליציאה מהשוק: שבירת רצף עולה. ושוב, בפעם המי יודע כמה, הוכח שאין תחליף לשיטת הרצפים שפיתחתי כמרכיב מרכזי בהחלטה לצאת החוצה"בנתיים "נביא" כהרגלו טועה בגדול ומוכיח בפעם המי יודע כמה שניתוח טכני שווה להטלת מטבע עם רצפים או בלי רצפים .
  סגור
 • טען עוד
 • 2.
  מעט ישנה
  עוד 14/11/2016 08:21
  הגב לתגובה זו
  0 1
  דעתו השווקים לראלי סוף שנה ראלי טראמפ
  סגור
 • 1.
  הזהב
  משה 14/11/2016 08:11
  הגב לתגובה זו
  1 2
  מה עם הזהב שהיתה בטוח שצריך לקנות הוא יורד כבר כמה ימים
  סגור
 • זהב
  סלבה 14/11/2016 09:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  זהב זו השקעה לתווך ארוך, לא מתייחסים לתיקונים תכניים
  סגור
 • זהב זה ממש לא השקע לטווח הארוך זה מראה .....
  22 14/11/2016 09:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמה אתה לא מבין בהשקעות ולכן אתה עיוור לאשליות האיליות הוא מוגדר בסקטור הסחורות וזהב אין בו שום ערך כלכלי חוץ ממסחר ספקולטיבי או הגנתי .
  סגור
 • אז אגרתי בביית בבטון ובכספות
  בסדר 14/11/2016 11:13
  הגב לתגובה זו
  2 1
  במשך השנים כמה מאות קילוגרם ויש לי על זה יותר ממניות ומטבע ואיגרות והכל במשך השנים. זה אצלי קרוב ליד וללב.
  סגור
 • עוד פעם טועה דבר ראשון ..........
  22 14/11/2016 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אג"ח נחשבת השקעה סולידית ואתה לא יכול להשוות אותה להשקעה ספקולנטית בסטיות תקן גבוהות מאוד .דבר שני בטח הזהב שלך מתחת לרצפה לא עשה יותר ממניות - טבע או אפל מיקרוספוט וגם לא יותר ממדד הנאסד"ק או ת"א (ועוד ידי נטויה בדוגמאות ) תבדוק אתה כמה עשה הזהב ומשך שנים וכמה עשתה מניית טבע בתקופות הטובות שלה אפל וכו' ואני לא חשבתי עוד את הדיבידנד שהם נתנו במשך שנים .זהב לא מיצר ערך כלכלי השקעה בזהב טובה לספקולנטים שחושבים שהם יודעים לתזמן את השוק ולאלה שרוצים חוף מבטחים בסערות גועשות .
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות