הכשרה אלפא חתמה על הסכם שותפות לפרויקטי התחדשות עירונית בתל אביב

|
(2)
עופר נמרודי (צילום: ורדי כהנא), צילום: ורדי כהנא

קבוצת הכשרת הישוב -2.52% הכשרת הישוב 5,226 -2.52% הכשרת הישוב בסיס:5,361 פתיחה:5,255 גבוה:5,363 נמוך:5,151 תמורה:4,869,324 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מעמיקה את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית, כאשר חברת הבת, הכשרה אלפא, המרכזת את פעילות הקבוצה בתחום ההתחדשות העירונית, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת "ניסים אסייג התחדשות עירונית" (NSA). מדיווח החברה עולה שהשותפות בין החברות תחל באופן מיידי בשני פרוייקטים בתל-אביב בהיקף של 455 יחידות דיור.

מהדיווח עולה כי מדובר בהסכם מסגרת לייסוד חברה משותפת או שותפות מוגבלת והסכם הלוואה. ההסכם בין החברות מסדיר את שיתוף הפעולה בתחום הייזום, התכנון והביצוע של פרויקטים ושיווק פרויקטים של בינוי או תמ"א 38. וזאת ככלל באמצעות הקמת שותפויות מוגבלות שיוחזקו על ידי הצדדים. כלומר, לכל פרויקט יקימו בנפרד חברה חדשה שתשמש כשותף כללי.

עוד עולה מהדיווח כי בעניין מימון הפרויקטים הסכם המסגרת קבע כי העמדת ההון העצמי הנדרש בהם תחול באופן מלא (100%) על הכשרת היישוב או בחלוקה של 80% להכשרת היישוב ו-20% מימון של השותף ניסים אסייג. כמו כן, המימון יבוצע בדרך של העמדת הלוואות בעלים לשותפויות השונות אשר תישאנה ריבית בשיעור של 10% לכל שנה. 

מהכשרה אלפא נמסר כי הצדדים סיכמו, סמוך לאחר חתימת ההסכם, כי הם יחלו בקידומם של שני פרויקטים בתל-אביב. הפרויקט הראשון הינו בשכונת פלורנטין ת"א, בו התכנון מבוצע על ידי האדריכל אילן פיבקו. פרוייקט זה כולל כיום 72 יחידות דיור, והוא יוסב לפרוייקט בהיקף של 241 יחידות דיור ו-1,230 מ"ר שטחי מסחר.

מהחברה הוסיפו שהפרוייקט השני הנו ברחוב פוזננסקי בתל אביב, והוא כולל כיום 66 יחידות דיור ו-2 מחסנים. פרוייקט זה,ה המתוכנן על ידי משרד האדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף, יוסב לפרוייקט בהיקף של 214 יחידות דיור. כמו כן, ציינו כי בשני הפרוייקטים התקבלה הסכמה של מרבית  הדיירים בביצוע הפרויקטים, והם נמצאים בתהליך החתימה על הסכמים סופיים.

טבלת הפרויקטים כפי שדווחו:עופר נמרודי, מנכ"ל קבוצת הכשרת הישוב הוסיף: "ההסכם הינו בעל משמעות אסטרטגית לטווח ארוך עבור הכשרה אלפא, והוא יתרום להאצת פעילותה של קבוצת הכשרת הישוב בתחום ההתחדשות העירונית ".

ניסים אסייג, מנכ"ל קבוצת אסייג, ציין: "קבוצת אסייג פועלת מזה שנים רבות בתחום ההתחדשות העירונית, והינה אחת מהחלוצות בתחום זה. אנו רואים בכל פרוייקט של התחדשות עירונית סוג של פרוייקט חברתי, ובהתאם חברתנו מקדמת פרוייקטים מסוג זה בגישה יחודית, דרך משקפי הדיירים לאורך כל התהליך.  אנו שמחים על השותפות החדשה עם  עם הכשרת הישוב, שהינה מותג הנדל"ן הוותיק ביותר , ומשוכנעים ששילוב הכוחות שלנו עם יזמית ותיקה יביא ליצירת גורם מוביל בשוק המגורים הישראלי בשנים הקרובות. תחום ההתחדשות העירונית תופס נתח הולך וגדל בשוק המגורים בישראל, ואנו מאמינים ששילוב היתרונות של שתי החברות יהווה אלטרנטיבה מרכזית לפתרון מצוקת הדיור בארץ".

אלכס מריאש, סמנכ"ל פיתוח וניהול נכסים בקבוצת הכשרת הישוב, ומנכ"ל הישוב החדש: "במסגרת שיתופי הפעולה של הכשרה אלפא, אנחנו בוחנים גם שיתופי פעולה עם יזמי נדל"ן מובילים ואנו שמחים על חתימת הסכם השותפות עם קבוצת אסייג. הקבוצה מביאה עימה ניסיון מוכח בתחום ההתחדשות העירונית, והחיבור שלה עם הכשרה  אלפא, הינם בבחינת נוסחה מנצחת עבור שני הצדדים.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לכאורה, ניסים אסייג הוא קבלן חתימות, מאעכר- בניגוד לחוק (ל"ת)
  ירדן 18/06/2018 19:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  בכל מה שקשור בנמרודי לא נוגע! (ל"ת)
  עעע 05/02/2017 14:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות